Pojištění nemovitosti

Potřebujete zdarma poradit s výběrem pojištění nemovitosti? Náš poradce je vám zdarma k dispozici.

Nechte nám na sebe telefon a ozveme se Vám.

  Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

  Telefonující kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F.
  1.
  Zajistíme vám nejvýhodnější nabídky

  a vyjednáme vám lepší sazby, než na pobočce instituce.

  2.
  Detailně vás seznámíme s nabídkami

  a vysvětlíme, jak daný finančí produkt funguje a na co si dát pozor.

  3.
  Připravíme vám smlouvy a zařídíme formality.

  Zkrátka uděláme vše potřebné, aby vyřizování proběhlo hladce.

  Srovnání pojištění nemovitosti

  Jsme spolehlivý a ověřený partner
  Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
  Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
  Dohled a licence od České Národní Banky

  Jak probíhá srovnání pojištění nemovitosti
  s naším poradcem?

  1. Pošlete nám poptávku a my se vám ozveme

  Poté, co vyplníte kontaktní formulář, zavoláme vám zpátky. Společně probereme vaše požadavky, představy o pojištění a další informace, které potřebujeme znát pro výběr nejvhodnějších nabídek.

  2. Projdeme nabídky a vybereme ty nejlepší

  Jakmile máme všechny potřebné údaje, srovnáme nabídky všech poskytovatelů. Projdeme nejen jejich podmínky a limit pojistného plnění, ale také výluky. Díky tomu vám nabídneme ty opravdu nejlepší pojistky. A sami si z nich vyberete tu, která vám nejvíc vyhovuje.

  3. Sjednáme pojištění – online, nebo osobně

  Následně už zbývá jen podepsat pojistnou smlouvu. Sejdeme se proto buď osobně, nebo vše vyřešíme elektronicky. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

  4. Hotovo, jste pojištění za nejlepších podmínek

  Jakmile smlouvu sjednáme, stačí už jen zaplatit pojistné, a jste pojištění. A to za těch nejlepších podmínek, které jsou aktuálně na trhu!

  Proč využít služby nezávislého poradce?

  Vyberete si tu nejlepší nabídku

  Když půjdete do pojišťovny, její zaměstnanci vám doporučí jen její produkty. Bez ohledu na:

  • jejich cenu,
  • výluky
  • nebo na to, jak moc odpovídají vašim potřebám.

  Nezávislý poradce si vás vyslechne, připraví analýzu a podle ní najde nabídky, které nejlépe odpovídají vašim potřebám. Z nich si pak sami vyberete to nejvýhodnější pojištění.

  Získáte lepší cenu

  Díky výběru z různých nabídek dostanete mnohem výhodnější pojistku, než když půjdete přímo do pojišťovny. Navíc dokážeme získat lepší cenu i od vašeho současného poskytovatele.

  Šetříme váš čas i peníze

  Ušetříte nejen díky výhodnější smlouvě, ale i proto, že naše služby jsou ZDARMA. Navíc vám ke sjednání pojistky stačí jen telefon. A vše zvládnete za pár hodin.

  O pojištění nemovitosti

  Pomoc při povodni, požáru nebo například při řádění tornáda. To všechno vám přinese pojištění nemovitosti. Na rozdíl od pojištění domácnosti chrání stavbu a všechny její pevné součásti – tedy například:

  • stěny,
  • podlahy,
  • střechu,
  • stropy
  • nebo okna.

  Pojištění se týká hlavně bytu či domu, využijete ho ale i k ochraně:

  • garáže,
  • chaty,
  • chalupy,
  • bazénu,
  • zahradního domku
  • nebo například plotu.

  Tedy v podstatě všech typů nemovitostí, které jsou na vašem pozemku.

  Pojistit se můžete proti nejrůznějším škodám. Každý poskytovatel však nabízí jiný postup, jak pojištění sestavit.

  Vybrat si můžete nejen z jednotlivých pojistek, ale také z balíčků, které pojišťovny připravují. A které kombinují různá rizika.

  Pojištění nemovitostí vám tedy nabízí pomoc při řešení škod způsobených:

  • požárem a výbuchem,
  • kouřem,
  • bleskem,
  • krupobitím a srážkami,
  • vichřicí a tornádem,
  • vahou sněhu,
  • pádem stromu,
  • povodní a záplavou,
  • zemětřesením,
  • mrazem,
  • poškozením vodovodu,
  • vandalismem,
  • krádeží,
  • nárazem vozidla,
  • podpětím a přepětím
  • a dalšími vlivy

  Cena pojištění nemovitosti

  Od rozsahu pojištění nemovitosti se odvíjí také jeho cena. Čím víc rizik pojištění zahrnuje, tím víc za něj zaplatíte. Proto si předem promyslete, co vám skutečně hrozí.

  Pokud řešíte například pojištění bytu v 9. patře panelového domu, obejdete se bez pojistky proti povodni nebo proti pádu stromu.

  Když si nejste jistí, které pojistky jsou pro vás vhodné a jak ovlivní výši pojistného, poraďte se s našimi specialisty. Pomůžou vám najít nejlepší pojištění nemovitosti, které je aktuálně na trhu a poradí vám, jak ho správně nastavit.

  Další důležitou položkou, která ovlivňuje cenu pojištění, je hodnota nemovitosti. Existuje několik způsobů, jak ji určit. Nejčastější jsou:

  Právě z hodnoty nemovitosti musíte vycházet při nastavení pojistné částky. I když se totiž pojistíte na vyšší sumu, pojišťovna vám uhradí jen skutečnou škodu. A za pojištění zaplatíte zbytečně moc.

  • výpočet pojišťovny – každá pojišťovna má interní kalkulačku, která pracuje s typem nemovitosti, její rozlohou, lokalitou a s dalšími parametry;
  • stanovení ceny pojistníkem – hodnotu určíte vy podle toho, za kolik byste mohli v dané lokalitě získat stejnou nemovitost, jakou vlastníte nyní;
  • znalecký odhad – cenu nemovitosti určí znalec, vychází přitom z podobných parametrů jako pojišťovna.

  Ještě horší variantou je pojistit se na menší částku. V takovém případě sice bude pojistka levnější, ale dojde k podpojištění nemovitosti. V případě škody vám tedy pojišťovna zkrátí pojistné plnění. A to stejným poměrem, jakým jste nemovitost podpojistili.

  Pokud je tedy hodnota bytu například 4 000 000 korun a vy ho pojistíte na polovinu, v případě škody vám pojišťovna zaplatí nanejvýš 1 000 000 korun. Tedy polovinu z poloviny.

  Pamatujte přitom i na to, že ceny nemovitostí v posledních letech rychle rostou. Proto je potřeba pojištění budovy pravidelně aktualizovat – ideálně každý rok.

  Kromě zmíněných parametrů ovlivňuje cenu pojištění nemovitosti také:

  • lokalita, ve které nemovitost stojí;
  • povodňová zóna;
  • rozloha nemovitosti v m2;
  • a spoluúčast – čím je vyšší, tím levnější pojistka, drobnější škody ale hradíte ze svého.

  Jak získat nejlepší pojištění nemovitosti

  V první řadě si musíte uvědomit, že nejlevnější pojištění nemovitostí nebývá nejlepší. Často nekryje všechna rizika nebo má příliš nízké limity pojistného plnění. Proto si tyto faktory dobře pohlídejte.

  Obvykle se vyplatí přidat k této pojistce i pojištění odpovědnosti. Poskytovatelé ho nabízejí spolu s majetkovým pojištěním a pomůže vám řešit škody, které způsobíte někomu jinému. Například tím, že vytopíte sousedy.

  Ideální pojistka vám navíc nabídne také asistenční služby – například bezplatnou pomoc zámečníka v případě, že si zabouchnete dveře.

  Zároveň si prostudujte výluky z pojištění. Říkají totiž, kdy může pojišťovna odmítnout výplatu pojistného plnění.

  A pokud chcete mít jistotu, že nesáhnete vedle, požádejte o pomoc naše specialisty. Podle vašich požadavků najdou nejvýhodnější nabídky na trhu a pomůžou vám i se správným nastavením pojistky. A to zcela zdarma!

  Pojištění nemovitosti sjednáte online

  Pojištění nemovitosti vyřídíte i online. Stačí jen kontaktovat naše poradce. Následně se vám ozvou, zjistí potřebné detaily a připraví vám kalkulaci pojištění nemovitosti přesně na míru.

  Pomohli jsme vybrat pojištění již více než 5 000 klientům

  Přes Financo.cz jsme sjednávali životní pojištění pro naši rodinu. Vše proběhlo velmi rychle. Moc děkujeme.

  Rodina Dvořákova, Ústí nad Labem

  S panem Vojtěškem již delší dobu řeším pojištění automobilu a nemovitosti. Vždy mi dobře poradí a zařídí nejlepší nabídku.

  Jan Vašek, Pardubice

  Když jsem zadávala poptávku na Financo.cz byla jsem dost skeptická. Neměla jsem důvěru k podobným webům. Byla jsem však překvapena přístupem. Díky výborným radám jsem zjistila, že mé předchozí pojištění bytu nebylo tak dobré, jak jsem si myslela. Určitě mohu doporučit!

  Anna Zámková, Ostrava

  Na co se nás u pojištění nemovitosti nejčastěji ptáte

  Mám pojištění proti povodni i proti záplavě. Jaký je mezi tím rozdíl?

  Povodní rozumí pojišťovny situaci, když vaši nemovitost zatopí voda z řeky, potoka nebo například z rybníka. Záplavy jsou přímo způsobené přívalovým deštěm nebo například tajícím sněhem.

  Můžu využít pojištění nemovitosti i na družstevní byt?

  Záleží na tom, v jakém jste postavení. Pokud se ptáte za bytové družstvo, pak můžete. Jestli jste „pouze“ majitelem družstevního podílu, pojištění nemovitosti se vás netýká. Pojišťovali byste totiž nemovitost, která není vaše. Tudíž byste nemohl dostat ani případné pojistné plnění.

  Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti?

  Je to jednoduché. Pojištění nemovitostí kryje škody způsobené přímo na dané stavbě. Tedy na stěnách, stropech, střeše nebo například na oknech. Pojištění domácnosti pak chrání vybavení domu či bytu. Tedy nábytek, elektroniku nebo například kuchyňskou linku

  Můžu si pojistit i mobilní dům?

  Ano, můžete. Počítejte ale s tím, že tuto pojistku nabízí jen některé pojišťovny. Napište nám a rádi vám pomůže najít to nejlepší pojištění nemovitosti i na mobilheim..

  Můžu si pojistit i rozestavěný dům?

  Ano, můžete. I na stavbě hrozí poškození způsobené například povodní, vichřicí nebo vandalismem. Pojištění stavby se navíc většinou vztahuje i na stavební materiál a vybavení. Pojišťovna vám tak pomůže třeba v případě, že vám tyto věci ukradnou zloději. Nemovitost si tedy můžete pojistit už při zahájení stavby. Po dokončení domu ale nezapomeňte pojistku aktualizovat, ať nastavíte správnou pojistnou částku.

  Kupuji dům, který je v záplavové oblasti. Můžu získat pojištění nemovitostí?

  Obecně platí, že ano. Ale ne všude. Podmínky jednotlivých poskytovatelů se liší a každá pojišťovna se dívá na nemovitosti v záplavových oblastech s jinou mírou přísnosti. I když tedy u jedné pojišťovny neuspějete, jinde můžete pojistku klidně získat. Samozřejmě ale záleží i na tom, v jaké záplavové zóně dům stojí.

  Ochrání mě pojištění nemovitostí před řáděním tornáda?

  Ano, stačí jen zahrnout do pojistky ochranu před vichřicí. Právě ta v sobě zahrnuje i škody způsobené tornádem.

  Pojistku jsem si sjednal před 5 lety a od té doby jsem ji neaktualizoval. Jak zjistit, jestli mám správně pojištěnou nemovitost?

  Pro základní přehled stačí, když vezmete výši pojistné částky a porovnáte ji s cenami za podobné domy či byty v dané lokalitě. Pamatujte ale, že se hodnota nemovitostí může lišit podle jejich stavu, stáří, velikosti a tak dále. Proto je lepší požádat o nový odhad pojišťovnu nebo odhadce. V každém případě je velmi pravděpodobné, že v současnosti bude vaše nemovitost dražší než před zmíněnými 5 lety. Za tu dobu totiž ceny domů i bytů výrazně vzrostly.

  Pojišťovna mi k pojištění nemovitosti nabízí i asistenční služby. Mám je využít?

  Většinou se to vyplatí. Získáte tak například rychlou a bezplatnou pomoc zámečníka či instalatéra. Vždy si ale předem ověřte, co všechno asistenční služby zahrnují a jaké jsou jejich podmínky.

  Spadá do pojištění nemovitosti i pojištění pozemku?

  Bohužel ne. Pojištění nemovitosti je v podstatě pojištění budovy a všech jejích pevných součástí. Nevztahuje se tedy na majetek, který máte uvnitř domu. A jeho součástí není ani pojištění pozemku.

  Můžu si sjednat pojištění nemovitosti online?

  Ano, můžete. Jednoduše kontaktujte naše poradce a popište jim své požadavky. Podle získaných informací porovnají nabídky všech pojišťoven a připraví vám kalkulaci pojištění nemovitosti na míru. Detaily pak dostanete e-mailem. A přes něj také pojistku uzavřete. Nemusíte tedy nikam chodit a vše zvládnete online.

  Pomůžete mi i s pojištěním zástavy k hypotéce?

  Samozřejmě. Napište našim poradcům a společně najdete pojištění zástavy, které vám 100% vyhovuje. A pokud hypotéku ještě nemáte, můžete si ji u nás také vyřídit.

  Články o pojištění

  Moře

  Letní dovolená u moře: Jaké cestovní pojištění si vybrat?

  Letní dovolená u moře je často spojena s klidem a odpočinkem, ale také s různými riziky, které byste neměli podcenit. Ať už plánujete lenošit na pláži, objevovat podmořský svět nebo se věnovat adrenalinovým sportům, správně zvolené cestovní pojištění vám může ušetřit mnoho starostí, ale také i peněz. V tomto článku…

  Číst celý článek
  Požár v kuchyni

  Nepodceňujte podpojištění nemovitosti, může to ohrozit váš majetek

  Když si pořídíte nemovitost, investujete nejen do svého domova, ale i do své budoucnosti. Nemovitost představuje často největší majetek, který v životě vlastníte, a proto je zásadní, aby byla náležitě chráněna. Bohužel mnoho lidí podceňuje význam správného pojištění své nemovitosti a tento krok může vést k vážným finančním problémům. Podpojištění,…

  Číst celý článek
  Srážka auta s tramvají

  Nejčastější situace, kdy je třeba při dopravní nehodě volat policii

  Nehody na silnicích jsou bohužel nedílnou součástí našeho každodenního života. Bez ohledu na to, zda jste za volantem, sedíte na místě spolujezdce nebo jste svědkem nehody z bezpečné vzdálenosti, je důležité správně porozumět okamžikům, kdy je zapotřebí na místo události zavolat policii. Pravidla silničního provozu v České republice definují několik…

  Číst celý článek
  Havárie dvou aut.

  Přehled změn u povinného ručení: Co musí vědět každý řidič

  V dubnu letošního roku prošla Česká republika klíčovými změnami v regulaci povinného ručení. Tyto změny nejsou jen administrativní formalitou, ale představují významný posun v tom, jak se v naší zemi přistupuje k ochraně v případě dopravních nehod. Tento článek vám přiblíží, co tyto změny znamenají pro řidiče a majitele vozidel,…

  Číst celý článek
  Banner Uniqa

  Přelom v rychlosti vyřizování škod u UNIQA pojišťovny

  UNIQA představuje příklad, jak inovace a moderní technologie mohou zlepšit a urychlit služby poskytované klientům. V posledních několika letech se UNIQA pojišťovna zaměřila na digitalizaci svých procesů s cílem poskytnout rychlejší a efektivnější vyřizování škodních událostí. To je obzvláště důležité v době, kdy počet škodních událostí výrazně narůstá. V roce…

  Číst celý článek