Cedule s logem Maxima pojišťovna

V boji se silnou konkurencí na trhu životního pojištění pojišťovnám pomáhají vhodné technologie, která splňují vysoké nároky poradců. Ti oceňují zejména uživatelskou přívětivost a intuitivnost softwaru. Vyspělé technologie jsou tak kromě kvalitního produktu za rozumnou cenu, servisu a efektivní likvidace škodních událostí dalším z klíčových faktorů úspěchu.

Vzhledem k tomu, že Maxima pojišťovna patří mezi menší hráče na českém trhu, má výhodu flexibilního přístupu, který často chybí větším pojišťovnám.

Aby dále posílila svou konkurenceschopnost, rozhodla se Maxima od základů vybudovat zcela nový interní systém. Ten představuje nadstavbu nového provozně-technického systému a slouží jako jádro pojišťovny.

Pojistka zcela elektronicky

V březnu 2022 pojišťovna spustila obchodní systém MAX, který je dostupný širšímu portfoliu poradců ve vybraných distribučních sítích. Ohlasy na nový systém jsou zatím velmi pozitivní. Zájem poradců o přístup do systému stále roste a počet transakcí se každý týden exponenciálně zvyšuje. Tento úspěch má být pevným základem pro budoucnost Maxima pojišťovny.

Smlouvy se vyřizují zcela elektronicky, a pojišťovně tak není nutné žádné dokumenty posílat fyzicky. Proces uzavření smlouvy od modelace po vyplnění smluvních údajů trvá pouze několik minut. Systém umožňuje současně pojistit až šest osob a pojistná ochrana může začít platit již následující den po uzavření smlouvy. Poradci také disponují aktuálním přehledem o možných intervencích a platbách.

Novou podobu dostala i pojistka

Inovací prošlo i samotné rizikové životní pojištění MaxEfekt. Zbytečné výluky byly odstraněny a doba čekání byla sjednocena a zkrácena. Kromě toho se pojišťovna zřekla práva na výpověď pojistky v případech invalidity a vážných onemocnění, což klientům poskytuje větší jistotu pojistného krytí.

Díky širokému portfoliu nabízených pojištění a výhodné pojistně-matematické konstrukci rizikového životního pojištění MaxEfekt se Maxima pojišťovna stala černým koněm na českém pojišťovacím trhu. Tento úspěch je důsledkem kompletní digitalizace a zjednodušení sjednávacího procesu, kterým se pojišťovna vyznačuje.

Do budoucna plánuje Maxima pojišťovna funkcionality svého systému rozšířit a postupně do něj migrovat další produkty.