Detail moderní budovy banky

Partners Banka, spojená s poradenskou sítí stejného jména, úspěšně splnila kritéria ČNB pro získání bankovní licence. Chystá se proto vstoupit na český trh. Finanční skupina Partners uspokojila všechny požadavky pro získání licence a v současné době pečlivě provádí všechny nezbytné technické kroky. Nyní se očekává rozhodnutí ČNB ohledně udělení licence – přijít by mělo v blízké budoucnosti.

Co čekat od nové banky?

Banka vstoupí na scénu s počátečním kapitálem 3 miliardy korun. Zaměří se na unikátní služby, které doposud v tuzemsku nejsou k dispozici. Jednou z novinek má být bankovní aplikace, která jako první na trhu umožní klientům spravovat nejen běžné účty, platby a transakce, ale i celé finanční portfolio. Spojení poradenství a bankovnictví má podle slov Partners přinést klientům zcela nový zážitek.

Plány skupiny Partners zahrnují spuštění nové poradenské banky na jaře příštího roku. Klíčovým prvkem nabídky bude možnost volby z produktů celého finančního trhu, nikoliv jen z omezené nabídky banky. Banka chce sloužit jako agregátor finančního trhu, což by mohlo být pro klienty značnou výhodou.

Přestože banka klade zvláštní důraz na svou mobilní aplikaci, pro klienty bude dostupná i síť Partners Market, která se v budoucnu stane pobočkovou sítí Partners Banky. Aktuálně disponuje tato síť více než 150 místy, jakmile tedy Partners Banka vstoupí na trh, stane se z hlediska počtu poboček čtvrtou největší bankou.

Podle Partners poradenství vyniká v tom, že klientům umožňuje optimalizovat zhodnocení jejich úspor. V aplikace budou k dispozici profily zkušených poradců ze sítě Partners, které budou obsahovat detailní informace – poskytované služby, objemy transakcí, certifikace, vzdělání i zkušenosti. Chybět nebudou ani osobních detaily, jako je věk, rodinný status a zájmy. Klient si tak snadno vybere poradce, který mu sedne nejlépe.

O Partners

Finanční skupina Partners dosáhla v prvním pololetí roku 2023 pozitivních výsledků. Její celkový nekonsolidovaný obrat se meziročně zvýšil o 17,1 % a dosáhl téměř 1,9 miliardy korun. Letos chce skupina dosáhnout celkového obratu ve výši 4,2 miliardy korun. Ziskovost firmy rovněž roste – na konci roku 2022 dosáhla zisku 130 milionů korun.

Vedení chystané banky bude v rukou akcionářů Partners, Radima Lukeše a Petra Borkovce, a také tisíce poradců a manažerů skupiny, kteří v ní dohromady vlastní 81,5 % podíl. Zbylá část akcií patří investorům jako Pale Fire Capital, Reflex Capital a podnikateli Tomáši Čuprovi.