Základní informace o Komerční bance

Důležité informace

Kód banky:
0100
Web:
www.kb.cz
Internetbanking:
mojebanka.cz
SWIFT kód:
KOMBCZPP

Adresa sídla

Na Příkopě 969/33
114 07 Praha 1

Produkty Komerční banky

O Komerční bance

Komerční banka, jedna z hlavních institucí českého bankovního sektoru, byla založena v roce 1990 odštěpením komerční části z původní Státní banky československé. Tento krok ji odstartoval na cestě k významnému postavení na trhu. Její cestu dále posílila v roce 2001, kdy se stala součástí francouzské finanční skupiny Société Générale, což představovalo významný milník v její historii.

Komerční banka je součástí širší finanční skupiny, která zahrnuje také další významné subjekty jako Komerční pojišťovnu, stavební spořitelnu Modrá pyramida, KB Penzijní společnost, realitní společnost KB Real Estate a společnost ESSOX, specializující se na poskytování úvěrů. Tato rozmanitá skupina podniků umožňuje Komerční bance nabízet širokou paletu finančních služeb.

S více než 1,5 milionem klientů a sítí přesahující 300 poboček se Komerční banka řadí na třetí místo mezi největšími bankami v České republice. Její reputace je podtržena pravidelným umístěním na předních místech v prestižní soutěži Banka roku. Banka je známá svou širokou nabídkou produktů, které jsou určeny jak jednotlivcům, tak podnikatelům a firmám. V jejím portfoliu nalezneme běžné účty, spořicí účty, termínované vklady, hypotéky, půjčky, kreditní karty a širokou škálu investičních a pojišťovacích produktů.

Rozšíření a diverzifikace služeb jsou klíčové pro udržení konkurenceschopnosti Komerční banky v dynamickém finančním prostředí. Její schopnost inovovat a přizpůsobovat se měnícím se potřebám klientů zajišťuje její významnou pozici na českém bankovním trhu.

Naše hodnocení Komerční banky

Pro ty, kteří dávají přednost solidnosti a osobnímu přístupu, se Komerční banka jeví jako vhodná volba. Její pevné postavení na trhu a rozsáhlá síť poboček a bankomatů představují jistotu a pohodlí. Navíc, banka přichází s širokým spektrem finančních produktů, které jsou přístupné jak přímo v pobočkách, tak i digitálně prostřednictvím jejího webu a vysoce hodnocené mobilní aplikace, umožňující snadnou správu financí z pohodlí domova.

Přestože Komerční banka poskytuje množství výhod, klienti by měli být připraveni na to, že za tuto kvalitu služeb a stabilitu mohou platit vyšší poplatky. To zahrnuje i náklady na výběry z ATM, které nepatří do sítě Komerční banky, jež mohou být na vyšší straně cenového spektra. Dalším bodem k zamyšlení jsou spořicí účty, které mohou nabízet nižší úrokové sazby ve srovnání s konkurencí, což může být pro některé spořitele méně atraktivní.