Dotaz:

Dobrý den, co mám prosím dělat, jestliže sem v internetovém bankovnictví zadal špatně číslo účtu a poslal tím pádem peníze někomu úplně cizímu? Rád bych samozřejmě své peníze dostal zpět. Děkuju

Odpověď

Dobrý den! Pokud jste omylem zadal špatné číslo účtu a peníze byly odeslány někomu úplně cizímu, je důležité jednat co nejdříve. Zde je několik kroků, které můžete podniknout:

  • Kontaktujte svoji banku: Okamžitě informujte svoji banku o chybě při zadání čísla účtu a odeslání peněz nesprávnému příjemci. Poskytněte jim veškeré relevantní informace, včetně částky, data a podrobností o příjemci.
  • Žádejte o zprostředkování: Banka může kontaktovat příjemce a pokusit se o navrácení peněz. Čím rychleji to uděláte, tím větší je šance na úspěch. Je však třeba mít na paměti, že banka nemá žádnou záruku, že se podaří peníze získat zpět, zejména pokud již byly převedeny na účet jiné banky.
  • Spolupracujte s bankou: Dodržujte pokyny banky a spolupracujte s nimi během procesu získání zpět peněz. Mohou požadovat další dokumenty nebo informace, které budou potřebovat k vyřízení případu.
  • Přezkoumejte možnosti právního postupu: V závislosti na okolnostech a částce, kterou jste odeslali, byste měli zvážit právní možnosti. Konzultace s právním zástupcem může pomoci posoudit možnosti a případně podat právní žalobu na vrácení peněz.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, dva roky zpět jsem u jedné nejmenované banky investoval své peníze, konkrétně do…

Dobrý den, rozumím vašim obavám ohledně poklesu hodnoty vaší investice do dluhopisů. Pokud jste vložil…

Dobrý den, mám několik bankovek  2 000 Kč, kterým končí platnost. Kde je mohu vyměnit…

Pokud máte bankovky v hodnotě 2 000 Kč, můžete je vyměnit za nové v bankovních…

Dobrý den, nikde jsem nenašel vkladomat AirBank v obci Rajhrad, je možné, že zde vkladomat…

Dobrý den, v současnou chvíli aktuálně vkladomat AirBank v Rajhradě není, nejbližším vkladomatem je dnes…