Americká hypotéka

Co to je americká hypotéka? Jednoduše řečeno bezúčelová hypotéka zajištěná nemovitostí. Oproti běžným půjčkám je mnohem levnější, má delší splatnost a nabízí vám i několik milionů korun. A můžete je využít, na cokoliv chcete.

Telefonující kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F.

Kalkulačka americké hypotéky

    Jsme spolehlivý a ověřený partner
    Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
    Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
    Dohled a licence od České Národní Banky

    Nechte si ZDARMA poradit s výběrem americké hypotéky.

    Naši hypoteční poradci jsou tu pro vás.

    1. Zavoláme vám

    Nechte nám na sebe telefonní číslo, my se s vámi do 24 hodin spojíme a vše společně projdeme.

      Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

      2. Vybereme nejvýhodnější

      Vyjednáme vám lepší sazby a výhodnější podmínky, než na jaké dosáhnete sami.

      Seznámíme vás detailně s nabídkami jednotlivých bank a vysvětlíme, na co si musíte dát pozor u hypotéky.

      3. Vše zařídíme

      Postaráme se za vás o přípravu veškerých dokumentů, které jsou nezbytné ke schválení hypotéky. Samozřejmostí pro nás je kontrola smluv a vyřízení čerpání hypotéky. Zkrátka se postaráme o vše, co bude potřeba.

      Podmínky pro získání americké hypotéky v roce 2024

      • Věk alespoň 18 let
      • Potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele nebo daňové přiznání (u OSVČ)
      • Podepsaná žádost o hypoteční úvěr
      • Doklady totožnosti
      • Trvalý nebo přechodný pobyt v ČR (u cizinců)
      • Výpisy z běžného účtu za posledních 3–6 měsíců
      • Odhad nemovitosti

      Vzhledem k tomu, že banku nezajímá účel půjčky, nemusíte dokládat kupní smlouvu nebo harmonogram rekonstrukce. Potřebujete ale mít:

      • nemovitost, kterou budete ručit a která má dostatečnou hodnotu (banky vám u neúčelové hypotéky obvykle půjčí maximálně 75 % z ceny nemovitosti),
      • a dobrou bonitu.

      PŘEČTĚTE SI VÍCE O PODMÍNKÁCH HYPOTÉKY V ROCE 2024

      O americké hypotéce

      Základní informace, co je to americká hypotéka, už máte. Pojďme se nyní podívat, jak funguje a v čem se liší od klasického hypotečního úvěru.

      Jak už jsme zmínili, americkou hypotéku využijete na cokoliv (pouze někteří poskytovatelé ji podmiňují využitím na náklady související s bydlením). Na rozdíl od klasické hypotéky, která je spojená s pořízením nového bydlení.

      Je tedy jen na vás, jestli si za půjčené peníze například:

      • koupíte nové auto,
      • pořídíte vybavení do firmy
      • nebo vybavíte byt pro dceru či syna.

      Protože je ale tato hypotéka neúčelová, její podmínky jsou o něco přísnější než u běžného hypotečního úvěru. Počítejte proto například s:

      • úrokem vyšším zhruba o 1,5 %,
      • splatností maximálně 20 let
      • a půjčkou do 75 % z ceny zastavené nemovitosti (výjimečně může být i 80 %).

      Přesný přehled o úroku a dalších podmínkách vám dá srovnání americké hypotéky. A výběr konkrétního produktu vám ještě víc usnadní kalkulačka americké hypotéky.

      Hypotéka na cokoliv – i na refinancování

      Přestože podmínky americké hypotéky jsou o něco přísnější než u klasického hypotečního úvěru, stále jsou výrazně výhodnější než běžné spotřebitelské úvěry.

      Neúčelovou hypotéku navíc využijete například i ke konsolidaci či refinancování spotřebitelských úvěrů. Vzhledem k tomu, že nabízí mnohem nižší úroky než běžné půjčky, můžete tak výrazně ušetřit. Vyřízení neúčelové hypotéky bývá rychlejší než u účelové varianty. Nepotřebujete totiž tolik dokladů – obvykle vám stačí jen potvrzení o příjmech a odhad ceny nemovitosti. Americkou hypotéku tak můžete získat už za 2–3 týdny.

      Na co se nás u amerických hypoték často ptáte

      Jak najdu nejvýhodnější americkou hypotéku?

      Nejprve je třeba říct, že se nedá jednoduše definovat, která neúčelová hypotéka je nejvýhodnější. Záleží na vašich požadavcích – zda je pro vás důležitější výše půjčky, úroková sazba nebo doba splatnosti. Konkrétní podmínky se totiž u jednotlivých poskytovatelů liší.

      Základním vodítkem je srovnání americké hypotéky, které vám dá informace o aktuálních nabídkách jednotlivých poskytovatelů. Ještě přesnější informace získáte pomocí kalkulačky americké hypotéky. Sami do ní zadáte potřebné údaje a kalkulačka najde nabídky, které vašim požadavkům odpovídají. A nejvýhodnější je využít služby hypotečního poradce, který vám najde úvěr „na míru”.

      Na co klienti americkou hypotéku nejčastěji využívají?

      Ano i ne. V roce 2021 si smíte pomocí hypotéky půjčit nanejvýš 90 % z hodnoty zastavené nemovitosti. Pokud ale budete ručit více nemovitostmi, hodnota zástavy stoupne a můžete získat i 100 % z kupní

      Vzhledem k tomu, že je americká hypotéka neúčelový úvěr, mohou ji klienti využít na cokoliv. Typicky ale s její pomocí řeší:

      • nákup nemovitosti v zahraničí,
      • koupi chaty, která nesplňuje podmínky pro získání účelové hypotéky,
      • pořízení auta nebo motocyklu,
      • stavbu nebo koupi garáže,
      • nákup nového vybavení domácnosti
      • a splacení drahých spotřebitelských úvěrů.

      Kolik mi banka na americkou hypotéku půjčí?

      Maximální výše této hypotéky na cokoliv se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někde je 5 000 000 korun, jinde 10 000 000 korun a existují i banky, které limit nemají. Můžete si tedy půjčit i desítky milionů korun. Vždy je ale výše úvěru ohraničená hodnotou LTV (označuje výši půjčky oproti hodnotě nemovitosti a obvykle je mezi 70–80 %). A samozřejmě také bonitou žadatele o hypotéku.

      Jaká je doba splatnosti u neúčelové hypotéky?

      Až 20 let. Zároveň ji musíte splatit obvykle do svých 67 let. Existují ale i poskytovatelé, u kterých je věkový limit vyšší. Pokud tedy takový úvěr hledáte, obraťte se na hypotečního poradce, který vám pomůže najít nejvýhodnější nabídku.

      Proč je americká hypotéka dražší než klasická hypotéka?

      Důvod je jednoduchý – banka poskytuje peníze neúčelově a neví, na co je použijete. Proto je to pro ni riskantnější. Díky ručení nemovitostí je ale americká hypotéka levnější než klasické spotřebitelské úvěry. Na rozdíl od nich si také můžete splácení rozložit na delší dobu a měsíční splátky jsou tak menší.

      Je lepší spotřebitelský úvěr nebo americká hypotéka?

      Záleží na tom, kolik peněz si potřebujete půjčit. Minimální výše americké hypotéky je totiž 200 000 korun (u některých poskytovatelů dokonce i víc). U nižších částek vám tedy nezbývá než se spokojit s běžným spotřebitelským úvěrem. Pokud ale chcete 200 000 korun nebo víc, je rozhodně lepší americká hypotéka. Oproti klasickému spotřebitelskému úvěru nabízí mnohem nižší úrok a delší splatnost. Potřebujete ale nemovitost, kterou budete za půjčku ručit.

      Jak dlouho trvá vyřízení americké hypotéky?

      Schvalování neúčelového hypotečního úvěru je rychlejší než u klasické hypotéky. Bance totiž dokládáte pouze svůj příjem a odhad ceny nemovitosti. Nepotřebujete tak doklady, které souvisí s plánovaným čerpáním (například kupní smlouvu nebo položkový rozpočet). Díky tomu zvládnete neúčelovou hypotéku vyřídit i za 2–3 týdny. Vždy ale záleží na tom, jak rychle do banky dodáte potřebné dokumenty

      Můžu americkou hypotéku splatit předčasně?

      Ano, stejně jako klasický hypoteční úvěr můžete i neúčelovou hypotéku kdykoliv splatit. Pokud to ale uděláte jindy než při konci fixace, počítejte s poplatky podle zákona o spotřebitelském úvěru . Měly by odpovídat jen nákladům vynaloženým na předčasné ukončení úvěru, záleží ale na tom, u jakého poskytovatele a kdy jste smlouvu uzavřeli. Zároveň platí, že když chcete úvěr doplatit do 2 let od data sjednání, banka od vás může chtít doplacení veškerých úroků do konce fixace.

      Mohu si u americké hypotéky odečíst z daní zaplacené úroky?

      Bohužel, u neúčelové hypotéky to nejde.

      Články o hypotékách

      Žena potvrzující na telefonu elektronický podpis smluv

      Konec front na pobočkách: ČSOB zavádí elektronický podpis pro hypotéky

      Ve světě, kde digitální technologie překračují hranice možného a mění tradiční přístupy ve všech odvětvích, přichází ČSOB Hypoteční banka s průkopnickým krokem, který otevírá novou kapitolu v procesu získávání hypoték. Nyní, více než kdy jindy, je zřejmé, že budoucnost je digitální a ČSOB se rozhodla tuto budoucnost nejen přijmout, ale…

      Číst celý článek
      Detail pobočky FIO

      Úrokové sazby u hypoték ve Fio bance klesly na úroveň 4 procent

      Ve světě hypoték, kde každá desetina procenta hraje velkou roli a může znamenat velký rozdíl v peněžence klienta, přichází Fio banka s novinkou, která mnohým z nás může přinést úsměv na tváři. Snížení úrokových sazeb hypoték a splátkových úvěrů o několik desetin procent může na první pohled působit skromně, avšak…

      Číst celý článek
      Pobočka Air bank

      Air Bank nyní nabízí hypoteční úvěry také pro klienty s příjmy v eurech

      V dnešním propojeném světě, kdy lidé neváhají za prací vycestovat i za hranice své rodné země, se banky snaží přizpůsobit těmto potřebám moderního člověka. Právě Air Bank nyní přichází s novinkou, která otevírá dveře k vlastnímu bydlení širšímu spektru klientů. Od března totiž banka začíná akceptovat příjmy ze zaměstnání v zahraničí…

      Číst celý článek
      Muž předávající přívěsek ve tvaru domu.

      Komerční banka se rozhodla snížit úrokové sazby u hypotečních úvěrů

      Komerční banka se jako další finanční instituce rozhodla reagovat na změny na trhu úpravami úrokových sazeb u hypotečních úvěrů. Toto rozhodnutí přichází v reakci na snížení základních úrokových sazeb ze strany České národní banky. Nové sazby bez dlouholetých fixací Nový sazebník Komerční banky ukazuje snížení úrokových sazeb napříč různými fixačními…

      Číst celý článek
      Detail pobočky ČNB

      Česká národní banka znovu snížila úrokové sazby

      Česká národní banka oznámila další snížení úrokových sazeb, což je krok, jenž může mít dopad na ekonomiku země, finanční trhy a každodenní život občanů. Ve čtvrtek, na svém prvním měnovém zasedání v tomto roce, se Bankovní rada ČNB rozhodla snížit základní úrokové sazby o půl procentního bodu na 6,25 procenta.…

      Číst celý článek