Dva lidé si posílají platbu

MONETA Money Bank rozšiřuje své služby o relativně novou možnost, která umožní klientům uskutečňovat platby jednoduše pomocí telefonního čísla. Tento nový způsob placení, známý jako „platba na kontakt“, představuje velký krok v oblasti bankovních technologií a zvyšuje komfort uživatelů, kteří potřebují rychle a bezpečně posílat peníze.

Jak funguje platba na kontakt?

Celý proces je maximálně zjednodušen. Klienti MONETA Money Bank, kteří si stáhnou nebo již používají mobilní aplikaci Smart Banka, mohou nyní využít možnost poslat peníze komukoliv, kdo je také registrovaný v této službě, a to pouze na základě telefonního čísla. Po aktivaci této funkce v aplikaci uživatel vybere možnost „Platba na kontakt“, zadá částku až do pěti tisíc korun a potvrdí odeslání. Pokud uživatelé chtějí také přijímat platby, musí se pro tuto možnost zaregistrovat.

Při registraci stačí, aby si klient přiřadil telefonní číslo k jednomu ze svých platebních účtů. Následně povolí aplikaci přístup ke kontaktům v mobilním telefonu, čímž se automaticky objeví na platebním příkazu všechny jeho kontakty, které si již tuto službu u svých bank taktéž aktivovaly, a kterým lze platbu tímto způsobem poslat,“ uvedl v tiskové zprávě senior manažer depozit a karet Artur Galstyan.

Bezpečnost a ochrana soukromí

Z hlediska ochrany soukromí a bezpečnosti jsou kontakty uživatelů chráněny. Kontakty zůstávají uchovány pouze v zařízení uživatele a banka k nim nemá přístup. Dále je každé telefonní číslo možné přiřadit pouze k jednomu bankovnímu účtu, což minimalizuje riziko zneužití. V případě, že klient vlastní více účtů, je třeba si zvolit, který bude s telefonním číslem asociován. Toto číslo je možné kdykoliv odhlásit z této služby, čímž je zaručena vysoká míra flexibility.

„Věříme, že si i tento způsob placení najde mezi našimi klienty své příznivce. Nejenže tak ušetří čas, ale zároveň eliminují riziko chyb, ke kterým může docházet při přepisování čísla bankovního účtu,“ uvedla také v tiskové zprávě ředitelka komunikace a udržitelnost Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

Výhody pro klienty

Hlavní výhodou této služby je její jednoduchost a rychlost. Klienti mohou posílat peníze téměř okamžitě, a to v rámci celé České republiky. Rychlost připsání odeslané částky závisí na bance příjemce, ale většinou je transakce zpracována velmi rychle. Registrace a správa telefonních čísel, která je zajišťována Českou národní bankou, navíc přidává další úroveň důvěry a bezpečnosti.

Iniciativa MONETA Money Bank zavádět platby na základě telefonního čísla je odpovědí na rostoucí poptávku po snadnějších, rychlejších a bezpečnějších způsobech platby. Tato služba nejenže zjednodušuje proces platby, ale také posiluje bezpečnostní opatření, která chrání finanční transakce klientů. V době digitalizace a inovací se tak MONETA Money Bank připojuje k celé řadě dalších bank, které tuto službu již také nabízí.