Dotaz:

Dobrý den,
jsem student, nicméně, nedávno jsem začal studovat trading a učit se obchodovat. Jak následně funguje zdanění u tradingu? Můžete mi prosím poradit?

Odpověď

Dobrý den,

příjmy z obchodování na internetu, jako je trading, se v České republice považují za příjmy z kapitálového majetku a podléhají danění. Pokud jste rezidentem České republiky, jste povinni tyto příjmy zahrnout do svého daňového přiznání.

Začít byste měl zjištěním, jaké příjmy a výdaje máte z tradingu. Je důležité si vést pečlivou evidenci o všech transakcích, včetně nákupních a prodejních cen, provizí a jakýchkoliv dalších nákladů souvisejících s tradingem. Tyto informace budete potřebovat pro výpočet daňové povinnosti.

Pokud vaše příjmy z tradingu přesáhnou 6 000 Kč za rok, budete muset podat daňové přiznání. Příjmy se zdaňují sazbou daně z příjmů fyzických osob, která činí 15 % z čistého příjmu (příjmy minus výdaje). Pokud se jedná o váš jediný zdroj příjmu nebo pokud nepracujete na hlavní pracovní poměr, budete si muset zaplatit také zálohy na sociální a zdravotní pojištění.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, dá se prosím změnit PIN u mé platební karty? Mám takový PIN, že…

Dobrý den, chcete-li změnit PIN u vaší platební karty, máte několik možností, jak to provést…

Dobrý den, rád bych si koupil zlato nebo stříbro, ale fyzicky, nejlépe ve slitcích, abych…

Dobrý den, rozumím vám, že preferujete “fyzické investice” do zlata nebo stříbra a chcete mít…

Dobrý den, rád bych se vás zeptal na otázku ohledně spoření na běžném účtu. Respektive…

Dobrý den,  založení spořicího účtu vedle běžného účtu u České spořitelny má určitě smysl, zejména…