Hypoteční poradce

Získejte nižší úrok, příznivější podmínky i více času. To vše vám zajistí hypoteční poradce. Vyslechne si vaše plány a požadavky a podle nich najde ty nejvýhodnější hypotéky na trhu. Navíc vám vyjedná lepší podmínky. A díky velkokapacitním slevám získáte až o 0,3 % nižší úrok, než jaký dostanete ve své bance.

Jednoduše zadejte svůj telefon a náš poradce se vám ozve.

  Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

  Telefonující kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F.
  1.
  Zajistíme vám nejvýhodnější nabídky

  a vyjednáme vám lepší sazby, než na pobočce instituce.

  2.
  Detailně vás seznámíme s nabídkami

  a vysvětlíme, jak daný finančí produkt funguje a na co si dát pozor.

  3.
  Připravíme vám smlouvy a zařídíme formality.

  Zkrátka uděláme vše potřebné, aby vyřizování proběhlo hladce.

  Hypoteční kalkulačka

   Jsme spolehlivý a ověřený partner
   Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
   Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
   Dohled a licence od České Národní Banky

   Jak probíhá vyřízení hypotéky
   s naším hypotečním poradcem?

   1. Řeknete nám své představy a možnosti

   Stačí vyplnit hypoteční kalkulačku a zadat svůj telefon. My vám zavoláme a zjistíme od vás základní informace, které potřebujeme pro získání nabídek. A co potřebujeme znát? Například plánovanou výši hypotéky, hodnotu zástavy, preferovanou délku splatnosti a fixace úvěru nebo vaše příjmy a výdaje.

   2. Sejdete se s námi

   S našimi klienty se vždy setkáme osobně, ať už jsou z Brna, Prahy nebo Ostravy. Máte tak jistotu, že opravdu existujeme a za nikoho se neschováváme. Zároveň vás na první schůzce detailně seznámíme s nabídkami jednotlivých bank a vysvětlíme, jak hypoteční úvěr funguje a na co si dát pozor.

   3. Podepíšete žádost a potřebné dokumenty

   Jakmile si vyberete vhodnou nabídku, sepíšeme společně žádost o hypoteční úvěr. Následně jej předáme do banky, a to i s požadovanými podklady. Zároveň vám řekneme, jaké další dokumenty banka požaduje (například potvrzení o zaplacení daně u OSVČ), a pomůžeme vám je zajistit.

   4. Předáte nám zbylé podklady

   Když máte všechny podklady, které banka potřebuje (například potvrzení o výši příjmů nebo daňové přiznání u OSVČ), předáte nám je a my vše zkontrolujeme. Poté je dodáme do banky. Zároveň dohlédneme na to, aby zpracování podkladů v bance proběhlo hladce. A navrch se postaráme o odhad nemovitosti.

   5. Podepíšete smluvní dokumentaci

   Jakmile banka hypoteční úvěr schválí, pošleme vám e-mailem celou smluvní dokumentaci. V klidu si tak prostudujete úvěrovou smlouvu, zástavní smlouvu, návrh na vklad zástavního práva, ESIP, všeobecné obchodní podmínky a další doklady. Poté, co vše odsouhlasíte, domluvíme se na podpisu hypoteční smlouvy.

   6. Čerpáte hypotéku

   Nástrahy na vás můžou čekat i při čerpání hypotéky. Proto vám s ním pomůžeme. Potřebujeme jen podklady, které od vás banka pro čerpání hypotéky vyžaduje. Zkontrolujeme, jestli je v nich vše správně, a zajistíme návrh na vklad zástavního práva. A pomůžeme vám i s pojištěním nemovitosti, které banky požadují.

   Jak vám pomůže hypoteční poradce?

   Získáte hypotéku s minimem poplatků

   Podle vašich požadavků i možností a najdeme nejvýhodnější nabídky hypoték, které jsou aktuálně na trhu. Zároveň u nich vyjednáme zrušení veškerých standardních poplatků (například za vyřízení úvěru, vedení běžného účtu, odhad nemovitosti nebo za vedení úvěrového účtu). Ušetříte tak několik tisíc korun.
   Navíc dokážeme najít produkty, které vám pomůžou v netypických případech a situacích a co nejlépe se přizpůsobí vašim požadavkům. Zároveň vám u nich samozřejmě vyjednáme co nejvýhodnější podmínky.

   Dosáhnete na lepší sazby než na pobočce banky

   Na hypotéky se specializujeme už řadu let. Díky tomu detailně známe veškeré produkty na trhu a také víme, kdy a kde mohou banky slevit. A takovou slevu vám dokážeme vyjednat. I díky dlouholetým vztahům s řediteli jednotlivých bank a velkoobjemovým slevám, které u poskytovatelů máme. Ve většině případů vám tak zajistíme až o 0,3 % nižší úrok u hypotéky, než jaký vám nabídne bankéř na pobočce banky.

   Šetříme vaše peníze, čas i nervy

   Zapomeňte na obcházení bank, které končí rozčarováním z toho, že vysněnou hypotéku nedostanete. Nebo jen za nevýhodných podmínek. Hypotečnímu poradci stačí několik základních informací, podle kterých zjistí, kde na hypotéku dosáhnete a s jakými podmínkami. Navíc vám pomůže s výběrem nejlepšího poskytovatele – nejen podle výše úroků, ale i s ohledem na další poplatky a podmínky.
   Vysvětlí vám také celý proces od sjednání až po závěrečné čerpání hypotéky. A pomůže s přípravou potřebných dokumentů, kontrolou smluv i s vyřízením administrativy na katastru nemovitostí.

   Jsme vždy na vaší straně

   Zatímco bankéři v bance jde hlavně o sjednání dalšího obchodu, my myslíme v první řadě na vás a na to, abyste byli s hypotékou spokojení. Jen spokojený klient se k nám totiž za pár let vrátí třeba kvůli refinancování hypotéky. A doporučí nás svým přátelům a známým.
   Nepotřebujeme vám proto vnucovat zbytečné produkty, jako jsou například pojištění hypotéky, pravidelné investice nebo kontokorent.

   Tým portálu Financo.cz

   Tomáš Vojtěšek

   CEO a zakladatel

   Při zakládání portálu financo.cz si položil otázku: Jak změním trh služeb poradců k lepšímu?  Jeho cílem bylo vybudovat službu v oblasti financí, která bude skvělá a užitečná pro lidi, a která změní pohled lidí na práci finančního poradce. Nyní se ve firmě stará především o komunikaci s partnery, vyjednávání nejlepších podmínek produktů pro naše klienty a dohlíží na dodržování kvality poradenství a stanovených hodnot společnosti.

   David Šiška

   Hypoteční specialista

   V oblasti hypotečního poradenství pracuje již několik. Na představení produktů jedné banky se dal do řeči s Tomášem a od té doby je neoddělitelnou součásti týmu Financo. Jeho obrovské zkušenosti rád předává také kolegům v rámci školení a stará o rozšiřování týmu novými kolegy. V oblasti hypoték si stále rozšiřuje své znalosti a jeho kvality oceňují klienti hlavně tím, že se na něj obrací opakovaně při otázce bydlení.

   Michal Jambor

   Specialista na pojištění

   Náš kolega Michal je absolvent Právnické fakulty. Jako právník působil u předních českých developerů a díky tomu získal velké znalosti a zkušenosti v oblasti práva nemovitostí a financí. Je tak schopný zařídit kompletní servis financování včetně právního servisu bez zbytečných průtahu a problému s financováním, které často vznikají z nedůslednosti ostatních poradců.

   Aneta Mikušová

   Specialistka na pojištění

   Aneta je výbornou specialistkou přes pojištění. Díky její předchozí praxi v pojišťovně dokáže nabídnout tu nejvýhodnější variantu pojištění ušitou klientům na míru.

   Jiří Svoboda

   Hypoteční specialista

   Jiřího velkých znalostí v oblasti realit si cení nejeden klient. Jako hypoteční specialista se zkušenostmi z developerských projektů a staveb dokáže klientům velmi dobře poradit se všemi úskalími výstavby. Stejně tak dobře dokáže poradit s případným výběrem vhodné nemovitosti a jejím financováním, ale také obstarat případně kompletní servis při prodeji nemovitosti.

   Pomohli jsme vybrat hypotéku již více než 5 000 klientům

   Pan Vojtěšek, se kterým jsme řešili hypotéku, je člověk na správném místě! Provedl nás celým procesem a nemuseli jsme kromě podpisů a dodání některých dokumentů nic řešit. Vše proběhlo velmi rychle a k naší naprosté spokojenosti. Vřele doporučuji!

   Rodina Jiráskova, Praha

   Financo.cz je super služba! Vyřídili jsme společně hypotéku, pojištění domu a POVko. Vše levnější než kdybych si to vyřizoval sám. A to nemluvím o ušetřením času.

   Miroslav Machala, Brno

   Velmi jsem byla překvapena rychlostí práce. Od zadání poptávky to netrvalo ani hodinu a už se mi ozvali a začali řešit situaci. Ještě ten den jsem měla na stole nabídky od p. Šišky. Na všechny mé otázky odpověděl srozumitelně bez zbytečných složitých výrazů. Myslela jsem si, že toho o hypotékách vím dost, ale byla jsem vyvedena z omylu 😀 P. Šiška je absolutní odborník a vděčím mu za spoustu rad k získání svého vysněného domečku.

   Gabriela Blaha, Olomouc

   Nejčastější fámy a mýty o hypotečních poradcích

   Pracují vaši hypoteční poradci v celé republice?

   Ano, přestože naši hypoteční poradci sídlí v Brně, přijedou za vámi do Prahy, Ostravy nebo třeba do Českých Budějovic.

   Je hypoteční poradce skutečně nestranný? Nabídne mi to nejlepší řešení?

   Abyste získali hypotečního poradce, který vám doporučí opravdu nejlepší nabídku, hledejte společnost, která spolupracuje s co největším množstvím bank na trhu. A která vyplácím poradcům stejnou provizi, ať už vám sjednají hypotéku u jakéhokoliv poskytovatele. Přesně tak to děláme i ve Financo. Díky tomu se můžete spolehnout, že naši specialisté jsou nestranní a vždy vám doporučí to nejvýhodnější řešení.

   Jak poznám dobrého hypotečního poradce?

   Podle toho, co všechno je pro vás ochotný udělat. Rozhodně nestačí, když vám jen pošle seznam aktuálních nabídek a vy si vyberete. Kvalitní poradce vás provede celým procesem – od výběru hypotéky přes čerpání až po případnou pomoc s refinancováním. Postará se o administrativu, vysvětlí všechny potřebné pojmy a vyjedná co nejlepší podmínky. A kdykoliv narazíte na nějaký zádrhel, pomůže vám ho vyřešit.

   Poznat takového poradce už při výběru není jednoduché. Dobrým vodítkem ale bývá praxe a reference od spokojených klientů.

   Je pravda, že nejlepší sazbu dostanu od své banky?

   Bohužel není. Bankéři vám nabídnou jen běžné podmínky a úroky, které mají pro všechny klienty. A které jsou dané interními tabulkami té které banky. Neřeší přitom, jestli jste u banky už 15 let, nebo jste přišel poprvé. Na hypotečním trhu je navíc velká konkurence, a tak je velmi pravděpodobné, že u jiné banky narazíte na nižší úrok. I když bude také postupovat jen podle svých tabulek. Nejlepší je požádat o pomoc hypotečního poradce, který porovná všechny dostupné nabídky na trhu a pomůže vám vybrat tu nejlepší hypotéku. A díky velkoobjemovým slevám vám ještě vyjedná výhodnější podmínky.

   Co když si nechám porovnat všechny nabídky od hypotečního poradce a potom půjdu do té nejvýhodnější banky sám?

   Samozřejmě je to možné. Počítejte ale s tím, že vám banka s největší pravděpodobností nabídne méně výhodné podmínky než finanční poradce se specializací na hypotéky. Hypoteční poradce má totiž velkoobjemové slevy, díky kterým vám dokáže zajistit nižší úrok, než na jaký dosáhnete sám. Navíc vám vyjedná zrušení řady poplatků, dohlédne na veškerá smluvní ujednání a pomůže s přípravou a dodáním potřebných dokladů. A kdyby se vyskytl jakýkoliv problém, máte jistotu, že nebudete proti bance sám.

   Hypotéku mi nabízeli i v realitní kanceláři, kde kupuji byt. Vyplatí se využít její nabídku?

   Většinou ne. Realitní makléři totiž obvykle neřeší, jestli budete s hypotékou spokojený, ale jak rychle ji uzavřete. Čím rychleji se to povede, tím rychleji má makléř jistotu, že nemovitost prodá. A že dostane zajímavou provizi. Není pro něj tedy důležité, jestli je hypotéka opravdu výhodná. Naši hypoteční poradci naopak vždy bojují za vaše zájmy. Dobře totiž víme, že jen spokojený klient se k nám po čase vrátí nebo nás doporučí dál.

   Články o hypotékách

   Pobočka ČNB

   DTI už není omezením: ČNB uvolňuje pravidla pro hypotéky

   Rada ČNB se rozhodla pro významný krok, který může mít dlouhodobý dopad na trh s bydlením v České republice. Jedná se o zrušení pravidla pro poskytování hypoték, konkrétně od 1. ledna ruší parametr DTI. Rozhodnutí přichází v době, kdy se trh s nemovitostmi i celková ekonomická situace v zemi potýká…

   Číst celý článek
   Mladá pár s finančním poradcem prochází dokumenty, které leží na stole před nimi.

   Předčasné splacení hypotéky může stát až 1% z nesplacené jistiny úvěru

   V poslední době se v České republice rozvířila debata ohledně změn v podmínkách předčasného splacení hypoték. Novela zákona o hypotékách, kterou vláda ještě projednává by pak představovala významnou změnu pro spotřebitele v oblasti financování bydlení. Tato legislativní úprava sjednocuje pravidla pro výpočet poplatků za předčasné splacení hypotéky a zavádí maximální…

   Číst celý článek
   Manželé uprostřed divoké hádky

   Krach manželství a společná hypotéka: Jak se vypořádává majetek při rozvodu?

   Občanský zákoník řeší majetkové vyrovnání při rozvodu pouze v hrubých obrysech a nejednoznačně – v případě partnerských neshod proto zůstává detailní posouzení situace na bedrech soudu. Rozdělení majetku po rozvodu může skončit i tak, že jeden z manželů opustí soudní síň s plnou nebo výrazně větší částí nemovitosti, zatímco druhý odchází…

   Číst celý článek
   Natažená ruka se symbolem domu

   Čeká nás konec fixace hypoték? Novela zákona má situaci napravit

   Devět z deseti lidí s hypotékou upřednostňuje delší dobu fixace úrokových sazeb – tedy pět let a více. Dlouhodobá fixace pomáhá se stabilizací rodinného rozpočtu a chrání klienty před nečekaným nárůstem měsíčních splátek. Této službě však možná již brzy odzvoní. Na vině jsou neobjasněné otázky ohledně předčasného splácení hypoték. Při…

   Číst celý článek
   Lístečky s úrokovými sazbami

   Úrokové sazby hypoték čtvrtý měsíc v řadě klesají

   Hypoteční úrokové sazby zaznamenaly pokles již čtvrtý měsíc v řadě. Swiss Life Hypoindex ukazuje, že v září klesly průměrné nabídkové sazby hypoték o dalších devět bazických bodů – k 5. září dosáhly hodnoty 6,1 % p. a. Od začátku května se pak sazby celkově snížily o 22 bazických bodů. I…

   Číst celý článek