Dotaz:

Dobrý den, rád bych si koupil zlato nebo stříbro, ale fyzicky, nejlépe ve slitcích, abych ho měl fyzicky u sebe. Nejsem ten typ člověka, co by takové investice “zařizoval” online jestli mi rozumíte. Kde se například takové zlaté slitky dají zakoupit? Děkuji

Odpověď

Dobrý den, rozumím vám, že preferujete “fyzické investice” do zlata nebo stříbra a chcete mít tyto kovy fyzicky u sebe. K nákupu zlata a stříbra ve formě slitků můžete využít několik různých možností, jako jsou například tyto:

1) Místní specializované obchody: Prodejny specializované na drahé kovy často nabízejí zlato a stříbro ve formě slitků. Vyhledejte takový obchod ve vašem městě nebo v blízkém okolí a kontaktujte je, abyste zjistil(a), jaké produkty mají k dispozici.

2) Banky: Některé banky také prodávají fyzické zlato a stříbro. Navštivte svou místní banku a informujte se o jejich nabídce.

3) Specializované investiční společnosti: Existují společnosti, které se specializují na prodej drahých kovů. Tyto společnosti často nabízejí širokou škálu produktů, včetně slitků. Můžete si je vyhledat online a prověřit jejich nabídku a pověst.

4) Aukční domy: Některé aukční domy také nabízejí zlato a stříbro ve formě slitků. Sledujte aukční domy ve vašem regionu nebo online a zjistěte, jestli mají vhodné nabídky.

5) Online prodejci: I když jste uvedl, že nejste fanouškem online nákupů, stále můžete zvážit nákup přes renomované online prodejce drahých kovů. Tyto společnosti často poskytují možnost osobního vyzvednutí, což by mohlo být pro vás pohodlnější.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, chci si brát hypotéku a moc těm termínům zatím ještě nerozumím. Může mi…

Dobrý den, ano, rodina vám může bez problému přispět k financování vaší hypotéky tím, že…

Hezký den, mám na vás dotaz, nevím na koho jiného bych se měla obrátit. Co…

V České republice je pověřeným asistentem soudce obvykle právník, který pracuje na soudním úřadu a…

Dobrý den, chci se zeptat, vlastním nějaké akcie, které bych rád daroval, respektive převedl na…

Hezký den, ano je to možné. V České republice je možné převést akcie na vaše…