Dotaz:

Dobrý den, na koho se mám obrátit, jestliže jsem našel cizí platební kartu?

Odpověď

Dobrý den,

pokud jste nalezl cizí platební kartu, je důležité jednat zodpovědně a pomoci ji vrátit jejímu majiteli. Postupujte následujícím způsobem:

  • Zkontrolujte na kartě kontaktní údaje: Platební karta by měla obsahovat kontaktní údaje majitele, jako je jméno majitele, číslo karty a název banky nebo vydavatele karty. Tato informace může být na kartě nebo na zadní straně karty.
  • Kontaktujte banku nebo vydavatele karty: Použijte telefonní číslo banky nebo vydavatele karty, které je uvedeno na kartě, a kontaktujte je. Informujte je o nálezu karty a dejte jim vědět, že chcete kartu vrátit majiteli.
  • Důkladně chraňte informace: V případě, že kontaktujete banku nebo vydavatele karty, nevyzrazujte citlivé informace o kartě majitele třetím stranám. Pouze sdělte, že máte kartu a chcete ji vrátit.
  •  Vraťte kartu: Podle pokynů banky nebo vydavatele karty můžete kartu vrátit. Mohou vám říct, kam ji odevzdat nebo zařídit proces pro její vrácení.

Je důležité jednat rychle, abyste mohli majiteli karty pomoci minimalizovat riziko zneužití. Pokud nejste schopen kontaktovat banku nebo vydavatele karty přímo, můžete také kontaktovat policii a informovat je o nálezu karty.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, je prosím možné dostat hypoteční úvěr na dostavbu nezkolaudovaného domu? Díky

Dobrý den, je možné získat financování pro dokončení nezkolaudovaného domu, pokud neexistují žádné právní problémy…

Dobrý den, dnes mi došel email, napsal mi údajně americký voják, který se “zasekl” v…

Dobrý den, jedná se takřka o ukázkový podvod, podobných příkladů naleznete na internetu tisíce. Doporučuji…

Dobrý den, pokud budu vybírat dovolenou mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou a podepíšu roční zúčtování,…

Dobrý den ano, bude vám vrácena část slevy na poplatníka, ale pouze v takové výši,…