Dotaz:

Dobrý den, je prosím normální, aby v mi banka v roce 2024 neustále účtovala poplatek za vedení účtu? Přijde mi to směšné.

Odpověď

Dobrý den,

v současném konkurenčním prostředí, kdy bankovní služby procházejí rapidní digitalizací, se mnohé banky snaží své poplatky naopak snižovat nebo dokonce účty nabízet  zcela bez poplatků, aby byly atraktivnější pro klienty. Pokud vám poplatky za vedení účtu připadají nesmyslné, existuje několik možností, jak na tuto situaci reagovat:

Nejprve je dobré začít komunikovat s vaší bankou. Zeptejte se, zda existují určitá kritéria, jejichž splněním byste se mohli vyhnout poplatkům za vedení účtu, jako je udržení minimálního zůstatku na účtu či využívání určitého množství bankovních služeb. Dále je vhodné a na místě se podívat po nabídkách konkurence. Mnoho bank dnes nabízí účty bez zbytečných poplatků, přičemž některé z nich mohou nabízet i další výhody, které lépe odpovídají vašim potřebám. Pokud vaše současná banka odmítne poplatky snížit a vy najdete daleko lepší podmínky u jiné banky, zvažte změnu banky. Díky zjednodušenému procesu přenosu bankovních účtů, známému jako bankovní portabilita, je dnes změna banky mnohem snazší než kdykoliv předtím.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, je možné uplatnit daňové odpočty jen z úroků zaplacených z hypotečního úvěru nebo…

Dobrý den, v České republice lze uplatnit daňové odpočty pouze z úroků zaplacených u hypotečních…

Dobrý den, nedávno jsem přišel k bankomatu a ten mi odmítl vydat částku, kterou jsem…

Dobrý den, hláška „transakce zamítnutá, nedostatečné prostředky“ z bankomatu znamená, že na bankovním účtu, z…

Dobrý den, nedávno mi zemřel otec. Má otázka je, jestli bude v dědickém řízení zahrnut…

Dobrý den, v České republice platí dědické právo upravené občanským zákoníkem. Pokud byl dům napsán…