Dotaz:

Dobrý den, můžete mi dát prosím nějaké rady, abych se nestala obětí phishingu, o kterém jsem nedávno četla. Nebo ještě lépe, abych se ho úplně vyvarovala. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

chcete-li se efektivně chránit před phishingem, je zásadní dodržovat několik základních pravidel. Především nikdy neklikejte na podezřelé odkazy v e-mailech nebo zprávách a důkladně kontrolujte URL adresy webových stránek, abyste se ujistili, že jsou legitimní. Buďte opatrní s e-mailovými přílohami, zejména pokud pocházejí od neznámých zdrojů, a věnujte pozornost jakýmkoli gramatickým chybám nebo neobvyklým formulacím v komunikaci, což mohou být známky phishingu.

Používejte silná, jedinečná hesla pro všechny své účty a kdekoliv je to možné, aktivujte dvoufaktorovou autentizaci pro zvýšení bezpečnosti. Navíc pravidelně aktualizujte všechny své softwarové programy, včetně antivirové ochrany. A nakonec, pokud máte jakékoliv pochybnosti o legitimnosti e-mailu nebo webové stránky, vždy důvěřujte svému instinktu a vyhledejte další informace. Ostražitost a informovanost jsou klíčem k vaší online bezpečnosti.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, mám několik již neplatných “Dvacetilibrovek”, moje otázka zní, jestli mi je zde v…

Dobrý den paní Strašilová, bohužel v České republice Vám již tyto bankovky žádná banka nevymění.…

Dobrý den, mám dotaz. Dlužím známé nějaké peníze z dovolené, bydlí na Slovensku, jak jí…

Dobrý den, stačí ve vašem internetovém bankovnictví zadat SEPA platbu, banka následně odešle vaší známé…

Dobrý den, rád bych se zeptal, kdy přesně má být spuštěna Partners banka pro veřejnost.…

Dobrý den, Partners banka by měla být spuštěna pro veřejnost v prvním čtvrtletí roku 2024.