Hypoteční kalkulačka pro rok 2024

Přemýšlíte, jak si spočítat splátky hypotéky a najít nejvýhodnější hypoteční úvěr? Řešení je snadné: on-line hypoteční kalkulačka. Zadáte do ní základní informace o požadované půjčce a za okamžik před sebou máte kalkulaci hypotéky včetně seznamu nejvýhodnějších nabídek.

Vyzkoušejte ji i vy.

Usmívající se kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F a ukazuje na tři informativní řádky s textem.

Hypoteční kalkulačka

  Jsme spolehlivý a ověřený partner
  Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
  Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
  Dohled a licence od České Národní Banky

  Nechte si ZDARMA poradit s výběrem hypotéky.

  Naši hypoteční poradci jsou tu pro vás.

  1. Zavoláme vám

  Nechte nám na sebe telefonní číslo, my se s vámi do 24 hodin spojíme a vše společně projdeme.

   Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

   2. Vybereme nejvýhodnější

   Vyjednáme vám lepší sazby a výhodnější podmínky, než na jaké dosáhnete sami.

   Seznámíme vás detailně s nabídkami jednotlivých bank a vysvětlíme, na co si musíte dát pozor u hypotéky.

   3. Vše zařídíme

   Postaráme se za vás o přípravu veškerých dokumentů, které jsou nezbytné ke schválení hypotéky. Samozřejmostí pro nás je kontrola smluv a vyřízení čerpání hypotéky. Zkrátka se postaráme o vše, co bude potřeba.

   Podmínky pro získání hypotéky v roce 2024

   • Věk alespoň 18 let
   • Potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele nebo daňové přiznání (u OSVČ)
   • Podepsaná žádost o hypoteční úvěr
   • Doklady totožnosti
   • Trvalý nebo přechodný pobyt v ČR (u cizinců)
   • Výpisy z běžného účtu za posledních 3–6 měsíců
   • Odhad nemovitosti

   Podle toho, jestli si hypoteční úvěr berete na koupi nemovitosti, její stavbu nebo rekonstrukci, potřebujete také:

   • kupní smlouvu nebo smlouvu o smlouvě budoucí
   • rozpočet a harmonogram rekonstrukce nebo stavby,
   • projektovou dokumentaci
   • nebo například smlouvu o notářské či advokátní úschově peněz.

   PŘEČTĚTE SI VÍCE O PODMÍNKÁCH HYPOTÉKY V ROCE 2024

   Jak hypoteční kalkulátor funguje?

   On-line hypoteční kalkulačka je jednoduchý nástroj, který vám pomůže zjistit potřebné informace o dostupných hypotékách a zároveň vám přinese přehled jednotlivých nabídek.

   Díky tomu jednoduše vyberete nejvýhodnější variantu.

   Stačí přitom jen 3 kroky:

   • vyplníte potřebné údaje,
   • aplikace zanalyzuje veškeré hypoteční úvěry na trhu
   • a zjistí, jestli na hypotéku dosáhnete, u jakých poskytovatelů a za jakých podmínek.

   A navíc se kalkulačka postará o výpočet úroků nebo měsíční splátky hypotéky. Kalkulačka pro on-line výpočet hypotéky přitom využívá aktuální data ze všech bank. Máte tak jistotu, že uvidíte opravdu platné nabídky.

   4 důvody, proč využít hypoteční kalkulačku od Financo

   Do ničeho vás nenutíme

   Výpočet hypotéky dostanete e-mailem. Najdete v něm odpovídající nabídky všech bank a je na vás, jestli si vyberete. Do ničeho vás tlačit nebudeme.

   Žádné zbytečné služby

   V bance vám k hypotéce často přidají další zbytečné produkty. My vám nic takového nenutíme. Pokud ale budete chtít, rádi vám pomůžeme i s potřebným pojištěním.

   Pomůže vám hypoteční poradce

   Kromě hypoteční kalkulačky můžete využít i služby hypotečního poradce. Pomůže vám s administrativou a vyjedná nižší úrok

   Jsme specialisté

   Naši hypoteční poradci  se hypotékám věnují už víc než X let. Znají je tak od A do Z a pomůžou vám v téměř jakékoliv situaci.

   Na co hypoteční kalkulačku využít?

   Kalkulátor hypotéky využijete k vypočítání podmínek u jakéhokoliv hypotečního úvěru. Kalkulačku tedy využijete u hypotéky:

   Využijte hypoteční kalkulačku i vy a spočítejte si, na jakou hypotéku dosáhnete.

   Na co se nás u hypoteční kalkulačky často ptáte

   Řekne mi hypoteční kalkulačka, jestli dosáhnu na hypotéku i v roce 2024?

   Ano, stačí do kalkulátoru zadat potřebné informace a za okamžik zjistíte, jestli jsou na trhu nabídky, které odpovídají vašim požadavkům. Pokud ne, na požadovanou půjčku pravděpodobně nedosáhnete. Neznamená to ale, že se musíte s hypotékou rozloučit. Skoro vždy je totiž možné najít nějaké řešení. Obraťte se proto na hypotečního poradce, který vám pomůže situaci vyřešit.

   Chci si půjčit 3 000 000 korun se splatností 30 let. Pomůže mi kalkulačka s výpočtem měsíční splátky hypotéky?

   Ano, pomůže. Jakmile do ní zadáte potřebné údaje, kalkulátor vám ukáže nejen nejvýhodnější nabídky, ale také výši splátky u jednotlivých poskytovatelů. Pokud zjistíte, že je splátka příliš vysoká nebo naopak zbytečně nízká, stačí prodloužit nebo zkrátit dobu splácení, případně upravit požadovanou půjčku. A zadat nový výpočet. Jednoduše tak najdete nejlepší variantu.

   Potřebuji znát úrok hypotéky. Dozvím se ho z kalkulace hypotéky?

   Hypoteční kalkulátor vám dá všechny potřebné informace. Postará se tedy také o výpočet úroků u hypotéky. Pamatujte ale, že úrok není to nejdůležitější. Zásadní je zejména RPSN hypotéky – tedy roční procentuální sazba nákladů. V této položce je totiž započítaný jak úrok, tak veškeré poplatky související s úvěrem. Díky tomu přesně víte, o kolik půjčku přeplatíte.

   Funguje kalkulačka i u hypotéky na dům?

   Ano, hypoteční kalkulačka vám spočítá hypotéku na dům, byt i jakoukoliv jinou nemovitost. A pomůže vám například i s výběrem nejvýhodnějšího refinancování hypotéky.

   Musím se pro použití kalkulátoru hypotéky registrovat nebo něco platit?

   Nic takového není potřeba. Požádáme vás pouze o telefonní číslo a e-mailovou adresu, na kterou vám výpočet hypotéky pošleme. Naše on-line hypoteční kalkulačka je samozřejmě také zcela zdarma.

   Nedávno jsem si nechal udělat nabídku ve své bance. Když jsem si vše porovnal ve vaší hypoteční kalkulačce viděl jsem u své banky jiné podmínky. Jak je to možné?

   Naše on-line hypoteční kalkulačka porovnává vždy aktuální nabídky jednotlivých bank. Je tedy možné, že poskytovatel upravil podmínky až poté, co jste od něj dostal nabídku. Ideální je proto kontaktovat hypotečního poradce, který vše prověří a pomůže vám získat lepší podmínky. Díky velkoobjemovým slevám vám navíc dokáže vyjednat výhodnější hypotéku, než na jakou byste dosáhl sám.

   Články o hypotékách

   Přístav v Chorvatsku

   Plánujete koupi nemovitosti v zahraničí? S financováním vám může pomoci ČSOB

   V posledních letech roste počet Čechů, kteří si pořizují nemovitosti v oblíbených evropských zemích, kam často jezdí na dovolenou. Tento trend je motivován touhou mít svůj druhý domov v zahraničí, kde mohou trávit volné chvíle nebo dokonce důchod. Jednou z bank, která tento sen pomáhá realizovat, je ČSOB se svou…

   Číst celý článek
   Kostky se symbolem procenta

   Hypoteční trh zaznamenal výrazné oživení

   Česká bankovní asociace zveřejnila aktuální údaje o hypotečním trhu, které odhalují výrazné oživení v dubnu 2024. Banky a stavební spořitelny poskytly hypoteční úvěry téměř za 22 miliard Kč, což představuje meziměsíční nárůst o 20 % a meziroční růst přesahující 100 %. Tento růst je signálem zotavování trhu po období ekonomické…

   Číst celý článek
   Dokumenty, kalkulačka a hračka domu ležící na stole

   ČNB snižuje sazby, hypotéky ale nezlevňují: Proč banky zatím nesnižují úrokové sazby?

   Česká národní banka nedávno začala snižovat úrokové sazby po období výrazného zvyšování v důsledku inflační krize a celosvětové ekonomické nestability. Navzdory poklesu základních sazeb ČNB se však neočekává, že by banky začaly okamžitě snižovat úrokové sazby u hypoték. Ve skutečnosti se hypoteční sazby pohybují okolo 5,5%. Proč tedy banky zatím…

   Číst celý článek
   Žena potvrzující na telefonu elektronický podpis smluv

   Konec front na pobočkách: ČSOB zavádí elektronický podpis pro hypotéky

   Ve světě, kde digitální technologie překračují hranice možného a mění tradiční přístupy ve všech odvětvích, přichází ČSOB Hypoteční banka s průkopnickým krokem, který otevírá novou kapitolu v procesu získávání hypoték. Nyní, více než kdy jindy, je zřejmé, že budoucnost je digitální a ČSOB se rozhodla tuto budoucnost nejen přijmout, ale…

   Číst celý článek
   Detail pobočky FIO

   Úrokové sazby u hypoték ve Fio bance klesly na úroveň 4 procent

   Ve světě hypoték, kde každá desetina procenta hraje velkou roli a může znamenat velký rozdíl v peněžence klienta, přichází Fio banka s novinkou, která mnohým z nás může přinést úsměv na tváři. Snížení úrokových sazeb hypoték a splátkových úvěrů o několik desetin procent může na první pohled působit skromně, avšak…

   Číst celý článek