Úrazové pojištění

Potřebujete zdarma poradit s výběrem úrazového pojištění? Náš poradce je vám zdarma k dispozici.

Nechte nám na sebe telefon a ozveme se Vám.

  Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

  Telefonující kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F.
  1.
  Zajistíme vám nejvýhodnější nabídky

  a vyjednáme vám lepší sazby, než na pobočce instituce.

  2.
  Detailně vás seznámíme s nabídkami

  a vysvětlíme, jak daný finančí produkt funguje a na co si dát pozor.

  3.
  Připravíme vám smlouvy a zařídíme formality.

  Zkrátka uděláme vše potřebné, aby vyřizování proběhlo hladce.

  Srovnání úrazového pojištění

  Jsme spolehlivý a ověřený partner
  Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
  Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
  Dohled a licence od České Národní Banky

  Jak probíhá srovnání úrazového pojištění
  s naším poradcem?

  1. Pošlete nám poptávku a my se vám ozveme

  Poté, co vyplníte kontaktní formulář, zavoláme vám zpátky. Společně probereme vaše požadavky, představy o pojištění a další informace, které potřebujeme znát pro výběr nejvhodnějších nabídek.

  2. Projdeme nabídky a vybereme ty nejlepší

  Jakmile máme všechny potřebné údaje, srovnáme nabídky všech poskytovatelů. Projdeme nejen jejich podmínky a limit pojistného plnění, ale také výluky. Díky tomu vám nabídneme ty opravdu nejlepší pojistky. A sami si z nich vyberete tu, která vám nejvíc vyhovuje.

  3. Sjednáme pojištění – online, nebo osobně

  Následně už zbývá jen podepsat pojistnou smlouvu. Sejdeme se proto buď osobně, nebo vše vyřešíme elektronicky. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

  4. Hotovo, jste pojištění za nejlepších podmínek

  Jakmile smlouvu sjednáme, stačí už jen zaplatit pojistné, a jste pojištění. A to za těch nejlepších podmínek, které jsou aktuálně na trhu!

  Proč využít poradce
  a nejít rovnou do pojišťovny?

  Vyberete si tu nejlepší nabídku

  Když půjdete do pojišťovny, její zaměstnanci vám doporučí jen její produkty. Bez ohledu na:

  • jejich cenu,
  • výluky
  • nebo na to, jak moc odpovídají vašim potřebám.

  Nezávislý poradce si vás vyslechne, připraví analýzu a podle ní najde nabídky, které nejlépe odpovídají vašim potřebám. Z nich si pak sami vyberete to nejvýhodnější pojištění.

  Získáte lepší cenu

  Díky výběru z různých nabídek dostanete mnohem výhodnější pojistku, než když půjdete přímo do pojišťovny. Navíc dokážeme získat lepší cenu i od vašeho současného poskytovatele.

  Šetříme váš čas i peníze

  Ušetříte nejen díky výhodnější smlouvě, ale i proto, že naše služby jsou ZDARMA. Navíc vám ke sjednání pojistky stačí jen telefon. A vše zvládnete za pár hodin.

  O úrazového pojištění

  S úrazy se kromě fyzické újmy často pojí také výpadek příjmů. Léčba a rehabilitace se navíc mohou člověku prodražit. Zejména v případě vážnějších úrazů se proto vyplatí mít finanční polštář v podobě úrazového pojištění, které vám pomůže obtížnou situaci zvládnout.

  Nejčastěji se úrazové pojištění vztahuje na:

  • hospitalizaci a dobu nezbytného léčení – pojišťovna vám zpravidla platí denní odškodné (ovšem pouze v případě léčby úrazu);
  • trvalé následky úrazu  – můžete si přitom zvolit, zda se plnění bude počítat lineárně (tedy pevným procentem z pojistné částky) nebo progresivně (vyplácená částka se násobí nebo krátí podle závažnosti trvalých následků);
  • invaliditu – pojistit se můžete na všechny stupně invalidity nebo pouze na ty vyšší;
  • smrt následkem úrazu – jiné příčiny smrti (například nemoc) úrazové pojištění často nepokrývá.

  Některé pojistné produkty za vás uhradí také náklady na rehabilitaci, kosmetické operace nebo převoz. Sjednat si můžete rovněž denní odškodné v případě pracovní neschopnosti. A připojistíte si i různé rizikové sporty.

  Úrazové pojištění najdete na trhu v několika variantách. Podle doby pojištění rozlišujeme:

  • krátkodobé pojištění  – většinou se sjednává na několik dnů či týdnů a platí se jednorázově. Hodí se například při výletech za sportem.
  • dlouhodobé pojištění  – sjednává se na delší období, pojistné platíte pravidelně. Slouží ke krytí úrazů vzniklých v každodenním životě.

  Kromě klasického úrazového pojištění můžete uzavřít pojistku tako pro:

  • děti – pojistíte je už od útlého věku;
  • rodinu – v jediné smlouvě pojistíte několik dospělých i dětí;
  • skupiny a pracovní kolektivy – pojišťovny nabízejí produkty také pro zaměstnavatele a sportovní organizace, které chrání všechny jejich členy.

  Cena úrazového pojištění

  Podobně jako u ostatních pojistek hodnotí pojišťovna zejména vaši rizikovost. Cena úrazového pojištění se tak odvíjí od:

  • doby pojištění,
  • vašeho věku,
  • profese,
  • nebo například od provozovaných sportů.

  Výrazný vliv na cenu úrazového pojištění má samozřejmě také pojistná částka.

  A výše pojistného závisí také na tom, jestli se rozhodnete pro samostatné úrazové pojištění, nebo bude součástí životního pojištění. Druhá variante je sice dražší, poskytuje ale mnohem komplexnější ochranu, když řeší například i vážná onemocnění a jejich následky.

  Online sjednání úrazového pojištění

  Někteří poskytovatelé nabízí možnost sjednat si úrazové pojištění online. Není to ale zdaleka pravidlem – u řady pojišťoven musíte stále na pobočku.

  Pokud jsou tedy pro vás online služby důležité, musíte dobře vybírat.

  Nebo požádejte o pomoc naše poradce. Nejen, že vám pomůžou s výběrem, ale zařídí i online vyřízení úrazového pojištění. Vše tak zvládnete rychle a bez starostí.

  Pomohli jsme vybrat pojištění již více než 5 000 klientům

  Přes Financo.cz jsme sjednávali životní pojištění pro naši rodinu. Vše proběhlo velmi rychle. Moc děkujeme.

  Rodina Dvořákova, Ústí nad Labem

  S panem Vojtěškem již delší dobu řeším pojištění automobilu a nemovitosti. Vždy mi dobře poradí a zařídí nejlepší nabídku.

  Jan Vašek, Pardubice

  Když jsem zadávala poptávku na Financo.cz byla jsem dost skeptická. Neměla jsem důvěru k podobným webům. Byla jsem však překvapena přístupem. Díky výborným radám jsem zjistila, že mé předchozí pojištění bytu nebylo tak dobré, jak jsem si myslela. Určitě mohu doporučit!

  Anna Zámková, Ostrava

  Na co se nás u úrazového pojištění nejčastěji ptáte

  Kdo si může úrazové pojištění sjednat?

  Pojištění je dostupné pro dospělé do 70 let (někde až do 75 let), nezletilým dětem ho přitom můžou zřídit rodiče. Nemáte na něj ale nárok v případě invalidity nebo pracovní neschopnosti. Pojišťovna vás nepojistí ani když pobíráte invalidní důchod nebo máte průkaz ZTP či ZTP/P. Problém s uzavřením smlouvy může nastat také v situaci, kdy vás čeká operace nebo vyšetření kvůli podezření na vážnou nemoc.

  Můžu si sjednat úrazové pojištění online?

  Ano, ale jen u některých poskytovatelů. Řada pojišťoven stále vyžaduje osobní setkání. Naštěstí vám s online vyřízením úrazového pojištění pomůžou naši poradci. Obraťte se na ně a postarají se o vše potřebné

  Platí moje úrazové pojištění i v zahraničí?

  Zpravidla ano, vždy ale závisí na podmínkách vaší pojistné smlouvy. S výběrem ideální pojistky vám rádi pomohou naši poradci.

  Miluji extrémní sporty. Můžu si je pojistit?

  Ano, pojišťovny nabízejí produkty vhodné i pro sportovce a milovníky adrenalinových aktivit. V některých případech je krytí součástí standardního produktu, jindy si rizikové sporty musíte připojistit. Najdou se ovšem i činnosti, které vám nepojistí ani ta nejvstřícnější pojišťovna. Mezi ně patří aktivity jako horolezectví nebo kaskadérská činnost.

  Vztahuje se pojištění i na úrazy v opilosti?

  Na to určitě nespoléhejte. Při úraze pod vlivem alkoholu nebo omamných látek má pojišťovna ze zákona právo vám zkrátit výši poskytnutého plnění. Může se tak stát, že nedostanete vůbec nic.

  Může se stát, že mi pojišťovna plnění nevyplatí?

  V některých případech ano. Například když se zraníte pod vlivem alkoholu nebo omamných látek. anebo když se zraníte úmyslně. V takovém případě může plnění odmítnout. Stejně jako v dalších případech, které jsou uvedené mezi výlukami z pojištění.

  Na čem závisí cena úrazového pojištění?

  Faktorů je několik. Cena úrazového pojištění se odvíjí zejména od:

  • doby pojištění,
  • vašeho věku,
  • profese,
  • provozovaných sportů
  • nebo například od pojistné částky.

  Články o pojištění

  na levé straně obrázku je osoba před počitačovými obrazovkami, na pravé straně pán sedící za stolem a který telefonuje.

  Pojištění kybernetických rizik: Neviditelný štít v digitálním světě

  V dnešní digitální době, kdy jsou naše životy neoddělitelně provázány s online světem, přichází na scénu nový druh ochrany a to pojištění kybernetických rizik. Tento relativně nový pojem může znít jako něco z budoucnosti nebo sci-fi, ale je to velmi reálná a stále důležitější součást našich životů. Nejprve si položme…

  Číst celý článek
  Poškozený dům bouřkou na kterém dělají dělníci opravu.

  Stavební montážní pojištění: Klíč k bezpečnosti stavebního projektu

  „Dům stojí na pevných základech.“ Toto moudro však neplatí jen pro samotnou stavbu, ale i pro bezpečnost a ochranu v průběhu jejího vzniku. Ve světě stavebnictví, kde každý kámen či cihla nese svůj příběh, se stavební montážní pojištění jeví jako nezbytný základní kámen, který chrání jak samotný projekt, tak lidi,…

  Číst celý článek
  Letadlo odlétající z ranveje letiště

  Jak funguje pojištění storna letenky?

  Člověk míní, život mění. Třeba když vám zbývají dva dny do vysněné dovolené, máte sbaleno – a najednou vás skolí horečka. A je po legraci. Najednou přijdete o výlet i peníze za letenky. Zmařená dovolená vás nejen mrzí, ale také vás mlůže přijít draho. Naštěstí existuje způsob, jak se před…

  Číst celý článek
  Detail ruky, která perem podepisuje výpověď pojištění auta. V pozadí je červený model vozu.

  Výpověď pojištění auta: vše, co potřebujete vědět

  V České republice převažují 2 hlavní typy pojištění aut: povinné ručení (také známé jako povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla) a havarijní pojištění. Povinné ručení je základním pojištěním pro všechny vozy na českých silnicích. Kryje škody, které vaším vozidlem způsobíte třetím osobám, včetně újmy na zdraví a majetku. Povinné ručení je…

  Číst celý článek
  Italské Benátky při západu slunce, který ozařuje domy. Na řece plují gondoly.

  Dovolená v Itálii: Jaké cestovní pojištění vybrat?

  Vyrážíte do Alp nebo za romantikou do Benátek? Myslete i na situace, kdy se na výletě něco zvrtne. Poradíme vám, jaké cestovní pojištění do Itálie zvolit. Itálie patří mezi země Evropské unie a Schengenského prostoru, takže vám pro překročení hranic stačí platný občanský průkaz nebo pas. Pokud jedete na dovolenou…

  Číst celý článek