Dotaz:

Dobrý den,
jsem student, nicméně, nedávno jsem začal studovat trading a učit se obchodovat. Jak následně funguje zdanění u tradingu? Můžete mi prosím poradit?

Odpověď

Dobrý den,

příjmy z obchodování na internetu, jako je trading, se v České republice považují za příjmy z kapitálového majetku a podléhají danění. Pokud jste rezidentem České republiky, jste povinni tyto příjmy zahrnout do svého daňového přiznání.

Začít byste měl zjištěním, jaké příjmy a výdaje máte z tradingu. Je důležité si vést pečlivou evidenci o všech transakcích, včetně nákupních a prodejních cen, provizí a jakýchkoliv dalších nákladů souvisejících s tradingem. Tyto informace budete potřebovat pro výpočet daňové povinnosti.

Pokud vaše příjmy z tradingu přesáhnou 6 000 Kč za rok, budete muset podat daňové přiznání. Příjmy se zdaňují sazbou daně z příjmů fyzických osob, která činí 15 % z čistého příjmu (příjmy minus výdaje). Pokud se jedná o váš jediný zdroj příjmu nebo pokud nepracujete na hlavní pracovní poměr, budete si muset zaplatit také zálohy na sociální a zdravotní pojištění.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, mám na vás dotaz, jestli budete znát odpověď. Přemýšlím, že založím spořící účet…

Hezký den, úroky se daní automaticky na spořícím účtu každý měsíc, poté co se připíší…

Dobrý den, prosím vás jsem již postarší člověk a nemůžu ani za mák zjistit jak…

Dobrý den, cokoliv u SIPO můžete upravit ve svém internetovém bankovnictví. Pokud internetové bankovnictví nepoužíváte,…

Hezký den ,co prosím vše budu potřebovat, abych se stala disponentem k běžnému účtu ČS?…

Dobrý den, musíte zajít společně s majitelem běžného účtu na pobočku České spořitelny, oba dva…