číslo 6 a symbol procenta nad rukou

Na prahu nového roku přichází Air Bank s velmi zajímavou nabídkou, která je momentálně jedna z nejlepších na trhu. Představte si možnost, že by vám vaše úspory mohly vynášet 6 % ročně, aniž byste museli riskovat investice do kolísavých trhů. Od 1. ledna 2024 se tato představa stává realitou. Air Bank na svých korunových spořicích účtech s vklady nad 250.000 korun nabízí právě 6% roční úrokovou sazbu, naopak pro vklady do 250.000 Kč nabízí banka 5% p.a. Tato akční nabídka přichází v čase, kdy tradiční banky a finanční trhy jako celek začínají očekávat pokles úrokových sazeb, což je tendence vyvolaná nedávným rozhodnutím České národní banky snížit základní úrokové sazby.

Výše vkladů Původní roční bonusová sazbaAktuální roční bonusová sazba
Vklady do 250 000,-5% p.a.5% p.a.
Vklady nad 250 000,-


4% p.a. – nad 250 000,-
0,1% p.a. – nad 500 000,-
0% p.a. – nad 1 mil. ,-

6% p.a.

 

„Poprvé po roce a půl se Česká národní banka rozhodla přistoupit ke snížení základní úrokové sazby. V praxi to znamená, že úroky na spořicích účtech začnou po období vysokých úroků napříč trhem postupně klesat. V Air Bank jdeme proti tomuto trendu a nabídneme jednu z posledních možností spořit s vysokým úrokem až 6 % ročně a bez omezení výše vkladu,“ uvedl Jiří Suchý, ředitel divize Produkty a inovace Air Bank v tiskové zprávě.

Dostupnost této nabídky je jak pro stávající, tak pro nové klienty. Pro stávající klienty je podmínkou aktivace služby na jejich nepodnikatelském spořicím účtu a splnění minimálního počtu pěti plateb kartou v předchozím měsíci. Noví klienti mají výhodu v tom, že jim banka aktivuje výhodné úročení automaticky při založení nového nepodnikatelského spořicího účtu v korunách. V prvním měsíci od založení účtu a v následujícím měsíci pak pro nové klienty neplatí podmínka pěti plateb kartou.

Zajímavým aspektem této nabídky je i její neomezenost, co se týče výše vkladu. Klienti tak mohou na účtu mít jakoukoliv částku nad stanovený limit, a přesto získat tento výhodný úrok. Navíc, tato akce nevyžaduje založení nového běžného účtu, což je obzvláště přívětivé pro stávající klienty, kteří nemusí znovu podstupovat proces otevření nového účtu.

V současné době, kde úrokové sazby začínají klesat, představuje tato nabídka od Air Bank výhodnou příležitost pro konzervativnější investory. Ti, kteří dávají přednost bezpečí spořicích účtů před nejistotou akciových trhů nebo jiných investičních nástrojů, nyní mají možnost dosáhnout výrazně vyššího výnosu bez zvýšeného rizika. Air Bank tedy nejen reaguje na aktuální ekonomické podmínky, ale vstupuje do nového roku s jasnou vizí – být bankou, která svým klientům nabízí dobré podmínky a inovativní řešení. Výsledkem je nabídka, která nejen překonává aktuální standardy na trhu, ale také posiluje vztah mezi bankou a jejími klienty, nabízející jim výhody, které jinde jen tak najednou.