Základní informace o UniCredit Bank

Důležité informace

Kód banky:
2700
Web:
www.unicreditbank.cz
Internetbanking:
cz.unicreditbanking.net
SWIFT kód:
BACXCZPP

Adresa sídla

Želetavská 1525/1
140 92 Praha 4 – Michle

Produkty UniCredit Bank

O UniCredit Bank

V roce 2007 došlo k založení Československé UniCredit Bank spojením HVB Bank a Živnostenské banky. Dnes je tato banka částí globální finanční skupiny UniCredit, jedné z dominantních sil na bankovním trhu v Evropě. V roce 2023 se banka mohla pochlubit získáním prestižního ocenění Globální banka roku podle The Banker, což svědčí o její silné pozici na trhu a schopnosti poskytovat kvalitní služby svým zákazníkům.

UniCredit Bank se v Československu řadí mezi banky střední velikosti a poskytuje své služby přibližně 450 000 zákazníkům. K jejich službám patří přístup k 270 bankomatům a rozsáhlé síti poboček. Kromě toho zavádí i virtuální platební karty, které poskytují pohodlí a rychlost při placení na internetu a v kamenných obchodech, přičemž podporují ekologický přístup k bankovnictví.

V nabídce UniCredit Bank najdeme komplexní spektrum bankovních produktů určených nejen pro podnikatele a firmy, ale i pro fyzické klienty. Klienti si mohou vybrat z tradičních produktů jako jsou běžné účty, spořicí účty, půjčky, hypotéky, termínované vklady a různé investiční příležitosti. Banka rovněž nabízí rozmanitou paletu pojištění a investičních produktů, odpovídajících potřebám širokého spektra klientů.

Naše hodnocení UniCredit Bank

UniCredit Bank v Česku se profiluje jako významný hráč na bankovním trhu, který dokáže oslovit široké spektrum klientů svými službami. Kromě toho se snaží neustále inovovat a zlepšovat své digitální služby, čímž zajišťuje moderní, bezpečné a snadno ovladatelné internetové a mobilní bankovnictví. Díky tomu mohou klienti efektivně spravovat své finance, využívat grafy a kategorie výdajů pro lepší přehled o svých financích.

Přes řadu výhod, existují určité aspekty, které mohou být pro některé klienty považovány za nevýhody. Prémiové účty a služby vyžadují pro bezplatné vedení splnění přísnějších finančních kritérií, jako je například vysoký měsíční příjem nebo vyšší uložené vklady. Navíc, ačkoliv UniCredit Bank nabízí mnoho bezpoplatkových služeb, určité specifické služby nebo transakce do zahraničí mohou být spojeny s poplatky.