Dotaz:

Dobrý den, moje matka momentálně pobírá sirotčí důchod za mě, avšak já už jsem dosáhla věku 18 let a ráda bych si přála, abych tento důchod dostávala přímo já a mohla s ním hospodařit tak jak já uznám za vhodné. I když mi matka poskytuje finanční podporu, ráda bych měla kontrolu nad těmito penězi a získala si tak alespoň nějaký jistý příjem, ale zároveň se bojím jak bude máma reagovat.

Odpověď

Dobrý den. Chápu, že máte zájem dostávat sirotčí důchod “přímo na sebe”, abyste měla jistý příjem pro své výdaje. Vzhledem k tomu, že jste již plnoletá, máte právo rozhodnout o svých finančních záležitostech.

Je důležité si uvědomit, že pokud byste sirotčí důchod chtěla dostávat přímo na sebe, musíte se s touto situací otevřeně poradit s maminkou. Je pochopitelné, že se obáváte její reakce, ale komunikace je klíčová pro nalezení řešení, které by vyhovovalo oběma stranám.

Je také dobré zvážit, jakým způsobem byste hospodařila s příjmem z sirotčího důchodu, každopádně na to máte právo, dostávat sirotčí důchod “přímo na sebe”.

Nejnovější dotazy

Hezký den, rád bych se zeptal, zda je možné vložit peníze z vkladomatu České spořitelny…

Dobrý den, ano můžete. Česká spořitelna tuto službu skutečně nabízí, asi jako jediná banka, kdy…

Dobrý den, chtěl bych se informovat o krocích, které jsou třeba provést při ukončení splácení…

Dobrý den. Blížící se konec splácení hypotéky je významným milníkem a proces ukončení hypotéky obvykle…

Mám dotaz ohledně povinnosti banky při převodu peněz. Je banka povinna upozornit na podezřelého příjemce…

Dobrý den, banky takovou povinnost samozřejmě nemají a žádnou odpovědnost by ani v případě podvodu …