Budova J&T Banky

J&T Banka se nově vydává na západní trh, prvním krokem je otevření pobočky ve Frankfurtu. Německo představuje čtvrtou zemi, kde bankovní holding J&T Finance Group působí – po Česku, Slovensku a Chorvatsku. 

Po nedávném obdržení investičního ratingu od mezinárodní agentury Moody’s je tato expanze na západ pro banku další zásadní milník.

Banka sází na výhodné spoření

V Německu se banka rozhodla otevřít pobočku ve Frankfurtu a představit plně digitální banku s názvem J&T Direktbank. Na tamním trhu se zaměří zejména na nabídku depozitních produktů, včetně spořicích účtů a termínovaných vkladů. Na rozdíl od České republiky, je spořicí účet v německé J&T dostupný i pro drobné klienty, bez nutnosti minimálního vkladu nebo investice.

Pro založení vkladových účtů v J&T Direktbank je nezbytné mít registrované bydliště v Německu a běžný účet u německé banky nebo banky se zastoupením na západním trhu. Tímto způsobem se banka zaměřuje na oslovování širokého spektra klientů ve svém novém území.

Banka od roku 2014 na německém trhu nabízela vkladové produkty prostřednictvím srovnávacích platforem. Avšak otevření vlastní pobočky a přímá komunikace s klienty J&T bance umožňuje dále rozvíjet aktivity v tomto trhu a v budoucnu plánují rozšířit nabídku o investiční produkty a služby.

O J&T Bance

J&T Finance Group vlastní slovenští miliardáři Jozef Tkáč a Ivan Jakabovič, kteří oba dva drží 45,05 % podíl. Zbývajících 9,9 % patří společnostem spojeným s čínským státním konglomerátem CITIC. V roce 2021 dosáhla J&T Finance Group historicky nejvyššího zisku ve výši 4,6 miliardy korun.

Kromě českých a slovenských poboček je J&T Banka aktivní i v Chorvatsku, kam vstoupila v roce 2015. Součástí skupiny je také slovenská bankovní skupina 365, původně známá jako Poštová banka.

J&T Banka se primárně zaměřuje na poskytování služeb family office a privátního bankovnictví, nabízí také specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. J&T Finance Group zahrnuje rovněž fond J&T Arch Investments a vinařský holding, do kterého spadá například renomované vinařství Château Teyssier ve francouzském Bordeaux a moravské vinařství Reisten. Tato diverzifikace portfolia umožňuje J&T Bance a její mateřské společnosti úspěšně působit na různých trzích a rozvíjet se i v jiných odvětvích.