Pobočka MaxBanky

Banka Creditas na podzim dokončí proces akvizice Expobank CZ, která se 4. října přemění na Max banku. S novou identitou přijdou také lákavé nabídky pro nové klienty, například spořicí účet s šestiprocentní úrokovou sazbou – a to bez omezení výše vkladu a dalších podmínek.

Max banka se zaměří výhradně na retailové klienty, firemní klientela bude postupně přesunuta do Banky Creditas. Momentálně má Max banka jednu pobočku v Praze, klienti však budou moci vybrané služby využívat i ve stávajících pobočkách Banky Creditas. Komunikace s klienty bude většinou probíhat online, což představuje ideální přístup pro mladé lidi.

Chystají se inovace

Max banka aktuálně ještě nemá funkční mobilní aplikaci, která je pro její cílovou skupinu velmi důležitá. Zástupci banky plánují spuštění mobilního bankovnictví do poloviny příštího roku –  klienti tak budou mít přístup ke všem bankovním operacím přímo ze svých mobilních zařízení. Zatím mohou klienti veškeré záležitosti řešit přes internetové bankovnictví.

V příštím roce je v plánu také spuštění okamžitých plateb a Bank ID, což přinese klientům Max banky zajistí větší komfort. Tato rozšíření produktů a služeb jsou součástí strategie, která využívá synergii mezi Max bankou a Bankou Creditas. Obchodní modely obou společností se vzájemně doplňují – a Max banka se má stát online bankou pro každodenní potřeby svých klientů. Svého cíle chce dosáhnout prostřednictvím inovativních produktů a moderních online služeb.

Banka Creditas, která má v současnosti 170 tisíc klientů a celkový kapitál 6 miliard korun, se díky  sloučení s Expobank značně rozroste. Akvizice jí přinese 16 tisíc klientů včetně firemní klientely a kapitál ve výši dvou miliard korun. Spolupráce obou institucí nabízí obrovské příležitosti pro další rozvoj a růst klientely.

Max banka si stanovila ambiciózní cíl – získat 20 až 30 tisíc retailových klientů do konce roku. „Z dlouhodobého hlediska bychom rádi obě banky spojili,“ doplnil Vladimír Hořejší, předseda představenstva Creditas.

V plánu je atraktivní spoření i úvěry

Banka se hodlá transformovat v moderní online banku pro retailové klienty. Plánuje k tomu využít pokročilých technologií. Cílem je poskytovat výhodné běžné účty, spořicí produkty a také jednoduché online hypotéky a spotřebitelské úvěry, které dosud byly nabízeny pouze formou refinancování. Pro korporátní klienty bude plný servis dostupný v rámci Banky Creditas.

Spořicí účet s úrokem šest procent bude Max banka nabízet již od 4. října. „V tuto chvíli jde o nejvýhodnější spořicí účet na trhu, a to nejen díky sazbě, ale i jeho parametrům. Je určen jak novým, tak stávajícím klientům. Úrok se vztahuje na celý zůstatek a spořicí účet si mohou klienti založit online prostřednictvím svého internetového bankovnictví,“ vysvětluje Jan Winkler, předseda představenstva Max banky.

Max banka se chce stát lídrem v online bankovnictví, nabízejícím širokou škálu finančních služeb pro své klienty. S plánovanými inovacemi a atraktivními nabídkami věří, že bude úspěšně růst a posílí svou pozici na trhu.

Aktualizace úrokových sazeb a nabídky pro klienty

Výhodný úrok na spořicím účtu, který Max banka nabízí, je zatím časově neomezenou nabídkou. S ohledem na možné snižování úrokových sazeb ze strany České národní banky by se ovšem i úrok na tomto účtu mohl snížit. Zástupci Max banky slibují, že v případě takového scénáře budou klienti dlouho dopředu informováni. Max banka také od října zvýší úrok na nově založeném korunovém ročním termínovaném vkladu na 6,11 % ročně. Kromě toho banka nadále nabízí i úročený běžný účet Neo a možnost refinancování spotřebitelských úvěrů pomocí produktu Refixo.