Placení kartou Airbank

Před dvanácti lety Airbank do osobního bankovnictví vnesla „svěží vítr“ a postupně rozšířila svou nabídku o další typy účtů (např. konta pro děti) a správu rodinných financí. Prioritou banky bylo stát se pro klienty v této oblasti co možná nejlepším partnerem.

V průběhu času však Airbank naslouchala zpětné vazbě svých klientů a zjistila, že přichází čas na podnikatelské účty. Klienti jednak chtěli mít všechny své finance pod jednou střechou, jednak toužili po odlišném přístupu, který jim u podnikatelských účtů chybí. Proto se Airbank rozhodla zavést i podnikatelské účty.

Účet banka pilovala s klienty

Dle svého vyjádření se Airbank snaží, aby její produkty splňovaly skutečné potřeby klientů, což platí i pro podnikatelský účet. Důkazem toho je dřívější průzkum, při němž se pracovníci banky setkávali s podnikateli a dopodrobna s nimi probírali jejich očekávání ohledně účtu.

Závěry byly docela překvapivé – a na jejich základě pak vznikl klientsky přívětivé podnikatelské konto. Účet je jednoduchý, přehledný, bez zbytečných poplatků a s možností pohodlného online přístupu. Nabízí také možnost si trochu finančně přilepšit. Překvapením bylo také zjištění, že žádný podnikatelský účet na trhu takovou kombinaci služeb nenabízí.

Součástí nové nabídky je založení a vedení běžného podnikatelského účtu. Vedle účtu v českých korunách vám Airbank navíc umožní mít podnikatelský účet v cizích měnách, konkrétně v eurech (EUR) a amerických dolarech (USD).

Všechny záležitosti ohledně účtu můžete zařídit pohodlně online, a to prostřednictvím mobilní aplikace nebo internetového bankovnictví Airbank. Jestliže preferujete spíše osobní kontakt, můžete se zastavit i na jakoukoliv pobočku banky, kde vám bankéři rádi odpoví na vaše otázky ohledně podnikatelských účtů.

Portfolio rozšíří i další služby

Jako další výhodu nabízí banka také podnikatelský spořicí účet, který vám poskytuje úrok ve výši 5 % ročně (na vklady do 250 000 Kč). Pro vyšší vklady až do částky půl milionu korun platí úrok 4 % ročně. Stačí splnit jednoduchou podmínku pěti plateb kartou za měsíc.

Podnikatelský účet rovněž umožňuje neomezený počet příchozích a odchozích tuzemských transakcí včetně okamžitých plateb. Bez omezení jsou také příchozí a odchozí SEPA platby.

Pro vaše pohodlí banka ke kontu poskytuje dvě podnikatelské debetní karty. Můžete také vybírat hotovost z bankomatů Airbank a bankomatů jejich partnerských bank (Komerční banka, Moneta, UniCredit Bank). Celkem máte k dispozici více než 2 000 bankomatů po celé České republice. Samozřejmostí je i vkládání hotovosti do vkladomatů.

Účty snaha banky nekončí

I když je projekt podnikatelských účtů zatím v začátcích, Airbank má už teď plno plánů, jak jej neustále vylepšovat. Cílem je ještě letos zlepšit přehlednost zobrazení účtů v mobilní aplikaci. Pokud vše půjde podle plánu, do konce roku banka přidá také možnost jednoduché online fakturace přímo z účtu. Zavést se má také přijímání plateb kartou od zákazníků, aniž byste potřebovali platební terminál. Do budoucna jsou v plánu také půjčky pro podnikatele a účty pro další právnické osoby.