Raketa letící vzhůru

Nedávno oslavila třetí měsíc svého oficiálního provozu, nyní dosáhla dalšího významného milníku – získala více než 50 000 klientů, včetně dětí. Tím se Partner banka stala nejrychleji rostoucí bankou v České republice za posledních 15 let od svého vstupu na trh.

Denně banka otevírá 300 až 400 nových účtů, na kterých nabízí jednu z nejvýhodnějších sazeb na spořícím účtu na trhu bez jakýchkoliv omezení či administrativních podmínek, která činí 5,06 % ročně. Unikátní prémiové balíčky, které banka nabízí, už využívá 15 tisíc klientů. Od 3. června je možné sjednat dětské účty online, a za první týden jich bylo otevřeno téměř 1 700.

Rychlý růst a významné milníky

Partners Banka aktuálně spravuje vklady svých klientů ve výši skoro 19 miliard korun. Tento rychlý růst z ní činí nejdynamičtěji rostoucí banku od roku 2007. V oblasti karetních transakcí banka tento týden překonala hranici 100 000 transakcí a vydala již 80 000 aktivních karet. Průměrně prostřednictvím banky projde 2,5 miliardy korun týdně ve všech typech platebních transakcí.

Unikátní bankovní balíčky

Partners Banka, která uvádí, že je první poradenská banka v České republice, nabízí klientům unikátní balíčky služeb. Mezi nimi jsou balíčky „Pro jednoho“, „Pro dva“ a „Pro rodinu“. Sdílený účet v rámci balíčku „Pro dva“, kde oba majitelé mají rovná práva, si sjednalo již přes 3 700 dvojic. Rodinné balíčky s možností přidání dětských účtů, které jsou od 3. června dostupné online, si otevřelo téměř 3 100 rodin.

„Za úspěch při rozjíždění nové banky považujeme, že téměř třetina našich klientů využívá unikátních balíčků, což je v době bezpoplatkových bank dobrá zpráva. Znamená totiž, že klienti jsou ochotni si za přidanou hodnotu a kvalitní služby připlatit. Z počátku si noví klienti sjednávali účty především prostřednictvím našich poradců. Trend se ale proměnil a dnes téměř polovina nových klientů volí sjednání nového účtu online přímo z pohodlí domova,” uvedl v tiskové zprávě Marek Ditz, generální ředitel Partners Banky.

Moderní bankovní aplikace

Banka se odlišuje také svou inovativní aplikací, která integruje finanční produkty od více než padesáti různých institucí. Klienti mohou v aplikaci spravovat své účty, sledovat investice, úvěry i pojištění. Aplikace poskytuje uživatelům přehled o všech jejich financích na jednom místě.

Budoucí plány a rozšiřování služeb

Partners Banka neustále pracuje na rozšiřování svých služeb. V červnu zavedla SEPA platby a připravuje další zahraniční platební možnosti. Na podzim plánuje nabídnout účty v eurech, od září zavede úvěrové produkty a od listopadu hypotéky. Ambiciózní cíle banky zahrnují expanzi na Slovensko a do dalších zemí střední a východní Evropy. Do konce tohoto roku chce banka získat 100 tisíc klientů, do pěti let plánuje dosáhnout 500 tisíc klientů a do deseti let až 1 milion. Během deseti let má banka v plánu zvýšit svůj objem spravovaných prostředků z 19 miliard na 150 miliard korun. Partners Banka svým rychlým růstem a inovativními službami dokazuje, že má potenciál stát se významným hráčem na finančním trhu nejen v České republice, ale i v širším evropském kontextu.