Písečná pláž s lehátky a slunečníky

V roce 2022 se český pojistný trh výrazně rozšířil – jeho celkový objem dosáhl částky 157 miliard korun, což představuje nárůst o 7 %. Objem sjednaných neživotních pojištění se zvýšil o 8,9 %, životní pojištění pak vykázalo mírnější růst o 3,2 %. Oblíbenější bylo i cestovní pojištění, k čemuž značně přispěla ERV Evropská pojišťovna.

Výletníky láká kvalitní pojistka

Počet klientů ERV, kteří vycestovali do zahraničí, dosáhl rekordních 1,35 milionu, což představuje nárůst o 103 %. Celkový počet klientů pojištěných u ERV přesáhl 1,5 milionu, což znamená nárůst o 22 % ve srovnání s rokem 2019 před vypuknutím pandemie COVID-19. Obrat společnosti v roce 2022 byl více než 1,3 miliardy korun.

Podle tiskové zprávy ERV Evropské pojišťovny se v loňském roce plně projevil úspěch nových produktů, které instituce (jako první na trhu) představila již během pandemie COVID-19. Tento úspěch potvrzuje, že lidé v posledních letech kladou větší důraz na kvalitu cestovního pojištění. Díky novým produktům, které nabízejí komplexní pojistnou ochranu pro klienty cestovních kanceláří, a díky variantě nového jednorázového pojištění SingleTrip se ERV Evropská pojišťovna v loňském roce stala preferovanou volbou pro 1,35 milionu klientů, kteří cestovali do zahraničí. Jde o nejvyšší počet klientů za celou 30letou historii pojišťovny.

Osvědčila se spolupráce s firmami i cestovkami

Díky dlouhodobé a úzké spolupráci s cestovními kancelářemi ERV Evropská pojišťovna opět získala pevnou pozici v oblasti cestovního ruchu. Její cestovní pojištění a pojištění storna jsou preferovanou volbou předních cestovních kanceláří, jako jsou například Alexandria, Blue Style, Canaria Travel, Čedok a DER Touristik (kam spadají značky EXIM, Fischer a NEV-DAMA). Celkem ERV Evropská pojišťovna spolupracuje s přibližně 330 cestovními kancelářemi.

ERV Evropská pojišťovna navíc loni prohloubila spolupráci s více než 1 700 společnostmi. Pojišťovna rozšířila svou nabídku pojistné ochrany i na zahraniční cesty zaměstnanců. Jako hlavní pojistitel slouží ERV například zaměstnancům Ministerstva zahraničních věcí a jejich rodinným příslušníkům. ERV také posílila spolupráci s řadou českých univerzit, kterým poskytuje pojištění studentů a zaměstnanců.

Rostl obrat, ale i výše škod

Díky rekordně vysokému počtu pojištěných osob dosáhla společnost historicky nejvyššího obratu ve výši 1,3 miliardy korun. Kromě cestovního pojištění přispěly k tomuto růstu i pojištění insolvence cestovních kanceláří, vstupenek nebo jízdních kol. Vzhledem k rostoucím nákladům na lékařskou péči a dopravu se však meziročně zvýšila i průměrná výše škody – konkrétně o 2 %, což nyní odpovídá částce 14 tisíc korun. V porovnání s rokem 2019 to představuje nárůst o 31 %. Zároveň se zvýšila i frekvence hlášených škod o více než 20 % ve srovnání s rokem 2019. Dvě třetiny všech škod tvořily náklady spojené s léčbou, což odpovídá stejnému poměru jako v roce 2021.