Hypoteční kalkulačka pro rok 2023

Přemýšlíte, jak si spočítat splátky hypotéky a najít nejvýhodnější hypoteční úvěr? Řešení je snadné: on-line hypoteční kalkulačka. Zadáte do ní základní informace o požadované půjčce a za okamžik před sebou máte kalkulaci hypotéky včetně seznamu nejvýhodnějších nabídek.

Vyzkoušejte ji i vy.

Usmívající se kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F a ukazuje na tři informativní řádky s textem.

Hypoteční kalkulačka

  Jsme spolehlivý a ověřený partner
  Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
  Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
  Dohled a licence od České Národní Banky

  Nechte si ZDARMA poradit s výběrem hypotéky.

  Naši hypoteční poradci jsou tu pro vás.

  1. Zavoláme vám

  Nechte nám na sebe telefonní číslo, my se s vámi do 24 hodin spojíme a vše společně projdeme.

   Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

   2. Vybereme nejvýhodnější

   Vyjednáme vám lepší sazby a výhodnější podmínky, než na jaké dosáhnete sami.

   Seznámíme vás detailně s nabídkami jednotlivých bank a vysvětlíme, na co si musíte dát pozor u hypotéky.

   3. Vše zařídíme

   Postaráme se za vás o přípravu veškerých dokumentů, které jsou nezbytné ke schválení hypotéky. Samozřejmostí pro nás je kontrola smluv a vyřízení čerpání hypotéky. Zkrátka se postaráme o vše, co bude potřeba.

   Podmínky pro získání hypotéky v roce 2023

   • Věk alespoň 18 let
   • Potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele nebo daňové přiznání (u OSVČ)
   • Podepsaná žádost o hypoteční úvěr
   • Doklady totožnosti
   • Trvalý nebo přechodný pobyt v ČR (u cizinců)
   • Výpisy z běžného účtu za posledních 3–6 měsíců
   • Odhad nemovitosti

   Podle toho, jestli si hypoteční úvěr berete na koupi nemovitosti, její stavbu nebo rekonstrukci, potřebujete také:

   • kupní smlouvu nebo smlouvu o smlouvě budoucí
   • rozpočet a harmonogram rekonstrukce nebo stavby,
   • projektovou dokumentaci
   • nebo například smlouvu o notářské či advokátní úschově peněz.

   PŘEČTĚTE SI VÍCE O PODMÍNKÁCH HYPOTÉKY V ROCE 2023

   Jak hypoteční kalkulátor funguje?

   On-line hypoteční kalkulačka je jednoduchý nástroj, který vám pomůže zjistit potřebné informace o dostupných hypotékách a zároveň vám přinese přehled jednotlivých nabídek.

   Díky tomu jednoduše vyberete nejvýhodnější variantu.

   Stačí přitom jen 3 kroky:

   • vyplníte potřebné údaje,
   • aplikace zanalyzuje veškeré hypoteční úvěry na trhu
   • a zjistí, jestli na hypotéku dosáhnete, u jakých poskytovatelů a za jakých podmínek.

   A navíc se kalkulačka postará o výpočet úroků nebo měsíční splátky hypotéky. Kalkulačka pro on-line výpočet hypotéky přitom využívá aktuální data ze všech bank. Máte tak jistotu, že uvidíte opravdu platné nabídky.

   4 důvody, proč využít hypoteční kalkulačku od Financo

   Do ničeho vás nenutíme

   Výpočet hypotéky dostanete e-mailem. Najdete v něm odpovídající nabídky všech bank a je na vás, jestli si vyberete. Do ničeho vás tlačit nebudeme.

   Žádné zbytečné služby

   V bance vám k hypotéce často přidají další zbytečné produkty. My vám nic takového nenutíme. Pokud ale budete chtít, rádi vám pomůžeme i s potřebným pojištěním.

   Pomůže vám hypoteční poradce

   Kromě hypoteční kalkulačky můžete využít i služby hypotečního poradce. Pomůže vám s administrativou a vyjedná nižší úrok

   Jsme specialisté

   Naši hypoteční poradci  se hypotékám věnují už víc než X let. Znají je tak od A do Z a pomůžou vám v téměř jakékoliv situaci.

   Na co hypoteční kalkulačku využít?

   Kalkulátor hypotéky využijete k vypočítání podmínek u jakéhokoliv hypotečního úvěru. Kalkulačku tedy využijete u hypotéky:

   Využijte hypoteční kalkulačku i vy a spočítejte si, na jakou hypotéku dosáhnete.

   Na co se nás u hypoteční kalkulačky často ptáte

   Řekne mi hypoteční kalkulačka, jestli dosáhnu na hypotéku i v roce 2023?

   Ano, stačí do kalkulátoru zadat potřebné informace a za okamžik zjistíte, jestli jsou na trhu nabídky, které odpovídají vašim požadavkům. Pokud ne, na požadovanou půjčku pravděpodobně nedosáhnete. Neznamená to ale, že se musíte s hypotékou rozloučit. Skoro vždy je totiž možné najít nějaké řešení. Obraťte se proto na hypotečního poradce, který vám pomůže situaci vyřešit.

   Chci si půjčit 3 000 000 korun se splatností 30 let. Pomůže mi kalkulačka s výpočtem měsíční splátky hypotéky?

   Ano, pomůže. Jakmile do ní zadáte potřebné údaje, kalkulátor vám ukáže nejen nejvýhodnější nabídky, ale také výši splátky u jednotlivých poskytovatelů. Pokud zjistíte, že je splátka příliš vysoká nebo naopak zbytečně nízká, stačí prodloužit nebo zkrátit dobu splácení, případně upravit požadovanou půjčku. A zadat nový výpočet. Jednoduše tak najdete nejlepší variantu.

   Potřebuji znát úrok hypotéky. Dozvím se ho z kalkulace hypotéky?

   Hypoteční kalkulátor vám dá všechny potřebné informace. Postará se tedy také o výpočet úroků u hypotéky. Pamatujte ale, že úrok není to nejdůležitější. Zásadní je zejména RPSN hypotéky – tedy roční procentuální sazba nákladů. V této položce je totiž započítaný jak úrok, tak veškeré poplatky související s úvěrem. Díky tomu přesně víte, o kolik půjčku přeplatíte.

   Funguje kalkulačka i u hypotéky na dům?

   Ano, hypoteční kalkulačka vám spočítá hypotéku na dům, byt i jakoukoliv jinou nemovitost. A pomůže vám například i s výběrem nejvýhodnějšího refinancování hypotéky.

   Musím se pro použití kalkulátoru hypotéky registrovat nebo něco platit?

   Nic takového není potřeba. Požádáme vás pouze o telefonní číslo a e-mailovou adresu, na kterou vám výpočet hypotéky pošleme. Naše on-line hypoteční kalkulačka je samozřejmě také zcela zdarma.

   Nedávno jsem si nechal udělat nabídku ve své bance. Když jsem si vše porovnal ve vaší hypoteční kalkulačce viděl jsem u své banky jiné podmínky. Jak je to možné?

   Naše on-line hypoteční kalkulačka porovnává vždy aktuální nabídky jednotlivých bank. Je tedy možné, že poskytovatel upravil podmínky až poté, co jste od něj dostal nabídku. Ideální je proto kontaktovat hypotečního poradce, který vše prověří a pomůže vám získat lepší podmínky. Díky velkoobjemovým slevám vám navíc dokáže vyjednat výhodnější hypotéku, než na jakou byste dosáhl sám.

   Články o hypotékách

   Natažená ruka se symbolem domu

   Čeká nás konec fixace hypoték? Novela zákona má situaci napravit

   Devět z deseti lidí s hypotékou upřednostňuje delší dobu fixace úrokových sazeb – tedy pět let a více. Dlouhodobá fixace pomáhá se stabilizací rodinného rozpočtu a chrání klienty před nečekaným nárůstem měsíčních splátek. Této službě však možná již brzy odzvoní. Na vině jsou neobjasněné otázky ohledně předčasného splácení hypoték. Při…

   Číst celý článek
   Lístečky s úrokovými sazbami

   Úrokové sazby hypoték čtvrtý měsíc v řadě klesají

   Hypoteční úrokové sazby zaznamenaly pokles již čtvrtý měsíc v řadě. Swiss Life Hypoindex ukazuje, že v září klesly průměrné nabídkové sazby hypoték o dalších devět bazických bodů – k 5. září dosáhly hodnoty 6,1 % p. a. Od začátku května se pak sazby celkově snížily o 22 bazických bodů. I…

   Číst celý článek
   Ruka s propiskou a ikonami domu a procenta

   Nová čísla z bank: Hypotéky začínají zlevňovat

   Úrokové sazby hypoték podle aktuálních statistik již třetí měsíc v řadě mírně klesají. Banky v průměru nabízí hypoteční úvěry (do výše 80 % ceny nemovitosti) za sazbu 6,19 % p.a – oproti minulému měsíci, kdy se úroková sazba pohybovala na hodnotě 6,24 %, se tak opět snížily. Tyto informace vyplynuly z…

   Číst celý článek
   Stylově vybavený družstevní byt

   Předhypoteční úvěr: klíč k družstevnímu nebo obecnímu bytu

   Při nákupu nemovitosti lidé obvykle spoléhají na hypotéku. Existují ale i jiné bankovní produkty, které vám mohou pomoci, například předhypoteční úvěr. S hypotékou mají spoustu společných rysů, přesto jde o dva různé produkty. Předhypoteční úvěr se obvykle sjednává společně s hypotékou a představuje zajímavou kombinaci bankovních produktů. Předhypoteční úvěr začíná…

   Číst celý článek
   Hypoteční poradce předává klíčky od nemovitosti nové majitelce

   Co dělat, když na hypotéku nedosáhnete?

   Sjednání hypotečního úvěru je pro mnoho lidí klíčovou záležitosti při plánování bydlení. Hypotéka vám umožní financovat nákup nemovitosti – ale co když se vám nepodaří splnit požadavky pro její získání? Pokud jste se ocitli v této situaci, nezoufejte. Existuje několik kroků, které můžete podniknout, abyste svého cíle (mít vlastní dům…

   Číst celý článek