Dotaz:

Dobrý den,
platím každý měsíc 150 Kč za dlouhodobé pojištění pracovní neschopnosti. Již nějaký čas jsem v pracovní neschopnosti a zdá se, že budu potřebovat minimálně další 2-3 měsíce. Bohužel jsem se setkal s různými informacemi ohledně postupu a plnění této pojistky při návštěvách pobočky. Mohli byste mě, prosím, informovat o tom, co bych měl udělat a jaký postup je nutný, abych mohl začít využívat toto pojištění? Velmi ocením vaši odpověď. Díky.

Odpověď

Dobrý den,
rádi bychom vám poskytli informaci ohledně procesu čerpání pojistného plnění. Je důležité mít na paměti, že pro nárok na plnění je třeba splnit určité podmínky, které jsou pečlivě popsány v pojistné smlouvě. Jednou z těchto podmínek může být například předložení lékařské zprávy potvrzující pracovní neschopnost.

Pro více informací o specifických podmínkách a postupu, který je třeba dodržet pro čerpání pojistného plnění, doporučujeme kontaktovat vaši pojišťovnu. Jsou zde pro vás, aby vám poskytli potřebné pokyny a řešili vaše dotazy ohledně vaší pojistné smlouvy.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, pokud vlastním akcie více než 5 let, musím pak něco danit, když budu…

Dobrý den, v České republice platí, že pokud držíte akcie déle než 3 roky, příjmy…

Mám dotaz ohledně povinnosti banky při převodu peněz. Je banka povinna upozornit na podezřelého příjemce…

Dobrý den, banky takovou povinnost samozřejmě nemají a žádnou odpovědnost by ani v případě podvodu …

Dobrý den, již delší dobu si lámu hlavou nad jednou definicí a vaše poradna se…

Dobrý den, v kontextu společnosti Sazka, která provozuje hazardní hry a sázky, termín „neoprávněná výhra“…