Detail pobočky SV pojišťovny

Dne 28. října došlo ke změně názvu Ergo pojišťovny, která se od nynějška jmenuje SV pojišťovna. Tímto novým názvem se pojišťovna rozhodla veřejně oznámit změnu vlastníka, která byla dokončena před rokem. Od 4. listopadu 2021 totiž instituce spadá pod německou finanční skupinu S.V. Holding AG, se sídlem v Drážďanech, která je aktuálně jediným vlastníkem akciové společnosti Ergo pojišťovna.

Kromě nového názvu čekají klienty i další novinky. Díky spolupráci s německými spořitelnami Sparkassen se například rozšíří nabídka produktů SV Pojišťovny. Také se posílí její distribuční síť a klientský servis vylepší moderní technologie.

Pojišťovna zdůrazňuje, že pro klienty a obchodní partnery se v praxi mimo název společnosti nic zásadního nemění. Všechny smluvní podmínky a obsahy pro klienty a obchodní partnery totiž zůstávají beze změny.

SV pojišťovna v kostce

SV pojišťovna, česká akciová společnost, disponuje portfoliem přibližně 800 tisíc klientů a ročně vykazuje předepsané pojistné ve výši kolem 600 milionů korun. Původní česká Ergo pojišťovna vznikla v roce 1994 pod názvem Victoria pojišťovna. Do roku 2021 byla vlastněna rakouskými společnostmi Ergo Austria International s podílem cca 76 % a Ergo Versicherung s podílem 24 %.

Nyní pojišťovnu vlastní společnost S.V. Holding AG – a se změnou majitele přišla také změna názvu. Skupina S.V. Holding AG je rovněž stoprocentním vlastníkem společností Sparkassen-Versicherung Sachsen Lebensversicherung AG a Sparkassen-Versicherung Sachsen Allgemeine Versicherung AG. Akcionáři a zakladateli S.V. Holding jsou spořitelny ze saského regionu a jihoněmecké pojišťovny Bayern-Versicherung AG se sídlem v Mnichově a SV SparkassenVersicherung se sídlem ve Stuttgartu.

Pojišťovna se dlouhodobě zaměřuje na specializované produkty, jako je například pojištění prodloužených záruk, zdravotního pojištění pro cizince, cestovního pojištění a pojištění odpovědnosti. V portfoliu též nabízí úrazové, majetkové a životní pojištění.

Produkty SV pojišťovny nabízí:

  • samostatní obchodní zástupci a makléři,
  • Vojenská zdravotní pojišťovna ČR,
  • obchody Planeo Elektro,
  • dceřiná společnost SV Pro-finance (dříve Ergo Pro),
  • další obchodní partneři.