Dotaz:

Dobrý den, zhruba dva roky zpět jsem pracoval v Německu. Mám účet u německé banky Sparkasse, kde je nyní na účtu dlužná částka necelých 50 eur. Shodou okolností mám i jiný mobil, ve kterém už ani nemám aplikaci Sparkasse, ani nemám žádné kontaktní informace na banku. Nyní už jsem samozřejmě zpět v České republice a v Německu již nepracuji. Jak mám dále postupovat a co mi případně hrozí, kdybych dluh jednoduše nezaplatil?

Odpověď

Dobrý den! Pokud máte dluh ve výši 50 EUR na běžném účtu u banky Sparkasse v Německu a nebyl jste schopen najít kontaktní informace na banku, doporučuji vám následující kroky:

  • Zjistěte kontaktní údaje: Pokuste se nalézt oficiální webovou stránku banky Sparkasse v Německu a získat kontaktní údaje zákaznické podpory. Pokud se nedokážete přímo spojit s bankou, zvažte kontaktování německého bankovního ombudsmana nebo spotřebitelské organizace, která by vám mohla poskytnout další rady.
  • Komunikujte s bankou: Jakmile získáte kontaktní informace, obraťte se na banku a informujte je o situaci. Vysvětlete, že jste se vrátil do České republiky a nebyli jste schopen přistupovat ke svému účtu kvůli vymazání aplikace z telefonu / ztráty telefonu.
  • Uzavření účtu: Banka vám poskytne informace o dalším postupu, včetně možnosti uzavření účtu a urovnání dluhu. Mohou být stanoveny poplatky nebo úroky spojené s neuhrazeným dluhem, které budete muset zaplatit. Běžně bývá možné provést platbu bankovním převodem nebo jinými dostupnými způsoby.
  • Důsledky neuhrazení dluhu: Pokud dluh neuhradíte, banka může přijmout různá opatření, včetně případného předání vašeho dluhu inkasní agentuře nebo spuštění soudního řízení na vymožení dluhu. Tyto kroky jsou však závislé na vnitřních politikách a postupech banky Sparkasse.

Je proto důležité jednat co nejdříve a aktivně komunikovat s bankou, abyste mohli najít řešení pro urovnání dluhu. Banka vám poskytne přesné informace o postupu, který byste měli následovat.

Nejnovější dotazy

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je možné ručit tou nemovitostí, na kterou si…

Dobrý den, určitě je to možné, dokonce bych řekl, že se jedná i o nejčastější…

Dobrý den, prosím jestli mi poradíte. Mám ve své bance sjednaný i vyčerpaný kontokorent 10…

Dobrý den, vzhledem k tomu, že disponibilní zůstatek na vašem účtu je 30 000 Kč…

Dobrý den, chtěl bych se informovat o možnosti získání daňové úlevy na manželku, která v…

Dobrý den, vaše adresa pobytu nehraje žádnou roli, jelikož v daňovém přiznání se uvádí adresu…