Základní informace o bance s kódem 0300

Důležité informace

Kód banky:
0300
Web:
www.csob.cz
Internetbanking:
ib.csob.cz
SWIFT kód:
CEKOCZPP

Adresa sídla

Radlická 333/150
150 57 Praha 5

Produkty banky s kódem 0300

O bance s kódem 0300

Československá obchodní banka (ČSOB) vznikla v roce 1964 jako státní banka, která měla poskytovat služby v oblasti financování zahraničního obchodu a volnoměnových operací. V roce 1999 stát banku zprivatizoval a jejím vlastníkem se stala belgická společnost KBC Group. O rok později převzala ČSOB zdravou část zkrachovalé Investiční a Poštovní Banky.

Až do konce roku 2007 přitom ČSOB působila na českém i slovenském trhu. V roce 2008 se ale slovenská pobočka ČSOB změnila na samostatnou společnost.

V současnosti ČSOB obsluhuje víc než 4 miliony klientů, kteří mají k dispozici přes 200 poboček v celém Česku. Banka nabízí široké spektrum finančních služeb z oblasti účtů, půjček i investic.

Do finanční skupiny ČSOB patří také:

  • Hypoteční banka,
  • Poštovní spořitelna,
  • ČSOB Pojišťovna,
  • ČSOB Stavební spořitelna (dřívější ČMSS)
  • a Patria finance.

ČSOB nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích:

běžný účet, spořicí účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, termínovaný vklad, investice, jistotní účet, stavební spoření a pojištění.

Naše hodnocení banky s kódem 0300

ČSOB je tradiční bankou s širokou sítí poboček a bankomatů. Většinu záležitostí navíc vyřídíte také prostřednictvím přehledného internetového bankovnictví či mobilní aplikace. 

ČSOB nabízí (i díky svým dceřiným společnostem) skutečně pestrou škálu finančních služeb. U jedné finanční skupiny tak sjednáte hypotéku, cestovní pojištění nebo například investice.

V porovnání s mladšími institucemi se však u ČSOB stále setkáte s různými poplatky, které u modernějších bank nenajdete.