Penzijní spoření se zárukou

Doplňkové penzijní spoření od České spořitelny vám umožní investovat do 4 účastnických fondů. Kromě standardních akciových a dluhopisových fondů naleznete v nabídce také Etický fond zaměřený na zelené dluhopisy.

Česká spořitelna poskytuje rovněž penzijní připojištění pro děti – a za jeho zřízení vás čeká finanční odměna. Část nastřádaných peněz si z něj navíc může váš potomek vybrat už v 18 letech.

Penzijní připojištění u České spořitelny přitom sjednáte i online.

Výhody penzijního připojištění od České spořitelny

  • Penzijní společnost vám garantuje, že se vám vklady vrátí, i když jejich hodnota ve fondech klesne pod původní úroveň (neplatí pro Dynamický fond).
  • Peníze můžete investovat pouze do dluhopisů a akcií firem, které se chovají odpovědně ke společnosti a životnímu prostředí.
  • Výplatu spoření si nastavíte podle potřeby. Část obnosu tak můžete vybrat najednou a zbytek si necháte vyplácet jako pravidelnou penzi.
  • Třetinu peněz z dětského penzijního spoření si může váš potomek vybrat už v 18 letech.

Dostupné fondy

Penzijní společnost České spořitelny umožňuje aktuálně investovat do 4 účastnických fondů s různou skladbou finančních nástrojů:

  • Konzervativní fond,
  • Etický fond,
  • Vyvážený fond,
  • Dynamický fond.

Zatímco Konzervativní fond se zaměřuje na státní dluhopisy, dynamický se soustředí na akcie. Vyvážený fond pak oba přístupy kombinuje.

Zajímavostí je Etický fond, který investuje zejména do zelených dluhopisů a dluhopisů společensky odpovědných firem.

Jednotlivé fondy se liší také mírou rizika a potenciálního zhodnocení.

Jak si sjednat penzijní připojištění od České spořitelny

Penzijní pojištění od České spořitelny si sjednáte osobně i online. Součástí internetového formuláře je přitom i kalkulačka, která vám spočítá výši státního příspěvku i daňové úlevy.

Pokud si ale nejste jistí, jestli je pro vás penzijní připojištění od České spořitelny to pravé, kontaktujte nás. Probereme vaše představy a požadavky a společně najdeme tu nejvýhodnější nabídku.