Jedná se o typ hypotečního úvěru, kdy po Vás banka nebude vyžadovat standardní prokázání příjmu jako u běžných žádostí u hypotečních úvěrů – to je tedy potvrzení o příjmech od zaměstnavatele za 3-12 měsíců, u podnikatelů, nebo OSVČ pak doložení dvou posledních daňových přiznání.

Místo potvrzení o příjmu od vás bude banka vyžadovat čestné prohlášení nebo jakékoliv jiné dokumenty které poslouží k prokázání vašich finančních zdrojů a majetku.

Hypotéky bez doložení příjmů nabízí zpravidla banky jen jejich dlouhodobým a bezproblémovým klientům, u kterých znají jejich platební historii.

Nejčastěji se o tento typ hypoték zajímají převážně Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které mají většinou optimalizovaná daňová přiznání, kde jsou jejich příjmy uvedeny výrazně nižší než reálně jsou.

Někteří lidé se mylně domnívají, že hypotéka bez doložení příjmů je snadným způsobem jak přijít „k penězům“ aniž by reálně bance prokázali svůj příjem. To je ale mylná a chybná představa. Příjem musíte prokázat vždy, ať už žádáte o jakýkoliv úvěr, obzvláště u hypotečního úvěru.