Dotaz:

Zdravím vás, chtěl bych se vás zeptat, proč je nutné hlásit bankám změnu místa pobytu, je to vážně tak důležité jak banky uvádí? Díky, Novák

Odpověď

Dobrý den,
je důležité, abyste svou banku informovali o změně svého místa pobytu z několika důvodů:
1. Komunikace – pokud banka potřebuje kontaktovat své klienty kvůli nějaké důležité zprávě, může to udělat pouze pomocí kontaktování zákazníků na zadané adrese nebo telefonním čísle. Pokud změníte svou adresu bez ohlášení to banky, mohou být některé důležité informace o vás doručeny na nesprávnou adresu.
2. Ochrana proti podvodům – banky kontrolují adresy svých klientů, aby se ujistily, že všechny transakce a účty jsou legální. Pokud by se někdo snažil o podvod a změnil by vaši adresu bez vašeho vědomí, mohlo by to mít dopad na vaše bankovní účty a transakce.
3. Právní důvody – pokud se změní váš adresní údaj, může být nutné aktualizovat vaše dokumenty a smlouvy s bankou. Například může být nutné aktualizovat smlouvy o úvěru, aby odpovídaly vaší nové adrese.

Pokud neinformujete banku o změně své adresy, mohou nastat různé problémy, jako jsou zpoždění doručení důležitých informací, nedoručení plateb nebo v horším případě může dojít k podezření z podezřelé aktivity na vašem účtu. V některých případech může být nutné platit sankce nebo poplatky, pokud neaktualizujete své údaje.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, nemůžu aktivovat svou platební kartu, co mám k běžnému účtu u KB, jak…

Dobrý den, doporučujeme přímo kontaktovat zákaznickou linku Komerční banky, kde vám poradí a nejspíše navedou…

Hezký den přeju, prosím vás, mám takový nepříjemný dotaz. Z manželova účtu odchází relativně velké…

Dobrý den, ve Vašem případě, kdy budete akceptovat nové podmínky pro refixaci žádné příjmy banka…

Dobrý den, mám jednu exekuci na cca 8000 Kč. Pak dluh u mé zdravotní pojišťovny,…

Exekuce a dluh u fyzické osoby nemusí být překážkou pro založení živnosti. Avšak, důležitou podmínkou…