Dotaz:

Dobrý den, povedla se mi taková věc, že jsem se ocitl na svém běžném účtu v mínusu. Popravdě si vůbec nejsem jistý, jestli mám k účtu zřízený kontokorent, ale i tak jsem v mínusu asi 95 korun, jak mám dále postupovat? Co se stane když mi tam přijdou peníze, například výplata?

Odpověď

Dobrý den,

pokud máte na svém běžném účtu záporný zůstatek (váš případ -95 Kč), nazývá se to minusem nebo přečerpáním. Když vám na účet přijdou nové peníze, banka je nejprve použije k pokrytí tohoto záporného zůstatku. Nově připsané peníze budou tedy nejprve sloužit k vyrovnání dluhu (vámi dlužených -95 Kč).

Pokud jste neměl zřízený kontokorent, banka vám nemusí, ale také může účtovat poplatky za použití přečerpání, ale pamatujte, že přečerpání by nemělo být využíváno pravidelně, protože to může být finančně nevýhodné. Je lepší mít vždy k dispozici dostatek financí, aby se zabránilo přečerpání účtu.

V každém případě, doporučujeme vám kontaktovat vaši banku a zeptat se na konkrétní podmínky vašeho účtu a způsob, jakým banka zachází s přečerpáním. To vám pomůže lépe porozumět vaší finanční situaci a tomu, jak s ní naložit tak, aby nedocházelo k nepříjemným situacím spojeným s minusem na účtu.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, potřebuji poradit, kde u svého běžného účtu mohu nalézt všeobecné obchodní podmínky, děkuji.

Hezký den, obávám se že budete muset být více konkrétní, o jaký účet se jedná…

Dobrý den přeji, rád bych se zeptal, jestli mohu v insolvenci s pojišťovnou uzavřít životní…

Dobrý den, ano, můžete uzavřít životní pojištění, i když jste v insolvenci. Insolvence se týká…

Dobrý den, je možné si změnit to, že mi bude výplata chodit na jiný běžný…

Ano, obecně je možné si změnit účet, na který vám chodí výplata, včetně účtu, ze…