Penzijní připojištění

Potřebujete zdarma poradit s výběrem penzijního spoření? Náš poradce je vám k dispozici.

Nechte nám na sebe telefon a ozveme se vám.

  Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

  Telefonující kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F.
  1.
  Zajistíme vám nejvýhodnější nabídky

  a vyjednáme vám lepší sazby, než na pobočce instituce.

  2.
  Detailně vás seznámíme s nabídkami

  a vysvětlíme, jak daný finančí produkt funguje a na co si dát pozor.

  3.
  Připravíme vám smlouvy a zařídíme formality.

  Zkrátka uděláme vše potřebné, aby vyřizování proběhlo hladce.

  Srovnání penzijního připojištění

  Jsme spolehlivý a ověřený partner
  Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
  Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
  Dohled a licence od České Národní Banky

  Jak probíhá srovnání spoření
  s naším poradcem?

  1. Pošlete nám poptávku a my se vám ozveme

  Poté, co vyplníte kontaktní formulář, zavoláme vám zpátky. Společně probereme vaše požadavky, představy o spoření a další informace, které potřebujeme znát pro výběr nejvhodnějších nabídek.

  2. Projdeme nabídky a vybereme ty nejlepší

  Jakmile máme všechny potřebné údaje, srovnáme nabídky všech poskytovatelů. Díky tomu vám nabídneme ty nejlepší varianty spoření. A sami si z nich vyberete tu, která vám nejvíc vyhovuje.

  3. Sjednáme spoření – online, nebo osobně

  Následně už zbývá jen podepsat pojistnou smlouvu. Sejdeme se proto buď osobně, nebo vše vyřešíme elektronicky. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

  4. Hotovo, máte spoření přesně na míru

  Jakmile smlouvu sjednáme, stačí už jen začít spořit.

  Proč využít služby nezávislého poradce?

  Vyberete si tu nejlepší nabídku

  Když půjdete do penzijní společnosti, její zaměstnanci vám doporučí jen její produkty. Bez ohledu na:

  • jejich cenu,
  • podmínky
  • nebo na to, jak moc odpovídají vašim potřebám.

  Nezávislý poradce si vás vyslechne, připraví analýzu a podle ní najde nabídky, které nejlépe odpovídají vašim potřebám. Z nich si pak sami vyberete to nejvýhodnější penzijní spoření.

  Získáte lepší podmínky

  Díky výběru z různých nabídek dostanete mnohem výhodnější penzijní spoření, než když půjdete přímo do penzijní společnosti.

  Šetříme váš čas i peníze

  Ušetříte nejen díky výhodnější smlouvě, ale i proto, že naše služby jsou ZDARMA. Navíc vám ke sjednání penzijního spoření stačí jen telefon. A vše zvládnete za pár dní.

  O penzijním připojištění

  Penzijní připojištění (nebo také penzijní pojištění) je jedním z pilířů důchodového systému. Účastníkům přináší úspory na penzi a zároveň nabízí státní příspěvky a daňové úlevy.

  Existují u něj 4 možnosti, jak naspořené peníze získat. Jsou to:

  • výsluhová penze  – umožní vám po 15 letech část úspor vybrat bez ohledu na váš věk;
  • starobní penze – na výběr peněz z této části pojištění máte nárok, pokud je vám alespoň 60 let a spoříte nejméně 5 let;
  • invalidní penze – v případě plné invalidity získáte naspořené peníze bez ohledu na svůj věk, musíte ale spořit minimálně 3 roky;
  • pozůstalostní penze – v případě vaší smrti se úspory stanou součástí dědického řízení, dostanou je tedy například vaše děti.

  Penzijní připojištění ovšem mohou využít jen lidé, kteří podepsali smlouvu do 30. 11. 2012. Od konce roku 2012 totiž stát možnost penzijního připojištění zrušil a nahradil ji doplňkovým penzijním spořením. V současnosti tedy tento produkt nezískáte.

  Penzijní připojištění a penzijní spoření

  Penzijní připojištění se transformovalo do doplňkového penzijního spoření. Tento produkt najdete u několika poskytovatelů a nabízí víc možností výplaty naspořených peněz i šanci ovlivnit výsledný výnos.

  Pokud jste navíc stihli uzavřít penzijní připojištění, můžete z něj do penzijního spoření kdykoliv přestoupit. Pamatujte ale, že návrat zpět k penzijnímu připojištění už možný není.

  Jak funguje doplňkové penzijní spoření

  Doplňkové spoření vám stejně jako dříve penzijní připojištění v první řadě přináší zajištění na stáří. Také u něj navíc můžete využít různé výhody. Patří mezi ně:

  • Státní příspěvek až 230 Kč měsíčně – přesná suma vychází z částky, kterou si v daném měsíci uložíte, a počítá se následujícím způsobem: 90 Kč + 20 % z částky nad 300 Kč. Na maximální částku (230 Kč) tedy dosáhnete při měsíční úložce alespoň 1 000 Kč.
  • Daňové zvýhodnění až 24 000 Kč ročně – vztahuje se však jen na úspory nad 12 000 Kč. Abyste tedy dosáhli na maximální slevu, potřebujete spořit 3 000 Kč měsíčně. Díky tomu snížíte svůj daňový základ o 24 000 Kč.
  • Sami si určíte riziko – u doplňkového penzijního spoření zhodnocujete peníze investicí do účastnických fondů. Každý poskytovatel přitom povinně nabízí konzervativní fond, který obsahuje především státní dluhopisy. Často ale máte na výběr také vyvážené a dynamické fondy. Sami si tak zvolíte riziko a možný zisk. Mezi fondy navíc můžete přestupovat.
  • Vyberete si způsob výplaty – na rozdíl od penzijního připojištění není povinná jednorázová výplata. Pokud se vám takový způsob nehodí, můžete po dovršení předepsaného věku požádat o vyplácení pravidelné měsíční renty. Nebo zvolit kombinaci obou zmíněných způsobů.
  • Příspěvky od zaměstnavatele – stejně jako u penzijního připojištění můžete získat příspěvek od zaměstnavatele. Naspoříte si tak větší částku.

  Pro výši vašich budoucích úspor je důležité zejména to, jaký zvolíte účastnický fond. Nejvyšší zhodnocení většinou přináší dynamické fondy, musíte u nich ale počítat s největším rizikem.

  Stejně tak je důležitá volba poskytovatele. Každý totiž skládá své fondy jinak a tomu odpovídají očekávané výnosy i riziko.

  Rádi vám proto s výběrem poradíme. Obraťte se na naše poradce a společně vám najdeme to nejvhodnější doplňkové penzijní spoření.

  Pomohli jsme vybrat pojištění již více než 5 000 klientům

  Přes Financo.cz jsme sjednávali životní pojištění pro naši rodinu. Vše proběhlo velmi rychle. Moc děkujeme.

  Rodina Dvořákova, Ústí nad Labem

  S panem Vojtěškem již delší dobu řeším pojištění automobilu a nemovitosti. Vždy mi dobře poradí a zařídí nejlepší nabídku.

  Jan Vašek, Pardubice

  Když jsem zadávala poptávku na Financo.cz byla jsem dost skeptická. Neměla jsem důvěru k podobným webům. Byla jsem však překvapena přístupem. Díky výborným radám jsem zjistila, že mé předchozí pojištění bytu nebylo tak dobré, jak jsem si myslela. Určitě mohu doporučit!

  Anna Zámková, Ostrava

  Na co se nás u penzijního připojištění a penzijního spoření nejčastěji ptáte

  Můžu si uzavřít penzijní pojištění?

  Bohužel, to už možné není. Penzijní připojištění bylo otevřené pouze do konce listopadu 2012. Nové účastníky tedy již nepřijímá.

  Zvažuji, že vyměním penzijní pojištění za penzijní spoření. Mohu se případně vrátit zpět?

  Bohužel, takovou možnost nemáte. Penzijní připojištění už není otevřené, a proto platí, že jakmile ho jednou opustíte, už se do něj nemůžete vrátit. Zároveň je třeba říct, že penzijní spoření bývá výhodnější, a proto se přechod obvykle vyplatí. A pokud si nejste jistí, obraťte se na naše poradce. Vše s vámi proberou a pomůžou vám najít nejvhodnější řešení.

  Jak si můžu penzijní spoření sjednat?

  Jednoduše, obraťte se na naše poradce. Nejen, že vám pomůžou najít nejvhodnější produkt podle vašich požadavků, ale zajistí veškerou potřebnou administrativu.

  Jak poznám, které penzijní spoření je pro mě nejvýhodnější?

  V první řadě to záleží na tom, jakou chcete zvolit strategii. Zda spíš bezpečnější a konzervativnější, nebo raději odvážnou a dynamickou. Obecně se doporučuje začínat odvážněji a postupně riziko snižovat. Zároveň se vyplatí znát složení fondů jednotlivých poskytovatelů a jejich historii. Uděláte si tak lepší obrázek o minulých výnosech, což vám může usnadnit další rozhodování. Nebo se jednoduše obraťte na naše poradce, kteří mají podobné informace v malíčku a pomůžou vám najít ten nejvhodnější produkt.

  Můžu penzijní spoření ukončit předčasně?

  Ano, ze zákona na to máte právo. Doplňkové penzijní spoření můžete ukončit už 2 roky po jeho založení. V takovém případě vám ale poskytovatel vyplatí pouze částku, kterou jste si sami naspořili – tedy bez státních příspěvků.

  Kdy si můžu peníze vybrat?

  Stejně jako u penzijního připojištění si také u penzijního spoření smíte peníze vybrat nejdříve po 5 letech spoření. Zároveň vám musí být nejméně 60 let. Pokud úspory vyberete dřív, přijdete o státní příspěvek.

  Můžu založit penzijní spoření i dětem?

  Ano, můžete. V takovém případě mohou už v 18 letech vybrat třetinu naspořených vkladů a zároveň dál pokračovat ve spoření.

  Články o pojištění

  na levé straně obrázku je osoba před počitačovými obrazovkami, na pravé straně pán sedící za stolem a který telefonuje.

  Pojištění kybernetických rizik: Neviditelný štít v digitálním světě

  V dnešní digitální době, kdy jsou naše životy neoddělitelně provázány s online světem, přichází na scénu nový druh ochrany a to pojištění kybernetických rizik. Tento relativně nový pojem může znít jako něco z budoucnosti nebo sci-fi, ale je to velmi reálná a stále důležitější součást našich životů. Nejprve si položme…

  Číst celý článek
  Poškozený dům bouřkou na kterém dělají dělníci opravu.

  Stavební montážní pojištění: Klíč k bezpečnosti stavebního projektu

  „Dům stojí na pevných základech.“ Toto moudro však neplatí jen pro samotnou stavbu, ale i pro bezpečnost a ochranu v průběhu jejího vzniku. Ve světě stavebnictví, kde každý kámen či cihla nese svůj příběh, se stavební montážní pojištění jeví jako nezbytný základní kámen, který chrání jak samotný projekt, tak lidi,…

  Číst celý článek
  Letadlo odlétající z ranveje letiště

  Jak funguje pojištění storna letenky?

  Člověk míní, život mění. Třeba když vám zbývají dva dny do vysněné dovolené, máte sbaleno – a najednou vás skolí horečka. A je po legraci. Najednou přijdete o výlet i peníze za letenky. Zmařená dovolená vás nejen mrzí, ale také vás mlůže přijít draho. Naštěstí existuje způsob, jak se před…

  Číst celý článek
  Detail ruky, která perem podepisuje výpověď pojištění auta. V pozadí je červený model vozu.

  Výpověď pojištění auta: vše, co potřebujete vědět

  V České republice převažují 2 hlavní typy pojištění aut: povinné ručení (také známé jako povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla) a havarijní pojištění. Povinné ručení je základním pojištěním pro všechny vozy na českých silnicích. Kryje škody, které vaším vozidlem způsobíte třetím osobám, včetně újmy na zdraví a majetku. Povinné ručení je…

  Číst celý článek
  Italské Benátky při západu slunce, který ozařuje domy. Na řece plují gondoly.

  Dovolená v Itálii: Jaké cestovní pojištění vybrat?

  Vyrážíte do Alp nebo za romantikou do Benátek? Myslete i na situace, kdy se na výletě něco zvrtne. Poradíme vám, jaké cestovní pojištění do Itálie zvolit. Itálie patří mezi země Evropské unie a Schengenského prostoru, takže vám pro překročení hranic stačí platný občanský průkaz nebo pas. Pokud jedete na dovolenou…

  Číst celý článek