Detail cedule s logem KB

V poslední době se stále více mluví o udržitelnosti a ekologii, a to nejen ve spojení s průmyslem či dopravou, ale i v oblasti bydlení. Komerční banka přichází s novinkou, která tento trend podporuje. Nová půjčka na udržitelné bydlení od Komerční banky a Modré pyramidy stavební spořitelny nabízí až 2,5 milionu korun na projekty, které mají za cíl zlepšit ekologickou stopu domácností. A to vše bez nutnosti zajištění nemovitostí a s možností splácení až 25 let.

Jednou z nejvýznamnějších charakteristik této půjčky je její úroková sazba, která byla stanovena na 5,99 % ročně. Tato nabídka platí v období od 5. února do 31. března a je určena klientům Komerční banky a Modré pyramidy. Tato sazba je platná pouze za předpokladu, že klient vynaloží minimálně polovinu obdržených finančních prostředků na projekty zvyšující energetickou efektivitu a ekologickou udržitelnost domácnosti, jako jsou solární panely, zateplení, tepelná čerpadla atd.

V rámci této akce došlo rovněž ke snížení úrokové sazby pro běžné půjčky na bydlení na 6,29 % ročně, kdy u této sazby klienti nebudou mít povinnost vynaložit peníze na ekologickou udržitelnost.

Další významnou novinkou, která doplňuje půjčku na udržitelné bydlení, je zavedení služby dotačního poradenství. Komerční banka si je vědoma toho, že proces získání dotací může být pro mnohé složitý a zdlouhavý. Proto na 81 poradenských místech MPSS, nyní označovaných také jako KB Poradenské místo, nabídne klientům pomocnou ruku v podobě dotačního poradenství.

Součástí kampaně bude i nový sedmidílný pořad Cesty bydlení, jehož prostřednictvím klientům odpovíme na otázky proč se vyplatí investovat do energeticky úsporného bydlení, jakým způsobem investice financovat a také na co si při takové rekonstrukci dát pozor. Seriál obsahuje i příběhy klientů, kteří již do úsporných opatření investovali a podělili se s námi o své zkušenosti. Jednotlivé díly postupně zveřejníme na našem webu o udržitelném bydlení. Moderátorem pořadu je Vladimír Kořen, kterého lidé mohou znát z pořadu Zázraky přírody. uvedl v tiskové zprávě Komerční banky Michael Pupala, generální ředitel Modré pyramidy

Investice do udržitelného bydlení nejsou jen módním trendem, ale stávají se nezbytností v kontextu globálních klimatických změn. Udržitelné bydlení znamená nižší spotřebu energií, využití obnovitelných zdrojů a snížení emisí CO2. Díky tomu tyto domácnosti nejenže ušetří, díky nižším účtům za energie, ale přispívají také k ochraně životního prostředí. Je důležité pečlivě zvážit své finanční možnosti a dlouhodobé plány. Investice do udržitelnosti se může zdát jako významný finanční závazek, ale v dlouhodobém horizontu může přinést značné úspory a zlepšení kvality života.

Půjčka na udržitelné bydlení od Komerční banky představuje zajímavou nabídku v oblasti financování bydlení v ČR. Je to příležitost, jak spojit potřebu po kvalitním a komfortním bydlení s odpovědným přístupem k životnímu prostředí.