Pobočka Direct pojišťovny

Direct pojišťovna představuje emisi dluhopisů s čtyřletou splatností a lákavým ročním výnosem ve výši 6,85 %. Emisi těchto dluhopisů zařizuje renomovaná finanční skupina Wood & Company. Minimální investice pro získání dluhopisů je stanovena na 10 000 korun.

Dluhopisy lze zakoupit prostřednictvím investičního portálu opPortunity, který spadá pod platformu Portu od Wood & Company. První kolo úpisu bude probíhat do 23. března.

Emise za stamiliony

Celkový objem emise dluhopisů může dosáhnout až 650 milionů korun. Výnosy budou vypláceny držitelům dluhopisů pololetně. Například při investici ve výši 100 000 korun bude investorovi vyplaceno 2 911 korun dvakrát ročně po odečtení daně, což celkem činí 5 822 Kč ročně, jak je uvedeno v prospektu pro investory vydaném pojišťovnou.

Dluhopisy vydává společnost Direct Financing, která je sesterskou firmou Direct pojišťovny. Jsou plně zajištěné akciemi pojišťovny. To znamená, že pokud by v krajním případě pojišťovna měla problém se splácením dluhopisů, majitelé dluhopisů získají možnost převzít vedení Direct pojišťovny a rozhodovat o jejím dalším osudu. V roce 2021 měla Direct pojišťovna obrat ve výši 2,6 miliardy korun a zisk ve výši 98 milionů korun.

Emise dluhopisů na trh přichází v době rostoucí inflace a nabízí atraktivní výnos v poměru k riziku. Pro klienty Direct pojišťovny představuje tato příležitost jedinečnou možnost, jak se stát nejen zákazníkem, ale i investorem a aktivně přispět k rozvoji své oblíbené společnosti.

Direct pojišťovna není jediná instituce, která aktuálně emituje cenné papíry. Nedávno dluhopisy vydala také Fio banka, jedna z domácích finančních institucí. Tyto dluhopisy měly šestiletou splatnost a nabízely roční výnos ve výši 5 %. Banka prodávala dluhopisy na přelomu prosince a ledna a zaznamenala značný zájem investorů. Během 13 obchodních dnů prodala dluhopisy v celkové hodnotě 600 milionů korun.

Jak si Direct pojišťovna stojí na trhu?

Direct pojišťovna je součástí rozrůstající se skupiny Direct family, která se loni rozšířila o Direct auto a vstoupila také do oblasti autoslužeb. V rámci skupiny se nachází také společnost Fidoo, která poskytuje inovativní řešení pro firmy v podobě automatizace zaměstnaneckých výdajů. Během posledních dvou let se obrat celé Direct family zvýšil z 1,8 na 5,9 miliardy korun. Direct pojišťovnu stoprocentně vlastní skupina Vigo Investments, kterou řídí představenstvo s předsedou Pavlem Řehákem v čele. Direct pojišťovna se zaměřuje na pojištění aut, majetku a cestovní pojištění. V jejich nabídce zatím nenajdeme životní pojištění. Na konci roku 2021 se podle statistik České asociace pojišťoven Direct umístil na pozici osmé největší pojišťovny na trhu neživotního pojištění s podílem 2,6 % z celkového objemu sjednaných pojistek. Těsně před Directem se nachází pojišťovna Cardif s podílem 2,7 %, první příčku pak drží Generali Česká pojišťovna se 28,3 % podílem na trhu.