Dotaz:

Dobrý den, potřebuji půjčit peníze, momentálně jsem ale nezaměstnaný, je mi jedno jestli to bude bankovní, nebo nebankovní půjčka.

Odpověď

Dobrý den,

rozumím vaší situaci, nicméně v České republice, stejně jako ve většině zemí, jsou finanční instituce a poskytovatelé úvěrů velmi opatrní při schvalování půjček. Aby byla půjčka schválena, poskytovatelé obvykle vyžadují důkaz o stálém příjmu. To znamená, že jako nezaměstnaná osoba byste měl mít obtíže získat půjčku jak od bankovních, tak od nebankovních institucí.

Banky a většina renomovaných nebankovních institucí vyžadují potvrzení o pravidelném příjmu k posouzení vaší schopnosti splácet úvěr. Tento příjem může pocházet z tradičního zaměstnání, případně OSVČ, nebo třeba z pravidelných příjmů z pronájmu nemovitostí. Jejich hlavním cílem je minimalizovat riziko a zajistit, že úvěr bude včas a v plné výši splacen. Pokud jste momentálně nezaměstnaný a nemáte žádný pravidelný příjem, je velmi nepravděpodobné, že by vám byla půjčka schválena. Instituce musí mít jistotu, že máte dostatečné finanční prostředky na splácení dluhu, a v případě nezaměstnaných osob tuto jistotu nemají.

Nejnovější dotazy

Zdravím Vás, minulý rok sem si založil spořící účet u KB, nyní bych peníze potřeboval…

Dobrý den, peníze můžete kdykoliv bez problému vybrat, je to jen na vás na co…

Dobrý den, chci se zeptat, co znamená na katastru plomba v řízení?

Dobrý den, termín „plomba v řízení“ v kontextu katastru nemovitostí se obvykle používá k popisu…

Dobrý den, dalo by se nějak obecně shrnout, kolik se platí při řádném ukončení životního…

Dobrý den, při řádném ukončení životního pojištění byste neměla platit ve skutečnosti vůbec nic.