Základní informace o Fio bance

Důležité informace

Kód banky:
2010
Web:
www.fio.cz
Internetbanking:
ib.fio.cz
SWIFT kód:
FIOBCZPP

Adresa sídla

V Celnici 10
117 21 Praha 1

Produkty Fio banky

O Fio bance

Fio banka, která vznikla v České republice v roce 2010 transformací z původní burzovní společnosti Fio, se dnes může pochlubit více než 1,1 milionem klientů. Tím si zajistila pozici mezi největšími bankami na tuzemském trhu. Její služby jsou přístupné ve 85 pobočkách roztroušených po celé zemi, což z ní činí banku s výrazným fyzickým i digitálním dosahem.

Fio banka nabízí široké spektrum bankovních služeb včetně úvěrů, kreditních karet, termínovaných vkladů či běžných účtů. Zvláštní pozornost si zasluhuje její přístup k poplatkům, protože většina služeb je poskytována bez jakýchkoliv poplatků, což z Fio banky dělá atraktivní volbu pro široké spektrum klientů​​.

Kromě tradičních bankovních produktů Fio banka klade důraz na investice a obchodování s cennými papíry, včetně možnosti investování prostřednictvím podílových fondů a osobního makléře. To je doplněno o inovativní produkt pro dlouhodobé investování, známý jako Dlouhodobý investiční produkt (DIP), který kombinuje flexibilitu investic do akcií, dluhopisů či podílových fondů s daňovými výhodami.

Naše hodnocení Fio banky

Fio banka, dlouhodobě uznávaná pro svou přátelskou politiku „banky pro lidi“, se neustále snaží odpovídat na potřeby svých klientů nabídkou široké palety služeb s minimálními nebo žádnými poplatky a možností online správy účtů. Z jejího portfolia služeb vyniká zejména oblíbený běžný účet, který klientům umožňuje bezplatné výběry z jakéhokoliv bankomatu po celém světě, což je benefitem, jenž vyčnívá nad standardní nabídkou bankovních produktů.

Zajímavou nabídkou je také obchodní účet určený k investování, díky němuž mohou klienti obchodovat s cennými papíry online a v reálném čase sledovat vývoj svých investic. To vše bez omezení minimální investované částky, což Fio banku staví do pozice největšího online brokera v České republice i na Slovensku​

Tato široká škála produktů a služeb ukazuje na to, že Fio banka si klade za cíl být univerzální bankou, která dokáže uspokojit různorodé finanční potřeby svých klientů, ať už se jedná o každodenní bankovnictví, investování, nebo specifické finanční produkty pro podnikatele.