Dotaz:

Dobrý den, moje matka momentálně pobírá sirotčí důchod za mě, avšak já už jsem dosáhla věku 18 let a ráda bych si přála, abych tento důchod dostávala přímo já a mohla s ním hospodařit tak jak já uznám za vhodné. I když mi matka poskytuje finanční podporu, ráda bych měla kontrolu nad těmito penězi a získala si tak alespoň nějaký jistý příjem, ale zároveň se bojím jak bude máma reagovat.

Odpověď

Dobrý den. Chápu, že máte zájem dostávat sirotčí důchod “přímo na sebe”, abyste měla jistý příjem pro své výdaje. Vzhledem k tomu, že jste již plnoletá, máte právo rozhodnout o svých finančních záležitostech.

Je důležité si uvědomit, že pokud byste sirotčí důchod chtěla dostávat přímo na sebe, musíte se s touto situací otevřeně poradit s maminkou. Je pochopitelné, že se obáváte její reakce, ale komunikace je klíčová pro nalezení řešení, které by vyhovovalo oběma stranám.

Je také dobré zvážit, jakým způsobem byste hospodařila s příjmem z sirotčího důchodu, každopádně na to máte právo, dostávat sirotčí důchod “přímo na sebe”.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, moje matka momentálně pobírá sirotčí důchod za mě, avšak já už jsem dosáhla…

Dobrý den. Chápu, že máte zájem dostávat sirotčí důchod “přímo na sebe”, abyste měla jistý…

Dobrý den, povedla se mi taková věc, že jsem se ocitl na svém běžném účtu…

Dobrý den, pokud máte na svém běžném účtu záporný zůstatek (váš případ -95 Kč), nazývá…

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné žádat o půjčku na refinancování, pokud…

Dobrý den, pokud na to máte dostatečný příjem tak ano. Nicméně invalidní důchody bývají relativně…