Pojištění odpovědnosti OSVČ

Potřebujete zdarma poradit s výběrem pojištění odpovědnosti OSVČ? Náš poradce je vám k dispozici.

Nechte nám na sebe telefon a ozveme se vám.

  Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

  Telefonující kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F.
  1.
  Zajistíme vám nejvýhodnější nabídky

  a vyjednáme vám lepší sazby, než na pobočce instituce.

  2.
  Detailně vás seznámíme s nabídkami

  a vysvětlíme, jak daný finančí produkt funguje a na co si dát pozor.

  3.
  Připravíme vám smlouvy a zařídíme formality.

  Zkrátka uděláme vše potřebné, aby vyřizování proběhlo hladce.

  Srovnání pojištění odpovědnosti OSVČ

  Jsme spolehlivý a ověřený partner
  Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
  Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
  Dohled a licence od České Národní Banky

  Jak probíhá srovnání pojištění odpovědnosti OSVČ
  s naším poradcem?

  1. Pošlete nám poptávku a my se vám ozveme

  Poté, co vyplníte kontaktní formulář, zavoláme vám zpátky. Společně probereme vaše požadavky, představy o spoření a další informace, které potřebujeme znát pro výběr nejvhodnějších nabídek.

  2. Projdeme nabídky a vybereme ty nejlepší

  Jakmile máme všechny potřebné údaje, srovnáme nabídky všech poskytovatelů. Díky tomu vám nabídneme ty nejlepší varianty spoření. A sami si z nich vyberete tu, která vám nejvíc vyhovuje.

  3. Sjednáme spoření – online, nebo osobně

  Následně už zbývá jen podepsat pojistnou smlouvu. Sejdeme se proto buď osobně, nebo vše vyřešíme elektronicky. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

  4. Hotovo, máte spoření přesně na míru

  Jakmile smlouvu sjednáme, stačí už jen začít spořit.

  Proč využít služby nezávislého poradce?

  Vyberete si tu nejlepší nabídku

  Když půjdete do penzijní společnosti, její zaměstnanci vám doporučí jen její produkty. Bez ohledu na:

  • jejich cenu,
  • podmínky
  • nebo na to, jak moc odpovídají vašim potřebám.

  Nezávislý poradce si vás vyslechne, připraví analýzu a podle ní najde nabídky, které nejlépe odpovídají vašim potřebám. Z nich si pak sami vyberete to nejvýhodnější penzijní spoření.

  Získáte lepší podmínky

  Díky výběru z různých nabídek dostanete mnohem výhodnější pojištění odpovědnosti OSVČ, než když půjdete přímo do penzijní společnosti.

  Šetříme váš čas i peníze

  Ušetříte nejen díky výhodnější smlouvě, ale i proto, že naše služby jsou ZDARMA. Navíc vám ke sjednání penzijního spoření stačí jen telefon. A vše zvládnete za pár dní.

  O pojištění odpovědnosti OSVČ

  I mistr tesař se někdy utne. A podobná chyba může občas přijít pěkně draho. Proto existuje pojištění odpovědnosti podnikatelů, lidově zvané „pojistka na blbost“. Uhradí za vás škodu, kterou při podnikání omylem způsobíte druhým. Ať už jde o:

  • újmu na zdraví nebo životě,
  • majetkovou újmu,
  • finanční újmu
  • nebo ušlý zisk.

  Pokrývá většinu situací, které mohou během vaší podnikatelské činnosti nastat. Pojišťovna za vás zaplatí škody, když například:

  • váš vadný výrobek někoho zraní,
  • během výkonu práce omylem poškodíte majetek klienta,
  • rozbijete převážené zboží,
  • si zákazník zlomí nohu ve vaší prodejně.

  Speciální typ pojistky představuje pojištění profesní odpovědnosti (někdy zvané také pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou poskytováním odborných služeb).

  Vyřizují si ho podnikatelé, kteří pracují v odborných oblastech s vysokou zodpovědností. Například:

  • lékaři,
  • účetní
  • nebo soudní znalci.

  U některých profesí, jako jsou advokáti nebo realitní makléři, je pojištění podnikatelů dokonce ze zákona povinné.

  Cena pojištění odpovědnosti OSVČ

  Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání vás jako menšího živnostníka obvykle vyjde na několik tisíc korun ročně. Výše pojistného se odvíjí od:

  S vyšší pojistnou částkou a rozsahem pojistky pak roste také výše pojistného.

  Pojištění odpovědnosti podnikatele u nás však nabízí pouze několik pojišťoven. Jejich produkty se navíc dost liší – někde najdete pojištění odpovědnosti v balíčku pojištění pro podnikatele (například i s pojištěním kanceláří), jinde jako samostatnou pojistku.

  Odlišuje se také rozsah pojistky nebo výše krytí. Zatímco u některých poskytovatelů si pojištění nastavíte podle individuálních potřeb, u jiných vybíráte z přednastavených balíčků.

  Pojištění odpovědnosti z podnikatelské činnosti proto vybírejte opravdu pečlivě, ať neplatíte za něco, co nepotřebujete.

  S volbou nejvýhodnější pojistky vám rádi ZDARMA pomůžeme i my. Jednoduše kontaktujte naše poradce nebo si jednotlivé nabídky porovnejte v naší online kalkulačce.

  Pomohli jsme vybrat pojištění již více než 5 000 klientům

  Přes Financo.cz jsme sjednávali životní pojištění pro naši rodinu. Vše proběhlo velmi rychle. Moc děkujeme.

  Rodina Dvořákova, Ústí nad Labem

  S panem Vojtěškem již delší dobu řeším pojištění automobilu a nemovitosti. Vždy mi dobře poradí a zařídí nejlepší nabídku.

  Jan Vašek, Pardubice

  Když jsem zadávala poptávku na Financo.cz byla jsem dost skeptická. Neměla jsem důvěru k podobným webům. Byla jsem však překvapena přístupem. Díky výborným radám jsem zjistila, že mé předchozí pojištění bytu nebylo tak dobré, jak jsem si myslela. Určitě mohu doporučit!

  Anna Zámková, Ostrava

  Na co se nás u pojištění odpovědnosti OSVČ nejčastěji ptáte

  Platí pojištění odpovědnosti podnikatele i v zahraničí?

  Vše závisí na konkrétních podmínkách vaší smlouvy. Levnější pojistky obvykle platí pouze na území České republiky, ty nákladnější pak mnohdy pokrývají i Evropu a další regiony.

  Jak vysokou náhradu škody po mě může zákazník vyžadovat?

  Zákazník po vás může vyžadovat úhradu celé škody. Jako podnikatele vás totiž, na rozdíl od zaměstnance, nechrání zákonem stanovený limit výše náhrady. Proto doporučujeme nastavit pojistnou částku tak, aby případnou škodu skutečně pokryla.

  Jsem OSVČ. Na kolik mě vyjde pojištění odpovědnosti z výkonu povolání?

  To se bohužel nedá jednoznačně říct – vždy totiž záleží na vašich požadavcích. Obecně se cena pojištění odpovědnosti živnostníka odvíjí zejména od pojistné částky a rozsahu pojištění. Většinou však zaplatíte jen několik tisíc korun ročně.

  Pro koho je pojištění odpovědnosti podnikatelů povinné?

  Zákon pojistku vyžaduje zejména u vysoce specializovaných odborníků. Povinná je tak u lékařů, advokátů, architektů, dopravců nebo účetních. Detailní informace najdete v legislativě, která upravuje váš obor podnikání, případně u jednotlivých poskytovatelů.

  Chtěl jsem si vyřídit pojištění odpovědnosti podnikatele u mé oblíbené pojišťovny, ale nemá ho v nabídce. Jak je to možné?

  Pojištění odpovědnosti pro podnikatele v ČR nabízí pouze několik poskytovatelů – každý má navíc produkty postavené jinak. A pokud se v tom ztrácíte, s výběrem nejvhodnější pojistky vám ZDARMA pomůžou naši poradci.

  Dá se pojištění odpovědnosti OSVČ sjednat i online?

  Ano, dá. Stačí kontaktovat naše poradce, kteří vám pomohou s výběrem vhodné pojistky i veškerými formalitami.

  Články o pojištění

  Srážka auta s tramvají

  Nejčastější situace, kdy je třeba při dopravní nehodě volat policii

  Nehody na silnicích jsou bohužel nedílnou součástí našeho každodenního života. Bez ohledu na to, zda jste za volantem, sedíte na místě spolujezdce nebo jste svědkem nehody z bezpečné vzdálenosti, je důležité správně porozumět okamžikům, kdy je zapotřebí na místo události zavolat policii. Pravidla silničního provozu v České republice definují několik…

  Číst celý článek
  Havárie dvou aut.

  Přehled změn u povinného ručení: Co musí vědět každý řidič

  V dubnu letošního roku prošla Česká republika klíčovými změnami v regulaci povinného ručení. Tyto změny nejsou jen administrativní formalitou, ale představují významný posun v tom, jak se v naší zemi přistupuje k ochraně v případě dopravních nehod. Tento článek vám přiblíží, co tyto změny znamenají pro řidiče a majitele vozidel,…

  Číst celý článek
  Banner Uniqa

  Přelom v rychlosti vyřizování škod u UNIQA pojišťovny

  UNIQA představuje příklad, jak inovace a moderní technologie mohou zlepšit a urychlit služby poskytované klientům. V posledních několika letech se UNIQA pojišťovna zaměřila na digitalizaci svých procesů s cílem poskytnout rychlejší a efektivnější vyřizování škodních událostí. To je obzvláště důležité v době, kdy počet škodních událostí výrazně narůstá. V roce…

  Číst celý článek
  Lobby budovy

  UNIQA v minulém roce zvýšila tempo svého růstu a posílila svou tržní pozici

  V roce 2023 se UNIQA, jedna z předních pojišťoven působících na českém a slovenském trhu, mohla pochlubit významnými úspěchy a značným růstem. Přestože byl tento rok pro mnoho společností náročný, UNIQA pojišťovna se nejen vyrovnala s nástrahami současné ekonomiky, ale dokonce překonala klíčové milníky ve svém vývoji. V období, kdy…

  Číst celý článek
  Žena s dlaněmi u sebe a nad nimi je štít s logem domu.

  5 důvodů, proč nepodcenit pojištění majetku

  Pojištění nemovitosti je veřejností často vnímáno jako zbytečný výdaj. Vzhledem k rostoucímu počtu přírodních katastrof a dalších nepředvídatelných událostí, které mohou majitelům domů a bytů způsobit významné finanční ztráty, se však ukazuje, že je to daleko od pravdy. Pojďme se podívat na pět klíčových důvodů, proč je pojištění nemovitosti v…

  Číst celý článek