Životní pojištění

Potřebujete zdarma poradit s výběrem životního pojištění? Náš poradce je vám zdarma k dispozici.

Nechte nám na sebe telefon a ozveme se Vám.

  Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

  Telefonující kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F.
  1.
  Zajistíme vám nejvýhodnější nabídky

  a vyjednáme vám lepší sazby, než na pobočce instituce.

  2.
  Detailně vás seznámíme s nabídkami

  a vysvětlíme, jak daný finančí produkt funguje a na co si dát pozor.

  3.
  Připravíme vám smlouvy a zařídíme formality.

  Zkrátka uděláme vše potřebné, aby vyřizování proběhlo hladce.

  Srovnání životního pojištění

  Jsme spolehlivý a ověřený partner
  Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
  Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
  Dohled a licence od České Národní Banky

  Jak probíhá srovnání pojištění
  s naším poradcem?

  1. Pošlete nám poptávku a my se vám ozveme

  Poté, co vyplníte kontaktní formulář, zavoláme vám zpátky. Společně probereme vaše požadavky, představy o pojištění a další informace, které potřebujeme znát pro výběr nejvhodnějších nabídek.

  2. Projdeme nabídky a vybereme ty nejlepší

  Jakmile máme všechny potřebné údaje, srovnáme nabídky všech poskytovatelů. Projdeme nejen jejich podmínky a limit pojistného plnění, ale také výluky. Díky tomu vám nabídneme ty opravdu nejlepší pojistky. A sami si z nich vyberete tu, která vám nejvíc vyhovuje.

  3. Sjednáme pojištění – online, nebo osobně

  Následně už zbývá jen podepsat pojistnou smlouvu. Sejdeme se proto buď osobně, nebo vše vyřešíme elektronicky. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

  4. Hotovo, jste pojištění za nejlepších podmínek

  Jakmile smlouvu sjednáme, stačí už jen zaplatit pojistné, a jste pojištění. A to za těch nejlepších podmínek, které jsou aktuálně na trhu!

  Proč využít poradce
  a nejít rovnou do pojišťovny?

  Vyberete si tu nejlepší nabídku

  Když půjdete do pojišťovny, její zaměstnanci vám doporučí jen její produkty. Bez ohledu na:

  • jejich cenu,
  • výluky
  • nebo na to, jak moc odpovídají vašim potřebám.

  Nezávislý poradce si vás vyslechne, připraví analýzu a podle ní najde nabídky, které nejlépe odpovídají vašim potřebám. Z nich si pak sami vyberete to nejvýhodnější pojištění.

  Získáte lepší cenu

  Díky výběru z různých nabídek dostanete mnohem výhodnější pojistku, než když půjdete přímo do pojišťovny. Navíc dokážeme získat lepší cenu i od vašeho současného poskytovatele.

  Šetříme váš čas i peníze

  Ušetříte nejen díky výhodnější smlouvě, ale i proto, že naše služby jsou ZDARMA. Navíc vám ke sjednání pojistky stačí jen telefon. A vše zvládnete za pár dní.

  O životním pojištění

  Životní pojistka slouží k finančnímu zabezpečení vašich blízkých v případě vaší smrti. Zajistí vám také potřebné finance v případě vážného úrazu nebo nemoci.

  Životní pojištění vzniká podpisem pojistné smlouvy a sjednání je možné i online. Obvykle kryje tato rizika:

  • úmrtí – zpravidla máte na výběr mezi pojištěním s pevnou a klesající pojistnou částkou, která vaší rodině umožní například snadné doplacení hypotéky;
  • vážné onemocnění – každá pojišťovna ovšem kryje jiné nemoci, proto je důležité pečlivě číst pojistné podmínky;
  • invaliditu a sníženou soběstačnost – existují 3 stupně invalidity, pojistit se můžete buď na všechny, nebo jen na ty vyšší;
  • úrazy  a trvalé následky úrazu  – plnění se odvíjí od pojistné částky i od rozsahu trvalých následků; jeho výši přitom pojišťovna vypočítá buď lineárně (předem daným procentem z pojistné částky), nebo progresivně (podle závažnosti následků vyplatí buď jen část pojistné částky, nebo i její několikanásobek).

  Některé pojišťovny nabízí krytí také v případě pracovní neschopnosti nebo hospitalizace v nemocnici.

  Pro každé z pojištěných rizik si můžete nastavit pojistnou částku podle vaší potřeby. Pokud navíc splácíte hypotéku, musí vám pojistka dát dost peněz na její doplacení nejen v případě smrti, ale i při invaliditě a dlouhodobé pracovní neschopnosti.

  Na trhu najdete dvě základní varianty životního pojištění:

  • investiční
  • a čistě rizikové pojištění.

  U investičního životního pojištění získáte kromě pojistky také možnost vytvořit si finanční rezervu. Dobře ale zvažte, jestli se vám to opravdu vyplatí.

  Podmínky investičního životního pojištění totiž nebývají tak výhodné. Obvykle je dražší a na rozdíl od klasických spořicích a investičních produktů u něj s naspořenými penězi nemůžete volně nakládat.

  K uloženým prostředkům se tak obvykle dostanete až se skončením pojistky.

  Vzhledem k podmínkám investičního životního pojištění je navíc komplikované i jeho předčasné ukončení. Pokud totiž pojistnou smlouvu zrušíte před uplynutím sjednané doby, pojišťovna vám vyplatí jen část naspořené částky. Zároveň musíte státu zpětně uhradit slevy na daních, které jste díky investičnímu životnímu pojištění uplatnili. Místo úspor vám tak hrozí poměrně vysoké výdaje.

  Ve většině případů je proto lepší sáhnout po rizikové životní pojistce, kterou doplníte například o stavební spoření nebo o investice. Samotné pojištění vás tak vyjde levněji a přitom vám zajistí ochranu, kterou potřebujete.

  Cena životního pojištění

  Stejně jako u jiných typů pojistek se i cena životního pojištění odvíjí od řady faktorů. V tomto případě pojišťovna hodnotí především váš zdravotní stav a životní styl. Cenu pojištění ovlivňuje:

  • pojistná částka;
  • rozsah krytých rizik;
  • věk;
  • zdravotní stav a docházení na preventivní prohlídky;
  • vykonávané povolání;
  • vaše BMI (Body Mass Index, který porovnává vaši hmotnost a výšku)
  • nebo to, zda kouříte.

  Obecně platí, že mladší lidé, kteří o své zdraví pečují, mají životní pojištění levnější.

  Pojištění také nezapomínejte průběžně upravovat, a to v závislosti na své aktuální situaci. Zvýšit pojistnou částku byste měli, když například získáte hypotéku nebo se vám narodí dítě.

  Pomohli jsme vybrat hypotéku již více než 5 000 klientům

  Pan Vojtěšek, se kterým jsme řešili hypotéku, je člověk na správném místě! Provedl nás celým procesem a nemuseli jsme kromě podpisů a dodání některých dokumentů nic řešit. Vše proběhlo velmi rychle a k naší naprosté spokojenosti. Vřele doporučuji!

  Rodina Jiráskova, Praha

  Financo.cz je super služba! Vyřídili jsme společně hypotéku, pojištění domu a POVko. Vše levnější než kdybych si to vyřizoval sám. A to nemluvím o ušetřením času.

  Miroslav Machala, Brno

  Velmi jsem byla překvapena rychlostí práce. Od zadání poptávky to netrvalo ani hodinu a už se mi ozvali a začali řešit situaci. Ještě ten den jsem měla na stole nabídky od p. Šišky. Na všechny mé otázky odpověděl srozumitelně bez zbytečných složitých výrazů. Myslela jsem si, že toho o hypotékách vím dost, ale byla jsem vyvedena z omylu 😀 P. Šiška je absolutní odborník a vděčím mu za spoustu rad k získání svého vysněného domečku.

  Gabriela Blaha, Olomouc

  Na co se nás u životního pojištění nejčastěji ptáte

  Musím před uzavřením smlouvy na lékařskou prohlídku?

  Zdravotní stav klienta zajímá před uzavřením životní pojistky většinu pojišťoven. Každá ho ovšem posuzuje individuálně – někdy tak stačí vyplnit zdravotní dotazník. Zejména u většího rozsahu pojištění ale budete nejspíš potřebovat také výpis ze zdravotnické dokumentace.

  Jak mohu díky životní pojištění ušetřit na daních?

  Běžně ne. Někteří poskytovatelé ale nabízí připojištění veterinární péče. Pokud tedy míříte na dovolenou se pse

  Se životním pojištěním jsou spojené hned dva typy daňových úlev.

  Pojistné na soukromé životní pojištění si můžete odečíst ze základu daně – a to až 24 000 Kč ročně. Myslete však na to, že nesmíte odečíst částku za úrazovou složku pojištění, která často bývá součástí pojistných smluv. Pro uplatnění slevy navíc musí vaše pojistka splňovat řadu podmínek. Například:

  • pojistník je zároveň pojištěným (platíte si vlastní pojistku);
  • výplata pojistného plnění je ve smlouvě sjednána nejdříve po 5 letech od uzavření smlouvy a nejdříve na rok, kdy vám bude 60 let;
  • další zákonné podmínky podle § 15 odstavce 6 .

  U investičního životního pojištění vám navíc může na pojistku přispívat také zaměstnavatel. Z tohoto příspěvku pak neplatíte daň ani odvody na sociální a zdravotní pojištění. Obvykle je ale toto pojištění poměrně nevýhodné. Bývá dražší než rizikové životní pojištění a k naspořeným penězům máte přístup až po skončení pojistky. Pokud navíc pojištění předčasné ukončíte, musíte předchozí daňové úlevy státu doplatit.

  Co je indexace pojištění?

  Jde v zásadě o aktualizaci pojištění kvůli inflaci. Při indexace dochází k navýšení pojistné částky i pojistného tak, aby se pokryla změna hodnoty peněz.

  Jak mohu životní pojištění zrušit?

  Životní pojištění můžete ze zákona zrušit do dvou měsíců od jeho uzavření. Výpovědní lhůta je v tomto případě osmidenní. Další možností je ukončení smlouvy před koncem pojistného období. Pojišťovně ovšem musíte výpověď smlouvy doručit s dostatečným předstihem (výpovědní lhůta záleží na podmínkách konkrétní smlouvy).

  Kdy mám životní pojištění uzavřít?

  Ideálně co nejdříve. S postupem věku totiž přibývají úrazy a choroby. Čím později tak pojištění uzavřete, tím dražší bude.

  Můžu uzavřít životní pojištění online?

  Ano, můžete. Online sjednání životního pojištění není v současnosti žádný problém. Musíte ale dodat pravdivé informace o svém zdravotním stavu i kontakt na lékaře, u kterého si pojišťovna případně vše ověří.

  Články o pojištění

  na levé straně obrázku je osoba před počitačovými obrazovkami, na pravé straně pán sedící za stolem a který telefonuje.

  Pojištění kybernetických rizik: Neviditelný štít v digitálním světě

  V dnešní digitální době, kdy jsou naše životy neoddělitelně provázány s online světem, přichází na scénu nový druh ochrany a to pojištění kybernetických rizik. Tento relativně nový pojem může znít jako něco z budoucnosti nebo sci-fi, ale je to velmi reálná a stále důležitější součást našich životů. Nejprve si položme…

  Číst celý článek
  Poškozený dům bouřkou na kterém dělají dělníci opravu.

  Stavební montážní pojištění: Klíč k bezpečnosti stavebního projektu

  „Dům stojí na pevných základech.“ Toto moudro však neplatí jen pro samotnou stavbu, ale i pro bezpečnost a ochranu v průběhu jejího vzniku. Ve světě stavebnictví, kde každý kámen či cihla nese svůj příběh, se stavební montážní pojištění jeví jako nezbytný základní kámen, který chrání jak samotný projekt, tak lidi,…

  Číst celý článek
  Letadlo odlétající z ranveje letiště

  Jak funguje pojištění storna letenky?

  Člověk míní, život mění. Třeba když vám zbývají dva dny do vysněné dovolené, máte sbaleno – a najednou vás skolí horečka. A je po legraci. Najednou přijdete o výlet i peníze za letenky. Zmařená dovolená vás nejen mrzí, ale také vás mlůže přijít draho. Naštěstí existuje způsob, jak se před…

  Číst celý článek
  Detail ruky, která perem podepisuje výpověď pojištění auta. V pozadí je červený model vozu.

  Výpověď pojištění auta: vše, co potřebujete vědět

  V České republice převažují 2 hlavní typy pojištění aut: povinné ručení (také známé jako povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla) a havarijní pojištění. Povinné ručení je základním pojištěním pro všechny vozy na českých silnicích. Kryje škody, které vaším vozidlem způsobíte třetím osobám, včetně újmy na zdraví a majetku. Povinné ručení je…

  Číst celý článek
  Italské Benátky při západu slunce, který ozařuje domy. Na řece plují gondoly.

  Dovolená v Itálii: Jaké cestovní pojištění vybrat?

  Vyrážíte do Alp nebo za romantikou do Benátek? Myslete i na situace, kdy se na výletě něco zvrtne. Poradíme vám, jaké cestovní pojištění do Itálie zvolit. Itálie patří mezi země Evropské unie a Schengenského prostoru, takže vám pro překročení hranic stačí platný občanský průkaz nebo pas. Pokud jedete na dovolenou…

  Číst celý článek