Vývěsní štít ČSOB Pojišťovny

Sedmnáctého dubna 2022 oslavila ČSOB Pojišťovna 30 let svého působení na českém trhu. Před třiceti lety obdržela, tehdy ještě jako Pojišťovna IB, prestižní licenci k podnikání v pojišťovnictví – a stala se tak jednou z předních soukromých pojišťoven v tehdejším Československu.

Z drobečka velikánem

Od svých skromných začátků se pojišťovna zásadně posunula. Malá životní pojišťovna z Pardubic se v průběhu dekád výrazně rozrostla a dnes patří s tržním podílem 8,5 % mezi nejvýznamnější pojišťovny v ČR.

V průběhu tří desetiletí se ČSOB Pojišťovna zásadně rozrostla a vybudovala si pevné postavení na trhu. Získala si renomé spolehlivého a solidního partnera pro každého, kdo hledá jistotu a ochranu svých hodnotných aktiv.

„Ušli jsme kus cesty. Fakt, že jsme na trhu tak dlouho je pro mě především signál, že klienti nám důvěřují a jsou s námi spokojení. To je velký závazek, kterému chceme dostát i v budoucnu,“ říká k tomu v tiskové zprávě předseda představenstva ČSOB Pojišťovny, Jiří Střelický.

Významným jubileem si ČSOB Pojišťovna připomíná své dlouholeté úsilí a vše dobré, co přinesla svým klientům. Zároveň se však hodlá zaměřit na budoucnost. Plánuje inovovat a reagovat na potřeby trhu a klientů, chce si také udržet vysokou kvalitu služeb.

„Na svou minulost by firma neměla zapomínat, je její součástí, učí se z ní. I proto si toto výročí připomínáme. Chceme být ale především pojišťovnou pro budoucnost. Pojišťovnou využívající maximálně nové technologie, inovace… Poskytovat klientům komplexní pojistnou ochranu a služby odpovídající potřebám 21. století. Svou roli ve společnosti však vnímáme mnohem šířeji. I nadále budeme aktivní v oblasti sociální odpovědnosti, udržitelnosti a ekologie,“ doplňuje Jiří Střelický.

Jak šel čas s ČSOB Pojišťovnou

V roce 1992 se firma, tehdy ještě jako Pojišťovna IB, soustředila především na životní pojištění, a jejím prvním produktem bylo KZP1 – kapitálové životní pojištění.  6. ledna 2003 se společnost sloučila s IPB Pojišťovnou (dříve Pojišťovna IB) a ČSOB Pojišťovnou (dřívejší Chmelařskou pojišťovnou) a začala působit pod názvem ČSOB Pojišťovna.

Během třiceti let své existence vyrostla ČSOB Pojišťovna do pozice čtvrté největší pojišťovny na českém trhu. Pečuje o 1,5 milionu klientů a má na trh významný vliv. Jen v roce 2021 dosáhla předpisu ve výši téměř 14 miliard korun, uzavřela více než půl milionu smluv a vyřídila přibližně 240 tisíc pojistných událostí. Její aktuální tržní podíl činí 8,5 %. Díky strategickému rozvoji, profesionalitě a důrazu na spokojenost zákazníků si ČSOB Pojišťovna vybudovala solidní postavení na trhu, což jí umožňuje poskytovat širokou škálu služeb a komplexní pojistnou ochranu v souladu s potřebami a nároky moderní doby.