Pobočka Air Bank Praha – Harfa.

Air Bank spustila 1. února 2023 novou službu nazvanou Hlídač sazby při převodu hypotéky, kterou můžete využít až do 31. července 2023. Tato služba automaticky reaguje na aktuální vývoj úrokových sazeb. Před zahájením čerpání hypotéky tak banka srovná sjednanou sazbu s aktuální nabídkou, a pokud bude nižší, klient ji automaticky získá.

Klienti díky tomu nemusí sledovat vývoj úrokových sazeb hypoték a čekat na vhodný čas pro refinancování. Služba je přitom zdarma a klienta k ničemu nezavazuje.

Služba klientům zajistí nejlepší úroky

„Nejistota týkající se vývoje úrokových sazeb je nyní mezi klienty bank silným tématem. Čím blíže ke konci fixace, tím větší obavy a nejistota, zda už přišel správný čas zafixovat si novou sazbu nebo zda ještě počkat. Proto chceme našim klientům pomoci při převodu hypotéky z jiné banky bez těchto starostí. Díky našemu hlídači sazby budou mít jistotu, že získají buď výhodnou, nebo ještě výhodnější sazbu. Během až ročního období mezi podpisem hypoteční smlouvy a začátkem čerpání hypotéky jim totiž úrokovou sazbu nezvýšíme,“ říká Marek Richter, vedoucí hypotečních služeb Air Bank.

Hlídač sazby od Air Bank funguje automaticky. Jakmile se tedy klient rozhodne čerpat svou převedenou hypotéku, banka porovná sjednanou sazbu v hypoteční smlouvě s aktuálně nabízenými úroky.

Pokud je nabízená sazba vyšší, klientovi zůstanou původně smluvené úroky. Když je naopak současná nabídka nižší, hlídač sazby klientovi automaticky zajistí výhodnější sazbu.

Na čerpání mají klienti 1 rok

Air Bank nyní nabízí možnost sjednat si hlídač sazby společně s hypoteční smlouvou na refinancování hypotéky do 31. července 2023. Po podpisu smlouvy mají klienti rok na to, aby začali hypotéku čerpat. Po tu dobu mají k dispozici i hlídač sazby.

Tuto akční nabídku mohou využít jak stávající, tak noví klienti Air Bank zdarma a bez jakýchkoliv závazků.

Neplatí tedy za hlídač sazby a nemusí se bát žádných poplatků či pokut ani v případě, že se rozhodnou hypotéku do Air Bank nepřevést.