Pojištění vozidel

Potřebujete zdarma poradit s výběrem pojištění vozidel? Náš poradce je vám zdarma k dispozici.

Nechte nám na sebe telefon a ozveme se Vám.

  Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

  Telefonující kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F.
  1.
  Zajistíme vám nejvýhodnější nabídky

  a vyjednáme vám lepší sazby, než na pobočce instituce.

  2.
  Detailně vás seznámíme s nabídkami

  a vysvětlíme, jak daný finančí produkt funguje a na co si dát pozor.

  3.
  Připravíme vám smlouvy a zařídíme formality.

  Zkrátka uděláme vše potřebné, aby vyřizování proběhlo hladce.

  Srovnání pojištění vozidel

  Jsme spolehlivý a ověřený partner
  Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
  Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
  Dohled a licence od České Národní Banky

  Jak probíhá srovnání pojištění
  s naším poradcem?

  1. Pošlete nám poptávku a my se vám ozveme

  Poté, co vyplníte kontaktní formulář, zavoláme vám zpátky. Společně probereme vaše požadavky, představy o pojištění a další informace, které potřebujeme znát pro výběr nejvhodnějších nabídek.

  2. Projdeme nabídky a vybereme ty nejlepší

  Jakmile máme všechny potřebné údaje, srovnáme nabídky všech poskytovatelů. Projdeme nejen jejich podmínky a limit pojistného plnění, ale také výluky. Díky tomu vám nabídneme ty opravdu nejlepší pojistky. A sami si z nich vyberete tu, která vám nejvíc vyhovuje.

  3. Sjednáme pojištění – online, nebo osobně

  Následně už zbývá jen podepsat pojistnou smlouvu. Sejdeme se proto buď osobně, nebo vše vyřešíme elektronicky. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

  4. Hotovo, jste pojištění za nejlepších podmínek

  Jakmile smlouvu sjednáme, stačí už jen zaplatit pojistné, a jste pojištění. A to za těch nejlepších podmínek, které jsou aktuálně na trhu!

  Proč využít poradce
  a nejít rovnou do pojišťovny?

  Vyberete si tu nejlepší nabídku

  Když půjdete do pojišťovny, její zaměstnanci vám doporučí jen její produkty. Bez ohledu na:

  • jejich cenu,
  • výluky
  • nebo na to, jak moc odpovídají vašim potřebám.

  Nezávislý poradce si vás vyslechne, připraví analýzu a podle ní najde nabídky, které nejlépe odpovídají vašim potřebám. Z nich si pak sami vyberete to nejvýhodnější pojištění.

  Získáte lepší cenu

  Díky výběru z různých nabídek dostanete mnohem výhodnější pojistku, než když půjdete přímo do pojišťovny. Navíc dokážeme získat lepší cenu i od vašeho současného poskytovatele.

  Šetříme váš čas i peníze

  Ušetříte nejen díky výhodnější smlouvě, ale i proto, že naše služby jsou ZDARMA. Navíc vám ke sjednání pojistky stačí jen telefon. A vše zvládnete za pár dní.

  O pojištění vozidel

  Ať už řídíte osobní auto, motorku nebo autobus, bez pojištění vozidla se neobejdete. Minimálně povinné ručení totiž musí mít každý vůz, se kterým vyjedete na silnici.

  A hodit se může také havarijní pojištění, které oceníte nejen při autonehodě, ale i při krádeži vozidla nebo řádění živlů.

  Kromě tohoto rozdělení můžeme pojištění vozidel rozlišit i podle toho, co potřebujete pojistit. V nabídce produktů obvykle naleznete:

  A někteří poskytovatelé vám pojistí také přívěs nebo veterána.

  Jak pojištění vozidel funguje

  Pojištění auta zahrnuje povinné ručení, havarijní pojištění a další doplňkové služby.

  Bez povinného ručení se ze zákona neobejdete. Pokrývá škody, které způsobíte ostatním.

  Jeho protiváhou je nepovinné havarijní pojištění, které pomáhá v situacích, kdy vaše auto:

  • nabourají,
  • ukradne zloděj
  • nebo ho například při vichřici poškodí větev.

  Řada pojišťoven vám oba produkty také ráda spojí do komplexního pojištění vozu. Navíc si pak můžete připojistit třeba úrazy, zavazadla nebo rozšířené asistenční služby.

  Pojištění motocyklu funguje na stejném principu jako pojištění auta. V portfoliu produktů tak najdete zejména povinné ručení a různé typy havarijních pojistek.

  Pojištění motorky mohou zpravidla využít také:

  • skútry,
  • motorové tříkolky
  • a čtyřkolky.

  Pojištění nákladních aut se v mnohém podobá pojištění osobních automobilů. Liší se především výší pojistných limitů – při přepravě osob nebo velkých nákladů totiž hrozí mnohem větší škody.

  Tento typ pojistky se obvykle vztahuje na:

  • dodávky,
  • kamiony,
  • cisterny
  • nebo autobusy.

  Specifickým produktem je pojištění flotily, které v rámci jedné smlouvy kryje hned několik vozidel současně. Ocení ho nejen firmy a podnikatelé, ale i běžní lidé s několika auty.

  Pojištění flotily mívá vysoké limity pojistného plnění, aby pokrylo škody na několika vozech.

  Někteří poskytovatelé vám pojistí rovněž strojní součásti vozů. Uhradí tak třeba škody na radlici nebo na secím zařízení.

  Cena pojištění vozidel

  Výši pojistného určují pojišťovny na základě několika kritérií:

  • rozsahu pojištění,
  • pojistné částky,
  • výše spoluúčasti,
  • technických parametrů vozidla,
  • vaší rizikovosti.

  Z technických vlastností poskytovatele zajímá například typ a stáří vozu nebo objem motoru. Vaši rizikovost pak hodnotí mimo jiné na základě věku, bydliště ařidičské historie.

  Výhodou je, že řada institucí umožňuje online pojištění vozidla, takže kvůli papírování nemusíte na pobočku.

  S výběrem pojištění vozidel vám navíc rádi a zdarma pomůžeme. Jednoduše kontaktujte naše poradce a získáte tu nejvýhodnější pojistku. Rychle a jednoduše.

  Pomohli jsme vybrat pojištění již více než 5 000 klientům

  Přes Financo.cz jsme sjednávali životní pojištění pro naši rodinu. Vše proběhlo velmi rychle. Moc děkujeme.

  Rodina Dvořákova, Ústí nad Labem

  S panem Vojtěškem již delší dobu řeším pojištění automobilu a nemovitosti. Vždy mi dobře poradí a zařídí nejlepší nabídku.

  Jan Vašek, Pardubice

  Když jsem zadávala poptávku na Financo.cz byla jsem dost skeptická. Neměla jsem důvěru k podobným webům. Byla jsem však překvapena přístupem. Díky výborným radám jsem zjistila, že mé předchozí pojištění bytu nebylo tak dobré, jak jsem si myslela. Určitě mohu doporučit!

  Anna Zámková, Ostrava

  Na co se nás u pojištění vozidelí nejčastěji ptáte

  Která vozidla musí mít povinné ručení?

  Zákon vyžaduje povinné ručení u každého vozu s registrační značkou a/nebo technickým průkazem. Povinně se pojišťují také všechny vozy, které jezdí na veřejných komunikacích.

  Co když si zákonné pojištění vozu nevyřídím? Hrozí mi sankce?

  Ano, v takovém případě vás může pokutovat Česká kancelář pojistitelů, případně policista při silniční kontrole. Sankce se přitom mohou vyšplhat až na několik desítek tisíc korun. A pokud způsobíte nehodu, budete navíc hradit škodu z vlastní kapsy. Důrazně proto doporučujeme povinné ručení uzavřít a hlídat si jeho platnost.

  Musím pojišťovně hlásit změnu registrační značky?

  Ano, tento údaj poskytovatel následně upraví ve smlouvě a v případě povinného ručení vám zašle také novou zelenou kartu.

  Jak se dá pojištění vozu ukončit?

  Vždy záleží na konkrétních podmínkách poskytovatele. Standardně pojišťovny vyžadují písemnou výpověď smlouvy, kterou vyřídíte osobně na pobočce nebo zašlete poštou. U některých institucí pojištění vozu ukončíte také online nebo e-mailem.

  Články o pojištění

  Srážka auta s tramvají

  Nejčastější situace, kdy je třeba při dopravní nehodě volat policii

  Nehody na silnicích jsou bohužel nedílnou součástí našeho každodenního života. Bez ohledu na to, zda jste za volantem, sedíte na místě spolujezdce nebo jste svědkem nehody z bezpečné vzdálenosti, je důležité správně porozumět okamžikům, kdy je zapotřebí na místo události zavolat policii. Pravidla silničního provozu v České republice definují několik…

  Číst celý článek
  Havárie dvou aut.

  Přehled změn u povinného ručení: Co musí vědět každý řidič

  V dubnu letošního roku prošla Česká republika klíčovými změnami v regulaci povinného ručení. Tyto změny nejsou jen administrativní formalitou, ale představují významný posun v tom, jak se v naší zemi přistupuje k ochraně v případě dopravních nehod. Tento článek vám přiblíží, co tyto změny znamenají pro řidiče a majitele vozidel,…

  Číst celý článek
  Banner Uniqa

  Přelom v rychlosti vyřizování škod u UNIQA pojišťovny

  UNIQA představuje příklad, jak inovace a moderní technologie mohou zlepšit a urychlit služby poskytované klientům. V posledních několika letech se UNIQA pojišťovna zaměřila na digitalizaci svých procesů s cílem poskytnout rychlejší a efektivnější vyřizování škodních událostí. To je obzvláště důležité v době, kdy počet škodních událostí výrazně narůstá. V roce…

  Číst celý článek
  Lobby budovy

  UNIQA v minulém roce zvýšila tempo svého růstu a posílila svou tržní pozici

  V roce 2023 se UNIQA, jedna z předních pojišťoven působících na českém a slovenském trhu, mohla pochlubit významnými úspěchy a značným růstem. Přestože byl tento rok pro mnoho společností náročný, UNIQA pojišťovna se nejen vyrovnala s nástrahami současné ekonomiky, ale dokonce překonala klíčové milníky ve svém vývoji. V období, kdy…

  Číst celý článek
  Žena s dlaněmi u sebe a nad nimi je štít s logem domu.

  5 důvodů, proč nepodcenit pojištění majetku

  Pojištění nemovitosti je veřejností často vnímáno jako zbytečný výdaj. Vzhledem k rostoucímu počtu přírodních katastrof a dalších nepředvídatelných událostí, které mohou majitelům domů a bytů způsobit významné finanční ztráty, se však ukazuje, že je to daleko od pravdy. Pojďme se podívat na pět klíčových důvodů, proč je pojištění nemovitosti v…

  Číst celý článek