Pobočka ERV Evropské pojišťovny s logem nad dveřmi

ERV Evropská pojišťovna, specialista na cestovní pojištění, slaví 30 let na českém trhu. Celkově pojistila přes 15 milionů klientů, což svědčí o jejím výjimečném postavení na trhu.

Od roku 2018 s ERV do zahraničí vyjíždí přes milion lidí ročně. ERV Evropská pojišťovna je totiž dlouhodobě jedničkou v oblasti cestovního pojištění v tuzemsku. A důvod? ERV spolupracuje s 9 z 10 největších cestovních kanceláří v České republice. Její vynikající reputace je důsledkem neustálé snahy poskytovat vysokou kvalitu a péči klientům.

Jak šel čas s ERV?

Kořeny ERV sahahají až do roku 1907, kdy Max von Engel založil první Evropskou cestovní pojišťovnu v Budapešti. Dlouhá a bohatá historie dodává ERV sílu a důvěryhodnost, aby nadále zůstala předním partnerem v oblasti cestovního pojištění.

Historické milníky ERV Evropské pojišťovny:

  • září 1992: Dánská společnost Europaeskie zakládá v Československu firmu Evropské Cestovní pojištění s.r.o., která se stává základem pro budoucí ERV Evropskou pojišťovnu.
  • 1993: Evropská pojišťovna se stává zakládajícím členem České asociace pojišťoven (ČAP), čímž potvrzuje svůj význam v českém pojišťovacím odvětví.
  • 1995: Do Evropské pojišťovny vstupují německé a rakouské pojišťovny a stává se součástí Munich Re, předního světového pojišťovacího koncernu.
  • 2002: Evropská pojišťovna zakládá v Praze asistenční centrálu EuroAlarm, která poskytuje pomoc a podporu klientům v případě nouze během jejich cest.
  • 2012: Celosvětová asistenční síť Euro-Center (skupina ERV) přesouvá své sídlo z Kodaně do Prahy, což podtrhuje strategický význam české pobočky pro mezinárodní činnost společnosti.
  • 2022: ERV Evropská pojišťovna pojistí více než 1 milion klientů ročně, přičemž její roční obrat přesahuje 1 miliardu Kč. Tento úspěch je výsledkem neustálého růstu a důvěry klientů v kvalitu poskytovaných pojišťovacích služeb.

Významné pojistné události v historii ERV

V roce 2017 ERV Evropská pojišťovna zaznamenala jednu z největších pojistných událostí ve své historii. Její klient utrpěl mozkovou příhodu a vyžadoval dlouhodobou hospitalizaci v nemocnici v USA, z toho většinu času strávil na jednotce intenzivní péče. Po stabilizaci byl následně leteckou ambulancí převezen zpět do České republiky. Celkové náklady na léčbu a přepravu dosáhly obrovské výše 9,9 milionů korun.

Dalším zásadním případem, který experti ERV řešili, byla léčba Jirky Ježka, šestinásobného paralympijského šampiona v cyklistice. Ten bohužel při závodě Mistrovství světa handicapovaných v americkém Greenville utrpěl vážná zranění. Následovala složitá „akce Ježek”, jejímž cílem bylo zajištění potřebné lékařské péče a návratu závodníka domů. Během 11 dnů se do pomoci raněnému zapojilo 10 lidí, kteří provedli více než 250 úkonů.

Specializace na cestovní pojištění

ERV Evropské pojišťovny si vybudovala reputaci v oblasti cestovního pojištění díky významným odborníkům v oblasti cestovního ruchu a zdravotní péče v zahraničí, kteří tvoří páteř pojišťovny. Jejich znalosti a mezinárodní zkušenosti umožňují ERV Evropské pojišťovně poskytovat kvalitní služby klientům s rozmanitými potřebami, včetně cestovních kanceláří a firem.

Tato specializace se vyplatila i během nástupu pandemie COVID-19, která téměř paralyzovala cestovní ruch. ERV Evropská pojišťovna jako první na trhu představila komplexní pojištěním rizik spojených s COVID-19 do všech zemí, bez ohledu na semaforový systém Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva zahraničních věcí. Tato rychlá reakce ukazuje schopnost pojišťovny inovovat a přinášet ochranu před riziky pandemie pro své klienty.

Libor Dvořák, generální ředitel ERV Evropské pojišťovny, v tiskové zprávě uvádí: „Jsme hrdí, že jsme se jako pojišťovna dokázali přizpůsobit novým výzvám a reagovat na potřeby našich klientů. Naše komplexní pojištění proti rizikům spojeným s COVID-19 do všech zemí bez ohledu na semaforový systém, potvrzuje naši snahu poskytovat nejlepší možnou ochranu.”

ERV Evropská pojišťovna i nadále aktualizuje své produkty v souladu s vývojem pandemie, aby zákazníci měli jistotu, že budou v cizině plně kryti. A to i v situaci, kdy některé jiné pojišťovny omezily nebo zastavily prodej cestovního pojištění (zejména pojištění storna). Pro zajištění nouzové pomoci kdekoli na světě provozuje skupina ERV globální síť 12 Euro-Center, řízenou z Prahy, která každý rok řeší přibližně 170 000 případů. Firemní slogan „Vy cestujete. My se staráme.“ přesně vystihuje poslání instituce i její úspěchy.