Investiční úvěr je druh půjčky, kterou si můžete vzít, abyste financování pro vaše investiční projekty. Může se jednat o financování nákupu nemovitosti, rozšíření podnikání, pořízení nového vybavení, modernizaci výrobního zařízení nebo jiných investičních aktivit.

Investiční úvěr je poskytován bankou nebo jinou finanční institucí, která vám půjčí potřebnou částku peněz. Tato částka je obvykle větší než u spotřebitelských úvěrů a může být poskytnuta buď ve formě hotovosti, nebo přímo zaplacením za investiční objekt nebo službu. Investiční úvěr je často doprovázen smlouvou, která stanovuje podmínky půjčky, včetně úrokové sazby, doby splatnosti, výše měsíčních splátek a dalších podrobností. Je důležité pečlivě prozkoumat tyto podmínky a zvážit, zda si můžete půjčku dovolit splácet.

Při splácení investičního úvěru musíte pravidelně platit určené splátky, které zahrnují jak částku, kterou jste si půjčili, tak i úroky. Doba splácení může být různá, obvykle se pohybuje od několika let do několika desítek let, v závislosti na výši úvěru a domluvených podmínkách. Investiční úvěr je často využíván podnikateli, kteří potřebují financovat rozvoj svého podnikání nebo investovat do nových projektů.