Dotaz:

Dobrý den, co mám prosím dělat, jestliže sem v internetovém bankovnictví zadal špatně číslo účtu a poslal tím pádem peníze někomu úplně cizímu? Rád bych samozřejmě své peníze dostal zpět. Děkuju

Odpověď

Dobrý den! Pokud jste omylem zadal špatné číslo účtu a peníze byly odeslány někomu úplně cizímu, je důležité jednat co nejdříve. Zde je několik kroků, které můžete podniknout:

  • Kontaktujte svoji banku: Okamžitě informujte svoji banku o chybě při zadání čísla účtu a odeslání peněz nesprávnému příjemci. Poskytněte jim veškeré relevantní informace, včetně částky, data a podrobností o příjemci.
  • Žádejte o zprostředkování: Banka může kontaktovat příjemce a pokusit se o navrácení peněz. Čím rychleji to uděláte, tím větší je šance na úspěch. Je však třeba mít na paměti, že banka nemá žádnou záruku, že se podaří peníze získat zpět, zejména pokud již byly převedeny na účet jiné banky.
  • Spolupracujte s bankou: Dodržujte pokyny banky a spolupracujte s nimi během procesu získání zpět peněz. Mohou požadovat další dokumenty nebo informace, které budou potřebovat k vyřízení případu.
  • Přezkoumejte možnosti právního postupu: V závislosti na okolnostech a částce, kterou jste odeslali, byste měli zvážit právní možnosti. Konzultace s právním zástupcem může pomoci posoudit možnosti a případně podat právní žalobu na vrácení peněz.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, nedávno jsme s manželkou zdědili menší pozemek na jihu Moravy, jde o to…

Dobrý den. Pokud jste zdědili ornou půdu a část z ní je v současnosti využívána…

Dobrý den, mám sjednané povinné ručení u pojišťovny Slavia, ale nevím kdy přesně mi končí…

Dobrý den, doporučujeme přímo kontaktovat vaši pojišťovnu, kde máte sjednané povinné ručení, ve vašem případě…

Dobrý den, rád bych věděl jestli v zahraničí potřebuji pro výběr peněz z bankomatu mít…

Dobrý den.  Teoreticky to možné je, někde byste mohl vybrat přes ApplePay/GooglePay, ale rozhodně bych…