Dotaz:

Dobrý den, nedávno jsme s manželkou zdědili menší pozemek na jihu Moravy, jde o to že jsme zjistili, že zemědělci pozemek využívají bez našeho vědomí, mají na to právo? Jak máme dále postupovat?

Odpověď

Dobrý den.

Pokud jste zdědili ornou půdu a část z ní je v současnosti využívána zemědělským družstvem, je možné se pokusit s nimi dohodnout na nájemní smlouvě nebo na platbě za užívání této části půdy. Zde je několik kroků, které můžete zvážit:

  1. Komunikace se zemědělským družstvem: Začněte tím, že se obrátíte přímo na zemědělské družstvo, které využívá část půdy. Vyjádřete svůj zájem na uzavření nájemní smlouvy nebo na dohodě ohledně platby za užívání půdy. Domluvte si schůzku s odpovědnou osobou ve družstvu a vysvětlete svou situaci.
  2. Nájemní smlouva: Pokud zemědělské družstvo souhlasí s nájemní smlouvou, je ideální sestavit písemnou smlouvu, která bude obsahovat podmínky nájmu. V smlouvě by mělo být uvedeno, jaká část půdy je pronajata, výše nájemného, doba nájmu a další důležité podmínky.
  3. Platba za užívání půdy: Pokud zemědělské družstvo není ochotno uzavřít nájemní smlouvu, můžete se pokusit o dohodu ohledně platby za užívání půdy. Jedná se o dohodu, kdy zemědělské družstvo bude platit vám za užívání této části půdy. I v tomto případě je vhodné mít písemnou dohodu, která stanoví podmínky a výši platby.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, rád bych se zeptal, co znamená ten trojmístný kód ze zadní strany platební…

Hezký den, trojmístný kód na zadní straně platební karty se nazývá CVV (Card Verification Value)…

Dobrý den, slyšel jsem, že se mají zdražovat dálniční známky, je to pravda? Od kdy…

Dobrý den pane Schovanče, ano, je pravda, že se v České republice od 1. března…

Dobrý den, chtěla bych se informovat o možnostech, jak ukončit stavební spoření před sjednaným termínem,…

Dobrý den, předčasné ukončení stavebního spoření v České republice je situace, která vyžaduje pečlivou přípravu…