Pojištění motocyklu

Potřebujete zdarma poradit s výběrem pojištění motocyklu? Náš poradce je vám zdarma k dispozici.

Nechte nám na sebe telefon a ozveme se Vám.

  Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

  Telefonující kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F.
  1.
  Zajistíme vám nejvýhodnější nabídky

  a vyjednáme vám lepší sazby, než na pobočce instituce.

  2.
  Detailně vás seznámíme s nabídkami

  a vysvětlíme, jak daný finančí produkt funguje a na co si dát pozor.

  3.
  Připravíme vám smlouvy a zařídíme formality.

  Zkrátka uděláme vše potřebné, aby vyřizování proběhlo hladce.

  Srovnání pojištění motocyklu

  Jsme spolehlivý a ověřený partner
  Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
  Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
  Dohled a licence od České Národní Banky

  Jak probíhá srovnání pojištění motocyklu
  s naším poradcem?

  1. Pošlete nám poptávku a my se vám ozveme

  Poté, co vyplníte kontaktní formulář, zavoláme vám zpátky. Společně probereme vaše požadavky, představy o pojištění a další informace, které potřebujeme znát pro výběr nejvhodnějších nabídek.

  2. Projdeme nabídky a vybereme ty nejlepší

  Jakmile máme všechny potřebné údaje, srovnáme nabídky všech poskytovatelů. Projdeme nejen jejich podmínky a limit pojistného plnění, ale také výluky z pojištění. Díky tomu vám nabídneme ty opravdu nejlepší pojistky. A sami si z nich vyberete tu, která vám nejvíc vyhovuje.

  3. Sjednáme pojištění – online, nebo osobně

  Následně už zbývá jen podepsat pojistnou smlouvu. Sejdeme se proto buď osobně, nebo vše vyřešíme elektronicky. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

  4. Hotovo, jste pojištění za nejlepších podmínek

  Jakmile smlouvu sjednáme, stačí už jen zaplatit pojistné, a jste pojištění. A to za těch nejlepších podmínek, které jsou aktuálně na trhu!

  Proč využít služby nezávislého poradce?

  Vyberete si tu nejlepší nabídku

  Když půjdete do pojišťovny, její zaměstnanci vám doporučí jen její produkty. Bez ohledu na:

  • jejich cenu,
  • výluky
  • nebo na to, jak moc odpovídají vašim potřebám.

  Nezávislý poradce si vás vyslechne, připraví analýzu a podle ní najde nabídky, které nejlépe odpovídají vašim potřebám. Z nich si pak sami vyberete to nejvýhodnější pojištění.

  Získáte lepší cenu

  Díky výběru z různých nabídek dostanete mnohem výhodnější pojistku, než když půjdete přímo do pojišťovny. Navíc dokážeme získat lepší cenu i od vašeho současného poskytovatele.

  Šetříme váš čas i peníze

  Ušetříte nejen díky výhodnější smlouvě, ale i proto, že naše služby jsou ZDARMA. Navíc vám ke sjednání pojistky stačí jen telefon. A vše zvládnete za pár hodin.

  O pojištění auta

  Jízda na motorce přináší spoustu skvělých zážitků. Vyplatí se však myslet i na situace, kdy vám cestu zkříží nepřízeň osudu. Ať už se jedná o nehodu, krádež nebo řádění živlů.

  Právě v těchto chvílích oceníte kvalitní pojištění motocyklu, které kryje záda vám i vašemu stroji. Kromě klasických motorek snadno pojistíte také skútry, tříkolky nebo čtyřkolky.

  Nejrychleji si pojištění motorky sjednáte online. S výběrem nejvýhodnější nabídky vám přitom rádi pomohou naši poradci.

  Obecně platí, že si můžete zvolit ze dvou typů pojištění motocyklu:

  Kromě klasických variant moto pojištění narazíte také na sezónní pojistky, za které platíte jen od jara do podzimu. Tedy v době, kdy na motorce skutečně jezdíte. Na trhu přitom existuje sezónní varianta povinného ručení i havarijní pojistky.

  Ovšem pozor – krátkodobé pojištění motocyklu nemusí být nutně výhodnější. Na kratší pojistky se totiž mnohdy nevztahují slevy a bonusy, které se pojí s celoročním pojištěním. Někdy vás tak mohou paradoxně vyjít dráž.

  Pokud navíc vyrazíte na silnice dříve, než začne „sezóna“ vaší pojistky, hrozí vám, že budete při nehodě platit škody ze svého. U povinného ručení navíc zaplatíte i pokutu až 40 000 Kč.

  Povinné ručení motocyklu

  Stejně jako u automobilů ani u motorky se neobejdete bez povinného ručení. Kryje škody, které se svým motocyklem způsobíte ostatním.

  Tedy když například:

  • při nehodě někoho zraníte,
  • poškodíte cizí vůz,
  • nabouraný řidič požaduje náhradu ušlého zisku.

  Havarijní pojištění motocyklu

  Havarijní pojištění není povinné, ochrání však vás před vysokými platbami za opravy motocyklu. Pokrývá totiž škody na vaší motorce.

  Hodí se vám, pokud:

  • zaviníte dopravní nehodu,
  • vám někdo motorku ukradne,
  • váš stroj poškodí vandalové,
  • motocykl poničí krupobití.

  Dostupná připojištění

  Pojištění na motorku jednoduše doplníte také o různá připojištění, která řeší například:

  • srážku se zvěří,
  • krádež zavazadel z motorky,
  • úrazy pasažérů.

  Připlatit si dále můžete rozšířené asistenční služby, mezi které často patří likvidace vraku a zajištění ubytování nebo náhradního vozu.

  Cena pojištění motocyklu

  Částka, kterou ročně za pojistku zaplatíte, se počítá podle několika kritérií. Pojišťovnu přitom zajímají nejen technické parametry motorky, ale i vaše řidičská historie.

  Výše pojistného se tak odvíjí například od:

  • stáří motocyklu,
  • objemu motoru,
  • způsobu využívání motorky,
  • výše spoluúčasti
  • nebo vašeho bydliště.

  Lepší cenu pojištění motorky vám zajistí také jízda bez nehod. Někteří poskytovatelé nabízejí bonusy i za využití dalších produktů pojišťovny.

  S výběrem nejvýhodnější pojistky vám rádi pomůžeme. Jednoduše zadejte několik základních údajů do naší kalkulačky pojištění motocyklu a my vám zdarma najdeme produkty, které vám nejlépe sednou.

  Pomohli jsme vybrat pojištění již více než 5 000 klientům

  Přes Financo.cz jsme sjednávali životní pojištění pro naši rodinu. Vše proběhlo velmi rychle. Moc děkujeme.

  Rodina Dvořákova, Ústí nad Labem

  S panem Vojtěškem již delší dobu řeším pojištění automobilu a nemovitosti. Vždy mi dobře poradí a zařídí nejlepší nabídku.

  Jan Vašek, Pardubice

  Když jsem zadávala poptávku na Financo.cz byla jsem dost skeptická. Neměla jsem důvěru k podobným webům. Byla jsem však překvapena přístupem. Díky výborným radám jsem zjistila, že mé předchozí pojištění bytu nebylo tak dobré, jak jsem si myslela. Určitě mohu doporučit!

  Anna Zámková, Ostrava

  Na co se nás u pojištění motocyklu nejčastěji ptáte

  Co je zelená karta a kde si ji vyřídím?

  Jde o mezinárodní osvědčení, které dokládá, že máte platné povinné ručení. Dostanete ho automaticky od své pojišťovny. Navzdory svému názvu může být karta nejen zelená, ale také bílá. Bez tohoto dokumentu nesmíte s motorkou vyjet na silnici.

  Zelená karta obsahuje tyto údaje:

  • název dokumentu,
  • informace o motocyklu (především SPZ a značka motocyklu),
  • datum platnosti,
  • územní platnost,
  • podrobnosti o asistenční službě.

  Kde pojištění na motorku platí?

  Informace o územní platnosti pojištění motocyklu naleznete v pojistných podmínkách nebo na své zelené kartě. České pojistky obvykle platí i na území Evropské unie a v několika dalších zemích. Vždy ovšem záleží na konkrétní pojistné smlouvě.

  Mohu si pojistit i skútr?

  Ano, postup je většinou stejný jako u pojištění klasického motocyklu.

  Potřebuji povinné ručení i na čtyřkolku?

  Vše závisí na typu čtyřkolky. Jestliže je homologovaná pro silniční provoz, platí pro ni stejná pravidla jako pro osobní auto nebo motocykl. Bez povinného ručení se tudíž neobejdete – a pokud si ho nevyřídíte, hrozí vám sankce.

  Co mám dělat při nehodě?

  Nezapomeňte sepsat záznam o dopravní nehodě, opsat si údaje z dokladů ostatních účastníků a pořídit fotodokumentaci. S vyplněnými dokumenty se pak obraťte na pojišťovnu. K vážnějším nehodám, při kterých například dojde ke zranění nebo škodě nad 100 000 Kč, musíte také přivolat policii.

  Články o pojištění

  Pokud plánujete aktivní dovolenou nebo večírky, zvažte rozšíření pojištění, abyste byli kryti i při konzumaci alkoholu.

  Alkohol a cestovní pojištění: Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna nezamítla plnění

  Cestování je pro mnoho z nás jedním z nejlepších způsobů, jak trávit volný čas a objevovat nové kultury a místa. Ať už se chystáte na dovolenou k moři, na víkendový výlet do hor, nebo na služební cestu do zahraničí, jedním z důležitých aspektů přípravy na cestu je správné cestovní pojištění.…

  Číst celý článek
  Moře

  Letní dovolená u moře: Jaké cestovní pojištění si vybrat?

  Letní dovolená u moře je často spojena s klidem a odpočinkem, ale také s různými riziky, které byste neměli podcenit. Ať už plánujete lenošit na pláži, objevovat podmořský svět nebo se věnovat adrenalinovým sportům, správně zvolené cestovní pojištění vám může ušetřit mnoho starostí, ale také i peněz. V tomto článku…

  Číst celý článek
  Požár v kuchyni

  Nepodceňujte podpojištění nemovitosti, může to ohrozit váš majetek

  Když si pořídíte nemovitost, investujete nejen do svého domova, ale i do své budoucnosti. Nemovitost představuje často největší majetek, který v životě vlastníte, a proto je zásadní, aby byla náležitě chráněna. Bohužel mnoho lidí podceňuje význam správného pojištění své nemovitosti a tento krok může vést k vážným finančním problémům. Podpojištění,…

  Číst celý článek
  Srážka auta s tramvají

  Nejčastější situace, kdy je třeba při dopravní nehodě volat policii

  Nehody na silnicích jsou bohužel nedílnou součástí našeho každodenního života. Bez ohledu na to, zda jste za volantem, sedíte na místě spolujezdce nebo jste svědkem nehody z bezpečné vzdálenosti, je důležité správně porozumět okamžikům, kdy je zapotřebí na místo události zavolat policii. Pravidla silničního provozu v České republice definují několik…

  Číst celý článek
  Havárie dvou aut.

  Přehled změn u povinného ručení: Co musí vědět každý řidič

  V dubnu letošního roku prošla Česká republika klíčovými změnami v regulaci povinného ručení. Tyto změny nejsou jen administrativní formalitou, ale představují významný posun v tom, jak se v naší zemi přistupuje k ochraně v případě dopravních nehod. Tento článek vám přiblíží, co tyto změny znamenají pro řidiče a majitele vozidel,…

  Číst celý článek