Detail pobočky mBank

Vysoké ceny energií vedou mnohé zákazníky k úvahám, jak snížit energetickou náročnost svého bydlení. Přestože se ceny energií na tuzemském trhu ustálily, řada klientů mBank stále uvažuje o snížení své spotřeby energie. Chtějí se tak chránit před případnými dopady cenových změn v budoucnu.

Aby toto úsilí podpořila, spustila banka novou webovou aplikaci, která nabízí praktické tipy na úsporná řešení, informace o dotačním programu Nová zelená úsporám a možnosti financování úprav bydlení. Díky této novince získají klienti cennou pomoc při transformaci svých domovů do energeticky efektivnější podoby.

Hlavní cíl? Podpora udržitelnosti

Kateřina Veselá, manažerka pro nehypoteční úvěry mBank pro ČR a Slovensko, v tiskové zprávě vysvětlila, že mBank chce být pro své klienty více než jen běžnou bankou, která půjčuje peníze. Cílem je stát se partnerem klientů, který je podporuje v jejich projektech a plánech.

mBank věnuje potřebám svých klientů pozornost, proto banka přichystala webovou stránku, která nabízí pomoc a rady týkající se energeticky úsporného bydlení. Spolupracovala na ní s institucí Dům plný úspor. Nová sekce webu poskytuje užitečné informace a rady o využití moderních technologií pro energeticky efektivní bydlení. Cílem stránky je podpořit klienty v jejich snaze o udržitelné a ekologické řešení, které přispěje k dlouhodobému snižování nákladů na energie a ochraně životního prostředí.

Petr Stejskal, jednatel společnosti DPU REVIT, s.r.o (součást skupiny Dům plný úspor), doplňuje, že k dosažení energetických úspor jsou klíčová kvalitní okna a zateplení. Významnou roli hrají také obnovitelné zdroje energie, jako jsou tepelná čerpadla a fotovoltaické panely, které mohou lidem zajistit energetickou soběstačnost.

Banka poradí i s dotacemi

Na stránce mBank tak nyní můžete nalézt užitečné rady ohledně financování úprav bydlení. Existuje celá řada možností, které jsou klientům k dispozici. Právě spuštěný webový rádce předá klientům například přehledné informace o fungování dotačního programu Nová zelená úsporám, který poskytuje podporu pro „zelené“ bydlení.

Kateřina Veselá například upozorňuje, že při čerpání dotačního programu Nová zelená úsporám je dotace vyplácena až po dokončení projektu. Pokud tedy klienti nemají vlastní finanční prostředky pro financování úprav bydlení, mohou využít mPůjčku Plus od mBank. Ta má řadu výhod – nemusíte třeba zpětně dokládat, na co byly půjčené peníze použity. mBank věří, že klientům pomůže získat finance na jejich energeticky úsporná opatření a usnadní proces financování „zelených“ rekonstrukcí. Banka se tak chce stát cenným partnerem pro klienty, kteří chtějí realizovat energeticky úsporné změny ve svém domově, ale nemají dostatek vlastních zdrojů na jejich financování.