Dotaz:

Hezký den,
ráda bych se na vás obrátila s důležitou otázkou. Můj partner uvažuje o tom, že si vezme úvěr, máme spolu malé dítě. Zatím nejsme manželé a zajímalo by mne, zda bude banka prověřovat kromě přítelovi bonity i moji finanční situaci. Mám určité finanční závazky, o kterých můj partner neví, a preferovala bych, aby to tak zůstalo. Moc děkuji za případnou odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
v případě, že si Váš partner bude chtít vzít úvěr a nejste manželé, banka by se při posuzování jeho bonity neměla zabývat vaší finanční situací. Banky se v České republice při hodnocení žádosti o úvěr obvykle zaměřují na informace týkající se přímo žadatele, jako je jeho kreditní historie, stávající finanční závazky a příjem. K tomuto účelu využívají různé registry, jako jsou: Bankovní registr klientských informací (BRKI), Nebankovní registr klientských informací (NRKI), Centrální registr úvěrů, SOLUS, registr exekucí a insolvenční rejstřík.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, chtěl jsem se informovat, zda je možné stornovat zadanou platbu, kterou jsem zadal…

Dobrý den, stornovat zadanou platbu jde do té doby, než opustí váš účet, neprodleně tedy…

Dobrý den, zhruba dva roky zpět jsem pracoval v Německu. Mám účet u německé banky…

Dobrý den! Pokud máte dluh ve výši 50 EUR na běžném účtu u banky Sparkasse…

Dobrý den, prosím vás jsem již postarší člověk a nemůžu ani za mák zjistit jak…

Dobrý den, cokoliv u SIPO můžete upravit ve svém internetovém bankovnictví. Pokud internetové bankovnictví nepoužíváte,…