Penzijní připojištění

Potřebujete zdarma poradit s výběrem penzijního spoření? Náš poradce je vám k dispozici.

Nechte nám na sebe telefon a ozveme se vám.

  Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

  Telefonující kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F.
  1.
  Zajistíme vám nejvýhodnější nabídky

  a vyjednáme vám lepší sazby, než na pobočce instituce.

  2.
  Detailně vás seznámíme s nabídkami

  a vysvětlíme, jak daný finančí produkt funguje a na co si dát pozor.

  3.
  Připravíme vám smlouvy a zařídíme formality.

  Zkrátka uděláme vše potřebné, aby vyřizování proběhlo hladce.

  Srovnání penzijního připojištění

  Jsme spolehlivý a ověřený partner
  Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
  Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
  Dohled a licence od České Národní Banky

  Jak probíhá srovnání spoření
  s naším poradcem?

  1. Pošlete nám poptávku a my se vám ozveme

  Poté, co vyplníte kontaktní formulář, zavoláme vám zpátky. Společně probereme vaše požadavky, představy o spoření a další informace, které potřebujeme znát pro výběr nejvhodnějších nabídek.

  2. Projdeme nabídky a vybereme ty nejlepší

  Jakmile máme všechny potřebné údaje, srovnáme nabídky všech poskytovatelů. Díky tomu vám nabídneme ty nejlepší varianty spoření. A sami si z nich vyberete tu, která vám nejvíc vyhovuje.

  3. Sjednáme spoření – online, nebo osobně

  Následně už zbývá jen podepsat pojistnou smlouvu. Sejdeme se proto buď osobně, nebo vše vyřešíme elektronicky. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

  4. Hotovo, máte spoření přesně na míru

  Jakmile smlouvu sjednáme, stačí už jen začít spořit.

  Proč využít služby nezávislého poradce?

  Vyberete si tu nejlepší nabídku

  Když půjdete do penzijní společnosti, její zaměstnanci vám doporučí jen její produkty. Bez ohledu na:

  • jejich cenu,
  • podmínky
  • nebo na to, jak moc odpovídají vašim potřebám.

  Nezávislý poradce si vás vyslechne, připraví analýzu a podle ní najde nabídky, které nejlépe odpovídají vašim potřebám. Z nich si pak sami vyberete to nejvýhodnější penzijní spoření.

  Získáte lepší podmínky

  Díky výběru z různých nabídek dostanete mnohem výhodnější penzijní spoření, než když půjdete přímo do penzijní společnosti.

  Šetříme váš čas i peníze

  Ušetříte nejen díky výhodnější smlouvě, ale i proto, že naše služby jsou ZDARMA. Navíc vám ke sjednání penzijního spoření stačí jen telefon. A vše zvládnete za pár dní.

  O penzijním připojištění

  Penzijní připojištění (nebo také penzijní pojištění) je jedním z pilířů důchodového systému. Účastníkům přináší úspory na penzi a zároveň nabízí státní příspěvky a daňové úlevy.

  Existují u něj 4 možnosti, jak naspořené peníze získat. Jsou to:

  • výsluhová penze  – umožní vám po 15 letech část úspor vybrat bez ohledu na váš věk;
  • starobní penze – na výběr peněz z této části pojištění máte nárok, pokud je vám alespoň 60 let a spoříte nejméně 5 let;
  • invalidní penze – v případě plné invalidity získáte naspořené peníze bez ohledu na svůj věk, musíte ale spořit minimálně 3 roky;
  • pozůstalostní penze – v případě vaší smrti se úspory stanou součástí dědického řízení, dostanou je tedy například vaše děti.

  Penzijní připojištění ovšem mohou využít jen lidé, kteří podepsali smlouvu do 30. 11. 2012. Od konce roku 2012 totiž stát možnost penzijního připojištění zrušil a nahradil ji doplňkovým penzijním spořením. V současnosti tedy tento produkt nezískáte.

  Penzijní připojištění a penzijní spoření

  Penzijní připojištění se transformovalo do doplňkového penzijního spoření. Tento produkt najdete u několika poskytovatelů a nabízí víc možností výplaty naspořených peněz i šanci ovlivnit výsledný výnos.

  Pokud jste navíc stihli uzavřít penzijní připojištění, můžete z něj do penzijního spoření kdykoliv přestoupit. Pamatujte ale, že návrat zpět k penzijnímu připojištění už možný není.

  Jak funguje doplňkové penzijní spoření

  Doplňkové spoření vám stejně jako dříve penzijní připojištění v první řadě přináší zajištění na stáří. Také u něj navíc můžete využít různé výhody. Patří mezi ně:

  • Státní příspěvek až 230 Kč měsíčně – přesná suma vychází z částky, kterou si v daném měsíci uložíte, a počítá se následujícím způsobem: 90 Kč + 20 % z částky nad 300 Kč. Na maximální částku (230 Kč) tedy dosáhnete při měsíční úložce alespoň 1 000 Kč.
  • Daňové zvýhodnění až 24 000 Kč ročně – vztahuje se však jen na úspory nad 12 000 Kč. Abyste tedy dosáhli na maximální slevu, potřebujete spořit 3 000 Kč měsíčně. Díky tomu snížíte svůj daňový základ o 24 000 Kč.
  • Sami si určíte riziko – u doplňkového penzijního spoření zhodnocujete peníze investicí do účastnických fondů. Každý poskytovatel přitom povinně nabízí konzervativní fond, který obsahuje především státní dluhopisy. Často ale máte na výběr také vyvážené a dynamické fondy. Sami si tak zvolíte riziko a možný zisk. Mezi fondy navíc můžete přestupovat.
  • Vyberete si způsob výplaty – na rozdíl od penzijního připojištění není povinná jednorázová výplata. Pokud se vám takový způsob nehodí, můžete po dovršení předepsaného věku požádat o vyplácení pravidelné měsíční renty. Nebo zvolit kombinaci obou zmíněných způsobů.
  • Příspěvky od zaměstnavatele – stejně jako u penzijního připojištění můžete získat příspěvek od zaměstnavatele. Naspoříte si tak větší částku.

  Pro výši vašich budoucích úspor je důležité zejména to, jaký zvolíte účastnický fond. Nejvyšší zhodnocení většinou přináší dynamické fondy, musíte u nich ale počítat s největším rizikem.

  Stejně tak je důležitá volba poskytovatele. Každý totiž skládá své fondy jinak a tomu odpovídají očekávané výnosy i riziko.

  Rádi vám proto s výběrem poradíme. Obraťte se na naše poradce a společně vám najdeme to nejvhodnější doplňkové penzijní spoření.

  Pomohli jsme vybrat pojištění již více než 5 000 klientům

  Přes Financo.cz jsme sjednávali životní pojištění pro naši rodinu. Vše proběhlo velmi rychle. Moc děkujeme.

  Rodina Dvořákova, Ústí nad Labem

  S panem Vojtěškem již delší dobu řeším pojištění automobilu a nemovitosti. Vždy mi dobře poradí a zařídí nejlepší nabídku.

  Jan Vašek, Pardubice

  Když jsem zadávala poptávku na Financo.cz byla jsem dost skeptická. Neměla jsem důvěru k podobným webům. Byla jsem však překvapena přístupem. Díky výborným radám jsem zjistila, že mé předchozí pojištění bytu nebylo tak dobré, jak jsem si myslela. Určitě mohu doporučit!

  Anna Zámková, Ostrava

  Na co se nás u penzijního připojištění a penzijního spoření nejčastěji ptáte

  Můžu si uzavřít penzijní pojištění?

  Bohužel, to už možné není. Penzijní připojištění bylo otevřené pouze do konce listopadu 2012. Nové účastníky tedy již nepřijímá.

  Zvažuji, že vyměním penzijní pojištění za penzijní spoření. Mohu se případně vrátit zpět?

  Bohužel, takovou možnost nemáte. Penzijní připojištění už není otevřené, a proto platí, že jakmile ho jednou opustíte, už se do něj nemůžete vrátit. Zároveň je třeba říct, že penzijní spoření bývá výhodnější, a proto se přechod obvykle vyplatí. A pokud si nejste jistí, obraťte se na naše poradce. Vše s vámi proberou a pomůžou vám najít nejvhodnější řešení.

  Jak si můžu penzijní spoření sjednat?

  Jednoduše, obraťte se na naše poradce. Nejen, že vám pomůžou najít nejvhodnější produkt podle vašich požadavků, ale zajistí veškerou potřebnou administrativu.

  Jak poznám, které penzijní spoření je pro mě nejvýhodnější?

  V první řadě to záleží na tom, jakou chcete zvolit strategii. Zda spíš bezpečnější a konzervativnější, nebo raději odvážnou a dynamickou. Obecně se doporučuje začínat odvážněji a postupně riziko snižovat. Zároveň se vyplatí znát složení fondů jednotlivých poskytovatelů a jejich historii. Uděláte si tak lepší obrázek o minulých výnosech, což vám může usnadnit další rozhodování. Nebo se jednoduše obraťte na naše poradce, kteří mají podobné informace v malíčku a pomůžou vám najít ten nejvhodnější produkt.

  Můžu penzijní spoření ukončit předčasně?

  Ano, ze zákona na to máte právo. Doplňkové penzijní spoření můžete ukončit už 2 roky po jeho založení. V takovém případě vám ale poskytovatel vyplatí pouze částku, kterou jste si sami naspořili – tedy bez státních příspěvků.

  Kdy si můžu peníze vybrat?

  Stejně jako u penzijního připojištění si také u penzijního spoření smíte peníze vybrat nejdříve po 5 letech spoření. Zároveň vám musí být nejméně 60 let. Pokud úspory vyberete dřív, přijdete o státní příspěvek.

  Můžu založit penzijní spoření i dětem?

  Ano, můžete. V takovém případě mohou už v 18 letech vybrat třetinu naspořených vkladů a zároveň dál pokračovat ve spoření.

  Články o pojištění

  Srážka auta s tramvají

  Nejčastější situace, kdy je třeba při dopravní nehodě volat policii

  Nehody na silnicích jsou bohužel nedílnou součástí našeho každodenního života. Bez ohledu na to, zda jste za volantem, sedíte na místě spolujezdce nebo jste svědkem nehody z bezpečné vzdálenosti, je důležité správně porozumět okamžikům, kdy je zapotřebí na místo události zavolat policii. Pravidla silničního provozu v České republice definují několik…

  Číst celý článek
  Havárie dvou aut.

  Přehled změn u povinného ručení: Co musí vědět každý řidič

  V dubnu letošního roku prošla Česká republika klíčovými změnami v regulaci povinného ručení. Tyto změny nejsou jen administrativní formalitou, ale představují významný posun v tom, jak se v naší zemi přistupuje k ochraně v případě dopravních nehod. Tento článek vám přiblíží, co tyto změny znamenají pro řidiče a majitele vozidel,…

  Číst celý článek
  Banner Uniqa

  Přelom v rychlosti vyřizování škod u UNIQA pojišťovny

  UNIQA představuje příklad, jak inovace a moderní technologie mohou zlepšit a urychlit služby poskytované klientům. V posledních několika letech se UNIQA pojišťovna zaměřila na digitalizaci svých procesů s cílem poskytnout rychlejší a efektivnější vyřizování škodních událostí. To je obzvláště důležité v době, kdy počet škodních událostí výrazně narůstá. V roce…

  Číst celý článek
  Lobby budovy

  UNIQA v minulém roce zvýšila tempo svého růstu a posílila svou tržní pozici

  V roce 2023 se UNIQA, jedna z předních pojišťoven působících na českém a slovenském trhu, mohla pochlubit významnými úspěchy a značným růstem. Přestože byl tento rok pro mnoho společností náročný, UNIQA pojišťovna se nejen vyrovnala s nástrahami současné ekonomiky, ale dokonce překonala klíčové milníky ve svém vývoji. V období, kdy…

  Číst celý článek
  Žena s dlaněmi u sebe a nad nimi je štít s logem domu.

  5 důvodů, proč nepodcenit pojištění majetku

  Pojištění nemovitosti je veřejností často vnímáno jako zbytečný výdaj. Vzhledem k rostoucímu počtu přírodních katastrof a dalších nepředvídatelných událostí, které mohou majitelům domů a bytů způsobit významné finanční ztráty, se však ukazuje, že je to daleko od pravdy. Pojďme se podívat na pět klíčových důvodů, proč je pojištění nemovitosti v…

  Číst celý článek