Logo NN nad dveřmi do pobočky

NN Penzijní společnost přichází s inovativním řešením pro zájemce o doplňkové penzijní spoření (DPS). Dříve bylo nutné pobočku navštívit osobně a vyplnit potřebné papíry – případně bylo třeba ověřovat podpisy. NN Penzijní společnost nyní zavádí elegatnější řešení v podobě online sjednavače, který umožňuje uzavřít Doplňkové penzijní spoření (DPS) jednoduše, rychle a odkudkoliv.

Nový sjednávač umožňuje ověření totožnosti pomocí bankovní identity a elektronického podpisu. I cizinci, kteří mají zájem o české spoření na penzi, mohou využít výhody tohoto moderního řešení.

Jak novinka funguje?

Nový nástroj výrazně usnadní klientům vyplnění potřebných údajů pro založení smlouvy. Ale to není vše – díky spolupráci s Bankovní identitou tento nástroj umožňuje také online podepisování dokumentů. „Online ověření pomocí bankovní identity je evoluční krok, který výrazně přispívá k digitalizaci Česka,“ říká Marek Růžička, výkonný ředitel společnosti Bankovní identita, v tiskové zprávě NN.

 „Tím, že NN Penzijní společnost umožňuje nejen digitální identifikaci, ale i digitální podepisování dokumentů, šetří klientům čas a zpříjemňuje jim uživatelský zážitek,“ dodává Růžička.

Pokročilý online sjednávač vyhoví jak novým zájemcům o doplňkové penzijní spoření, tak i těm, kdo se v důsledku vysoké inflace rozhodli přejít ze starého penzijního připojištění na DPS, které umožňuje dynamičtější investování.

V rámci online sjednavače NN je také dostupná kalkulačka, která klientům názorně ukazuje, kolik si mohou naspořit. Započítá státní podporu, příspěvek od zaměstnavatele  vlastním příspěvku nebo, délce spoření a zvolené strategii. „Díky naší modelaci si každý jednoduše uvědomí, kolik si může do důchodu naspořit, aby si dokázal penzi užít podle svých představ,“  komentuje Jan Zimmermann, ředitel penzijních produktů NN Penzijní společnosti.

Češi nad budoucností přemýšlí

Spoření na penzi je stále atraktivnější volbou pro budoucnost, zejména díky podpoře státu, kterou nenajdete u většiny jiných finančních produktů, a možnosti volby investiční strategie, která dlouhodobě překonává inflaci.

Podle nedávného průzkumu NN Penzijní společnosti si Češi uvědomují důležitost pevného zdraví a finančního zabezpečení v důchodu. Více než 70 % starší generace (cca 55 let) a polovina mladší generace (do 25 let) tvrdí, že se na stáří z finanční stránky aktivně připravují a nespoléhají pouze na státní dávky. Aktuální data Asociace penzijních společností (APS) ovšem ukazují, že průměrný měsíční příspěvek činí pouze 777 Kč, což pro dosažení nejvyššího příspěvku od státu nestačí.

„Spoření na spokojenou penzi je čím dál tím důležitější hned z několika důvodů. Každému, kdo chce začít a naplno využít podpory státu v hodnotě až 6 360 Kč za rok, nabízíme rychlé řešení bez překážek,“ uvádí Jan Zimmermann. „Nebojte si to spočítat. Kdo nechce být v důchodu překvapený, měl by si dopředu udělat představu, jak dlouho očekává, že v důchodu bude, a kolik peněz bude chtít mít měsíčně, aby si penzi užil,“ glosuje Zimmerman.

Spořit strategicky se vyplácí

Ideální je začít spořit co nejdříve, například ihned po první výplatě, a využít tak výhod dlouhodobého a pravidelného spoření.„Pro ty, kdo mají do penze ještě deset a více let, stojí za to dobře si rozmyslet volbu investiční strategie,“ radí Zimmermann.

Podle výpočtů provedených APS vyplývá, že vyvážené penzijní fondy v průměru dosáhly téměř 5% zhodnocení vkladů účastníků za rok 2021, zatímco dynamické fondy dosáhly výraznějšího zhodnocení až 17%. Tato výkonnost představuje významný překonání loňské inflace, která činila průměrně 3,8 %. Mezi dynamickými fondy zaznamenal vynikající výsledky například NN Růstový fond s ročním zhodnocením 21,6%. K lednu 2022 je NN Růstový fond dokonce nejvýkonnějším penzijním fondem na trhu (dle srovnání meziročního zhodnocení).