Pobočka Generali České pojišťovny

Detektivové Generali České pojišťovny zaznamenali v roce 2021 řadu úspěchů v boji proti pojistným podvodům. Celkový objem peněz, které pojišťovna ochránila před podvodníky, dosáhl v roce 2021 významné částky 532 milionů korun. Toto číslo potvrzuje pokračující trend posledních let, kdy byly od roku 2016 odhaleny podvody v celkové hodnotě 2,25 miliardy korun.

Nejvíce případů bylo v Praze

Nejvíce případů podvodů bylo loni, stejně jako v minulých letech, zaznamenáno v Praze. Detektivové zde odhalili podvody v hodnotě 155 milionů korun. Trestné činnosti se v metropoli daří zejména díky využití anonymního prostředí a aktivitám organizovaných skupin. I když je počet podvodů spáchaných těmito skupinami nižší, jejich finanční hodnota je významná.

Po Praze následuje Středočeský kraj a to s částkou 95,8 milionů korun a Jihočeský kraj s částkou 57,5 milionů korun. Naopak nejméně se podvádělo tradičně na Vysočině s částkou 4,4 milionu korun a také v Libereckém kraji (5,9 milionu korun) a na Olomoucku (7,8 milionu korun).

Podvádělo se i v souvislosti s Covidem-19

U kterých pojistek lidé klamali nejčastěji? Detektivové Generali České pojišťovny jednoznačně odhalili nejvíce podvodů v oblasti podnikatelského pojištění, konkrétně u pojištění majetku a pojištění odpovědnosti.

Celkový objem podvodů v této oblasti dosáhl v roce 2021 částky 155 milionů korun.

Další stálicí jsou podvody odhalené v oblasti povinného ručení. Celková částka podvodů zde za loňský rok dosáhla 64,2 milionů korun. Nejvíce se klame při žádostech o odškodnění za zdravotní újmy po dopravních nehodách.

Na třetím místě se pak umístily podvody v oblasti životního pojištění a úrazového pojištění, jejichž hodnota činila 21,4 milionu korun. V loňském roce se v této oblasti zvýšil počet pokusů o podvod spojených s pojištěním pracovní neschopnosti, zejména v souvislosti s covidovou pandemií.