Pobočka Hello bank

Hello bank vám nabízí jedinečnou příležitost ušetřit při nákupech ve sportovních obchodech. Pokud zaplatíte kreditní kartou HelloPay, získáte zpět 10 procent z ceny nákupu. Tato akce patří probíhá od 1. do 4. září.

Maximální výše slevy, kterou vám banka vrátí na účet (jde o tzv. cashback), je až 500 korun. Počet nákupů není omezený – slevy se sčítají až do dosažení celkového stropu.

Sleva se vztahuje na nákupy provedené pomocí kreditní karty HelloPay, a to jak prostřednictvím klasické plastové karty, tak i prostřednictvím aplikací Google Peněženka (Google Pay) nebo Apple Pay. Je však důležité zmínit, že sleva neplatí pro platby kartami jako je Curve a podobné a není aplikována na debetní kartu Hello bank.

Jak akce probíhá?

Akce platí v „kamenných“ i online obchodech, ovšem pouze v těch specializovaných na sportovní sortiment. Na seznamu partnerů akce jsou oblíbené obchody jako Decathlon, Sportisimo, Intersport, Mojekolo nebo inSportline. A pokud se rádi věnujete rybaření, nezoufejte, protože i tato aktivita je samozřejmě považována za sportovní a akce se na ni vztahuje.

Hello bank identifikuje platby ve specializovaných sportovních obchodech prostřednictvím mezinárodního kódu obchodníka, známého jako MCC (Merchant Category Code). MCC je kód, který označuje hlavní oblast podnikání daného obchodníka. Konkrétně pro sportovní obchody jsou používány kódy 5941 (Sporting Goods Store), 5940 (Bicycle Shops – Sales and Service) a 5655 (Sports Apparel, Riding Apparel Store).

Pokud klient provede nákup sportovního zboží a transakce bude zúčtována s jiným MCC kódem, Hello bank má možnost toto prověřit a následně připsat klientovi cashback. Jestliže klient  nakoupí sportovní zboží a transakce bude zúčtovaná s jiným MCC kódem, je možné toto u Hello Bank zpětně prověřit a klientovi dokáže banka cashback dodatečně připsat. Díky tomuto systému banka může spolehlivě identifikovat platby ve specializovaných sportovních obchodech a zajistit, že klienti obdrží příslušný cashback za své nákupy.

Slevy nabízejí i další banky

Slevy na běžné nákupy a služby poskytují při platbách kartou i některé další banky. Česká spořitelna prodloužila svou 15% slevu v obchodech Albert a Globus až do konce září. Maximální limit slevy ve výši 500 Kč se navíc v novém měsíci počítá samostatně a není ovlivněn platbami provedenými v srpnu. V obou zmíněných řetězcích nabízejí nižší slevy také Air Bank a UniCredit Bank.

mBank zase vrací 10 procent z plateb provedených mKartou Svět na terminálech v zahraničních „kamenných“ obchodech, pokud jsou tyto platby realizovány prostřednictvím mobilního telefonu nebo hodinek. Komerční banka pak během září a října odmění nákupy v „odpovědných“ e-shopech.